dnes
Neděle - prehanky-snih
3°C
zítra
Pondělí - zatazeno
1°C
pozítří
Úterý - snih
0°C
Praha 3 otevřela v Habrové hřiště pro teenagery
Součástí hřiště je i tři metry vysoká lezecká stěna. Foto: MČPraha 3

Praha 3 otevřela v Habrové hřiště pro teenagery

Městská část Praha 3 otevřela v ulici Habrová víceúčelové hřiště pro náctileté o ploše 4477 m 2. Hřiště s 222 metrů dlouhou drahou pro in-line bruslaře a tři metry vysokou lezeckou stěnou postavila Praha 3 s pomocí evropských dotací na místě nevyužívaného areálu. 

První část areálu tvoří hřiště pro míčové hry obehnané 4,5 metru vysokou ochrannou sítí, v druhé najdou zájemci venkovní posilovnu se třemi fitness prvky umožňujícími základní cviky s vahou vlastního těla a ve třetí pak reliéfně modelovanou plochu pro kolečkové brusle, triková kola a dětská vozítka, jejíž součástí je i tři metry vysoká lezecká stěna. V poslední, čtvrté části areálu je umístěn objekt s toaletami, skladem, občerstvením a zázemím pro správce sportoviště.

Po obvodu areálu bylo vysázeno 38 nových stromů, které vytvoří vizuální i protihlukovou bariéru. Sportoviště je z bezpečnostních důvodů oploceno a jeho provoz bude upraven provozním řádem, na jehož dodržování bude dohlížet stálý správce.

Celkové náklady na rekonstrukci dosáhly 16,1 mil. korun, přičemž 14,5 mil. korun z této částky pokryla dotace z evropských fondů.

hriste-1-nahled


Další články
Nahoru