dnes
Pondělí - obcasny-dest
6°C
zítra
Úterý - zatazeno
6°C
pozítří
Středa - skorojasno
3°C
Pražská politika

Praha 3: Radnice podpořila teoretickou přípravu táborů

V rámci dalšího vzdělávání pedagogických pracovníků zorganizovala koncem listopadu radnice Prahy 3 ve spolupráci s Domem dětí a mládeže Spirála v pořadí druhý seminář na téma organizace příměstských táborů.

Prvního, který se uskutečnil letos na jaře, se zúčastnili zástupci škol a neziskových organizací. Stejně tomu bylo i nyní.

„Podobnými akcemi chceme pomoci organizátorům při přípravě této aktivity, o kterou má veřejnost stále větší zájem," informovala radní pro školství a neziskový sektor Jaroslava Suková. Seminář, akreditovaný MŠMT si klade za cíl přiblížit zájemcům postupy, procesy, povinnosti, bezpečnost a administrativu při přípravě příměstských táborů.

„Seminář je velký přínosem pro organizátory, kteří reagují na stoupající zájem rodičů," sdělila Iva Satrapová ze školní družiny ZŠ Chemlnice.

K tomuto názoru se přidala i Petra Lorezová ze Školy kung-fu a dodala: „Termín pořádání tohoto semináře považuji za vyhovující, protože v současné době připravujeme nabídku letní činnosti."

Kromě teoretických informací měli účastníci možnost vyměnit si zkušenosti a doporučit osvědčená řešení různých situací. Za celodenní účast si každý odnesl certifikované osvědčení o absolvování semináře.


Další články
Nahoru