dnes
Čtvrtek - oblacno
6°C
zítra
Pátek - prehanky-snih-dest
5°C
pozítří
Sobota - prehanky-snih
4°C
Lifestyle / Zdraví

Praha 3: Potřebuje poradit, jak být fit? Navštivte program Zdraví na Trojce

Pokud se zajímáte o své zdraví, chcete se naučit předcházet nepříznivým faktorům, případně potřebujete poradit, jak se chovat, pokud již nějakou chorobou trpíte, navštivte od 18. do 23. října zajímavé pořady a přednášky na náměstí Jiřího z Poděbrad, které v rámci programu Zdraví na Trojce pořádá radnice.

Program začíná 18. října od 14 do 18 hodin na náměstí Jiřího z Poděbrad akcí Tančírna v boji proti osteoporóze. Tanec podle organizátorů akce pozitivně ovlivňuje zdraví, štíhlou linii i společenský život, tancem také můžete předcházet i osteoporóze. 

Součástí programu Zdraví na Trojce bude i cyklus přednášek, které proběhnou v Informačním centru Prahy 3. 

19. října se koná preventivní přednáška sdružení Mamma Help. Cílem sdružení je zlepšit kvalitu života onkologicky nemocných žen, prosadit zlepšení následné péče o onkologicky nemocné a přispět ke zlepšení informovanosti veřejnosti o výskytu, prevenci a možnostech léčby rakoviny prsu.

O dva dny později, 21. října, proběhne přednáška MUDr. Barbory Hanychové o osteoporóze. Osteoporóza je onemocnění kostní tkáně, které vede ke zvýšené křehkosti kostí. 23. října se uskuteční přednáška na téma Zdravá výživa. Na ní se dozvíte, že zdravá výživa je životní styl, který je potřeba si osvojit. 

Na závěr programu Zdraví na Trojce, 23. až 29. října, proběhne na náměstí Jiřího z Poděbrad kampaň Ostře sledovaná prsa, která upozorní na důležitost prevence v boji proti rakovině prsu.


Toto degenerativní a neléčitelném onemocnění je podle primářky Tomanové potřeba podchytit v jeho počáteční fázi, zmírní se bolesti a jeho samotný nástup. Jak na to?

11. prosince 2017 ve 13:54

Toto degenerativní a neléčitelném onemocnění je podle primářky Tomanové potřeba podchytit v jeho počáteční fázi, zmírní se bolesti a jeho samotný nástup 

Onemocnění může propuknout v jakémkoliv věku, bez ohledu na pohlaví. Může vyvolat několik různých komplikací, postihuje oči, končetiny i srdce. Výskyt neustále stoupá, ročně je u nás 10 000 nových případů

9. prosince 2017 v 16:29

Výskyt chronických civilizačních nemocí, včetně zákeřné cukrovky, neustále stoupá. Podle údajů Ústavu zdravotnických informací a statistiky ČR vzrostl celkový počet diabetiků od roku 2010 za pět let o téměř 52 tisíc, tedy zhruba 10 tisíc ročně. V roce 2015 byla cukrovka diagnostikována 858 tisícům...

Alarmující zjištění: Většina lidí je při měření nemělo v pořádku, jen čtvrtina Čechů je má zdravé. Tušíte, jestli se tento zdravotní problém týká i vás?

4. prosince 2017 v 10:05

Pouze čtvrtina Čechů má zdravé cévy, zbývajícím 75 % stárnou cévy rychleji než oni sami. Lékárníci ve vybraných lékárnách po celém Česku již rok měří lidem takzvaný cévní věk – parametr, který dokáže odhalit riziko kardiovaskulárních onemocnění. Speciálním přístrojem prověřili cévy už 17,5 tisícům...

Laureátka Ceny Milady Paulové 2017, prof. Jiřina Bartůňková: Je to ocenění všech mých kolegů a kolegyň

30. listopadu 2017 ve 12:06

Ve středu 29. listopadu se v prostorách Senátu Parlamentu ČR uskutečnilo slavnostní předávání cen MŠMT, udělovaných v oblasti vysokého školství, vědy a výzkumu za rok 2017. Jednou z cen je Cena Milady Paulové, kterou MŠMT spolupráci s NKC – gender a věda Sociologického ústavu AV ČR letos udělilo...

Všichni o téhle „lejdy"slyšeli, ale jen málokdo ví, co s ní dělat. Může přijít kdykoli během života, pojí se s ní řada mýtů. Hlavně nic do pusy!

26. listopadu 2017 v 15:48

Věděli jste, že epilepsií trpí zhruba jeden ze sta lidí? Všichni o téhle „lejdy" slyšeli, ale jen málokdo ví, co je potřeba udělat, když někdo epileptický záchvat dostane.   

Jak správně pečovat o svůj mozek, jak ho nakopnout a jakým chybám se vyvarovat, radí primářka rehabilitačního ústavu

19. listopadu 2017 ve 12:02

Poznáte, kdy je váš mozek „unavený“? A jak ho nejlépe stimulovat? Či jaké vitamíny jsou nejlepší pro funkci vašich nervů? Na tyto a další otázky odpovídá primářka Rehabilitačního ústavu Brandýs nad Orlicí – MUDr. Michaela Tomanová.

Další články
Nahoru