Dnes Pondělí - obcasny-dest 2°C
Zítra Úterý - obcasny-dest 3°C
Pondělí 30. 1. 2023
Svátek má Robin
Pražské masopusty
Letošní masopustová sezona v Praze zahrnuje řadu akcí
Zpravodajství

Praha 3 promíjí uprchlíkům místní poplatek z pobytu

Úřad městské části Praha 3 dnes, v pátek 4. března, rozhodl o prominutí místního poplatku z pobytu pro občany Ukrajiny, kteří uprchli do České republiky před válkou v jejich vlasti. Poplatky jsou prominuty zpětně od 25. února 2022, rozhodnutí zatím platí do 30. září 2022. 

Ukrajinští občané, kteří prchají před válečnou agresí Ruska na Ukrajině, nemusí v ubytovacích zařízeních na území městské části Praha 3 platit místní poplatky z pobytu.

Úřad MČ Praha 3 o tomto prominutí rozhodl z pozice správce místního poplatku. Občané Ukrajiny, kterých se toto prominutí týká, musí prokázat totožnost cestovním dokladem.
Autor: Cen

Ke zhoršení psychického stavu u dětí dochází stále častěji. Nový školní projekt otevírá zásadní témata a učí je zvládat rizikové situace

Dnes ve 13:00

Tento týden žáci základních a středních škol převezmou pololetní vysvědčení. Bývalo zvykem, že se v tomto období celá řada dětí a mladistvých obracela na Linku bezpečí s obavami plynoucími z reakce rodičů. Jenže to už je zdá se minulost. S odkazem na vývoj dlouhodobých statistik to tvrdí Soňa...

Další články
Nahoru