dnes
Sobota - oblacno
3°C
zítra
Neděle - prehanky-snih
3°C
pozítří
Pondělí - zatazeno
2°C
Praha 3 pořídila resuscitační zařízení. Jako první je dostal Domov pro seniory v Habrové ulici
Starostka Prahy 3 Vladislava Hujová (TOP 09) předala resuscitační set. Foto: archiv

Praha 3 pořídila resuscitační zařízení. Jako první je dostal Domov pro seniory v Habrové ulici

Tři přístroje na oživení a třicet kyslíkových inhalátorů nakoupila žižkovská radnice zařízením pro seniory a mateřským a základním školám. Jako první obdrželi záchranný set zaměstnanci Domova pro seniory v Habrové ulici.

„Tato zařízení umožní poskytnout účinnou a hlavně rychlou pomoc lidem, kteří se ocitnou v krizové situaci, kdy jde doslova o minuty. Tomu sice nikdy úplně předejít nelze, defibrilátory i kyslíkové přístroje ale mohou výrazně zvýšit šanci na přežití do dojezdu záchranné služby a městská část se proto rozhodla rozmístit je všude tam, kde by jich mohlo být potřeba,“ vysvětlila starostka třetí městské části Vladislava Hujová (TOP 09), která v polovině února předala spolu s místopředsedkyní komise sociální a zdravotní Jaroslavou Sukovou jeden ze záchranných setů personálu Domova pro seniory v Habrové ulici.

Pomoc lidem v ohrožení života
Vybrané organizace zřizované městskou částí Praha 3 získají v podobě moderních záchranných zařízení účinný prostředek k ošetření akutních stavů. Tři kompletní resuscitační sety a tři desítky kyslíkových inhalátorů, jež žižkovská radnice nakoupila za téměř tři sta tisíc korun, tak výrazně zefektivní pomoc lidem v přímém ohrožení života. 

set-resuscitace-nahled Inhalátory do mateřských a základních škol

Další dva resuscitační sety radnice umístí do domů s pečovatelskou službou v Roháčově a Krásově ulici. Třicet kyslíkových inhalátorů pak poputuje do mateřských a základních škol v třetí městské části.

Výhodou resuscitačních setů, které tvoří automatický externí defibrilátor včetně kyslíkového zdroje, je fakt, že jejich prostřednictvím může účinnou první pomoc lidem v nouzi poskytnout i naprostý laik. Včasné použití samotného defibrilátoru přitom podle některých odborníků zvyšuje šanci na přežití až dvojnásobně. Kyslíkový inhalátor pak slouží nejen při samotné resuscitaci, ale také při dalších akutních stavech, jako je dušnost, traumatický stav či bolest na hrudi.


Další články
Nahoru