dnes
Čtvrtek - jasno
2°C
zítra
Pátek - jasno
2°C
pozítří
Sobota - skorojasno
0°C
Praha 3 otevřela v Koněvově ulici komunitní centrum. Bude sloužit mládeži, seniorům i cizincům
Úterní tiskové konference k otevření nového komunitního centra na Žižkově se za radnici Prahy 3 zúčastnili vedoucí odboru sociálních věcí Vladimír Beran, radní Irena Ropková a zástupce starostky David Gregor (zprava). Foto: PP

Praha 3 otevřela v Koněvově ulici komunitní centrum. Bude sloužit mládeži, seniorům i cizincům

Městská část Praha 3 otevřela v Koněvově ulici Komunitní centrum Žižkov. Projekt se zaměřuje na rodiny s dětmi, mládež, seniory i cizince, cílem je nabídnout lidem smysluplné trávení volného času. Na dnešní tiskové konferenci o tom informovali zástupci městské části. Na projektu spolupracuje s městskou částí šest organizací. Denně centrum navštíví 20 až 30 lidí.

Praha 3 dosud takové místo podle místostarosty Davida Gregora (ČSSD) neměla. „A nám tak lidé, kteří zde bydlí, prchají na Jarov a na Vinohrady," řekl ČTK. Původně chtěla Praha 3 otevřít komunitní centrum v Husitské ulici, vybraná budova ale byla v nevyhovujícím stavu. Z toho důvodu se projekt o několik měsíců zpozdil. „Do budoucna přemýšlíme i o dalších místech, kde bychom oživili komunitu, kde by se mladí a starší potkávali," dodal Gregor.

Na projektu spolupracuje například organizace Sdílny generací. „My máme dvě takové roviny, co nabízíme. Jedna z nich je pro mladé lidi a druhá z nich je pro seniory," sdělila ČTK ředitelka organizace Eliška Šilerová. Workshopy pro mladé vedou senioři a učí je například plést.

Na filmovém semináři naopak mladí absolventi FAMU přibližují seniorům současný svět filmu. Na jiných workshopech se například peče cukroví. Od nového roku chce organizace nabídnout zájemcům kurzy zaměřené na bylinkářství nebo kutilství.

V komunitní centrum na adrese Koněvova 65 nabízí dále vzdělávací workshopy a sportovní aktivity pro mladé organizace Beztíže, Husitské centrum a Nová Trojka, poradenství pro rodiny s dětmi Rodinné a komunitní centrum Paleček, kurz českého jazyka a poradenství pro cizince Centrum pro integraci cizinců.

Projekt za zhruba 6,5 milionu korun je financován z evropských fondů. Z operačního programu Praha – pól růstu získala městská část 6,14 milionu korun a 325 000 korun investovala sama.


Praha 13: Cvičení pro seniory pokračuje i v příštím roce

7. prosince 2018 ve 13:03

Pro velký zájem a nadšení seniorů z lekcí cvičení ve Sportovním centru Jeremi se radnice Prahy 13 rozhodla nabídnout cvičení seniorům i v příštím roce.  

Další články
Nahoru