dnes
Úterý - skorojasno
12°C
zítra
Středa - zatazeno
10°C
pozítří
Čtvrtek - obcasny-dest
11°C
Praha 3 otevřela v Koněvově ulici komunitní centrum. Bude sloužit mládeži, seniorům i cizincům
Úterní tiskové konference k otevření nového komunitního centra na Žižkově se za radnici Prahy 3 zúčastnili vedoucí odboru sociálních věcí Vladimír Beran, radní Irena Ropková a zástupce starostky David Gregor (zprava). Foto: PP

Praha 3 otevřela v Koněvově ulici komunitní centrum. Bude sloužit mládeži, seniorům i cizincům

Městská část Praha 3 otevřela v Koněvově ulici Komunitní centrum Žižkov. Projekt se zaměřuje na rodiny s dětmi, mládež, seniory i cizince, cílem je nabídnout lidem smysluplné trávení volného času. Na dnešní tiskové konferenci o tom informovali zástupci městské části. Na projektu spolupracuje s městskou částí šest organizací. Denně centrum navštíví 20 až 30 lidí.

Praha 3 dosud takové místo podle místostarosty Davida Gregora (ČSSD) neměla. „A nám tak lidé, kteří zde bydlí, prchají na Jarov a na Vinohrady," řekl ČTK. Původně chtěla Praha 3 otevřít komunitní centrum v Husitské ulici, vybraná budova ale byla v nevyhovujícím stavu. Z toho důvodu se projekt o několik měsíců zpozdil. „Do budoucna přemýšlíme i o dalších místech, kde bychom oživili komunitu, kde by se mladí a starší potkávali," dodal Gregor.

Na projektu spolupracuje například organizace Sdílny generací. „My máme dvě takové roviny, co nabízíme. Jedna z nich je pro mladé lidi a druhá z nich je pro seniory," sdělila ČTK ředitelka organizace Eliška Šilerová. Workshopy pro mladé vedou senioři a učí je například plést.

Na filmovém semináři naopak mladí absolventi FAMU přibližují seniorům současný svět filmu. Na jiných workshopech se například peče cukroví. Od nového roku chce organizace nabídnout zájemcům kurzy zaměřené na bylinkářství nebo kutilství.

V komunitní centrum na adrese Koněvova 65 nabízí dále vzdělávací workshopy a sportovní aktivity pro mladé organizace Beztíže, Husitské centrum a Nová Trojka, poradenství pro rodiny s dětmi Rodinné a komunitní centrum Paleček, kurz českého jazyka a poradenství pro cizince Centrum pro integraci cizinců.

Projekt za zhruba 6,5 milionu korun je financován z evropských fondů. Z operačního programu Praha – pól růstu získala městská část 6,14 milionu korun a 325 000 korun investovala sama.


Zítra: Procházka pro seniory nejen s nordic walking Prahou 11

Včera v 10:29

Jihoměstská sociální pořádá pro seniory výlet s nordic walking holemi. Připojit se můžete bez objednání a rezervace, výlet se koná za každého počasí.

Dvojka pro seniory zve na koncert

Včera v 08:51

V pořadí druhý koncert ze Stylových večerů Prahy 2 na téma: Čajkovskij: Velikán romantické hudby se bude konat 14. března od 19:30 hodin na Novoměstské radnici.

Vysočanská Véčka pozvou Petrušku Hapkovou

16. února 2019 v 07:43

V úterý 26. února se od 14 hodin koná v rámci akce radnice Prahy 9 Vysočanská Véčka koncert dcery Petra Hapky, Petrušky Hapkové.

Další články
Nahoru