dnes
Úterý - obcasny-dest
9°C
zítra
Středa - zatazeno
11°C
pozítří
Čtvrtek - zatazeno
11°C
Praha 3 představila Projekt Restart. Pomůže stovce lidí se získáním pracovního místa
Job-club je od března otevřen v Husitské 74. Foto: MČ Praha 3

Praha 3 představila Projekt Restart. Pomůže stovce lidí se získáním pracovního místa

Minimálně stovce osob znevýhodněných na trhu práce má pomoci projekt Restart. Městská část Praha 3 tento projekt, který je plně hrazen z prostředků Operačního programu Praha – Adaptabilita, uskutečňuje od února letošního roku. Klientům pomůže s hledáním práce především nově otevřený job-club v Husitské ulici 74. 

Účastníkům projektu městská část Praha 3 umožní získat kvalifikaci v poptávaném druhu zaměstnání nebo absolvovat pracovní stáž u vybrané firmy.

Klienti mohou využít i pracovní terapie, kdy budou zaměstnáni na plný úvazek po dobu tří měsíců nebo mohou nastoupit na některé z vytvořených tréninkových pracovních míst, kde je po tři měsíce budou zaměstnávat na poloviční úvazek.

Projekt se zaměřuje především na azylanty, imigranty, osoby bez domova a příslušníky etnických menšin jako na hlavní skupiny lidí, které se potýkají s problémy při hledání pracovního uplatnění.

Kromě Prahy 3 se na realizaci projektu pro klienty žijící na území třetí městské části podílí také dva další subjekty, a to spolky NADĚJE a R-Mosty.

Podle zástupce starostky Prahy 3 Davida Gregora je centrem projektu tzv. job-club, který je od března otevřen v Husitské 74. Zde působí vyškolení sociální pracovníci, kteří poskytují odborné poradenství a také pomáhají s výběrem nejvhodnější pracovní aktivity.

K dispozici jsou zde také počítače s připojením na internet, klienti tady mohou prohlížet nabídky pracovních míst, vytvářet a tisknout životopisy, kopírovat a skenovat dokumenty nebo využít e-mailové korespondence.

Pro cizince jsou dále připraveny kurzy českého jazyka, tematicky zaměřené k zaměstnávání. Organizovány jsou také odborné semináře zaměřené na úvod do podnikání v ČR, kurzy zaměřené na vyplnění daňového přiznání, povinnosti a práva OSVČ nebo také marketing a PR pro podnikatele.

Semináře mají rovněž zvýšit informovanost mezi budoucími a současnými podnikateli tak, aby docházelo ke sladění jejich podnikatelských záměrů s ohledem na českou legislativu.

 


Pirátům v pražském zastupitelstvu byla zamítnuta možnost vzdát se odměn

2. listopadu 2017 v 15:15

Pražští zastupitelé dnes nesouhlasili s tím, aby se jejich kolegové za Piráty zvolení do Sněmovny mohli vzdát odměn za výkon funkce v zastupitelstvu. Pro návrh Pirátů hlasovalo 13 z celkem 65 zastupitelů. Piráti mají v pražském zastupitelstvu čtyři členy. Ve volbách do Sněmovny získala strana...

Další články
Nahoru