dnes
Pondělí - obcasny-dest
4°C
zítra
Úterý - zatazeno
6°C
pozítří
Středa - polojasno
3°C
Praha 3 otevřela obnovený park na Havlíčkově náměstí
V parku přibylo 24 nových stromů. Foto: archiv

Praha 3 otevřela obnovený park na Havlíčkově náměstí

Jeden z nejoblíbenějších veřejných prostorů uprostřed Žižkova získal novou podobu. V parku na Havlíčkově náměstí přibylo 24 nových stromů, převážně lip a javorů, a byly zde vysázeny rovněž okrasné keře a popínavé rostliny, které by měly v jarních a letních měsících proměnit park v zelenou kvetoucí oázu. 

Pohyb v prostoru náměstí návštěvníkům zpříjemní dvě nově otevřené cesty, které vedou na náměstí směrem od radnice a od Prokopovy ulice, větší komfort návštěvníkům nabídne 14 nově osazených laviček a dalších míst, která zvou k posezení.

Dlažba okolo sochy Karla Havlíčka Borovského byla osazena deskami s epigramy tohoto významného českého novináře.

Projekt, podle kterého přestavba náměstí probíhala, zpracoval pro městskou část Ateliér zahradní a krajinářské architektury Sendler a v první fázi zahrnoval odstranění nekvalitních náletových dřevin a vykácení napadených stromů z plochy náměstí. Potom přišlo na řadu bourání a odstraňování stávajících konstrukcí v parku a doplnění dosavadních vstupů o dva nové.

park-havl-nam-2-nahled Nová podoba náměstí vychází z historického principu jasné definice centrálního prostoru se sochou Karla Havlíčka Borovského.

Cílem úprav okolního terénu a doplnění kvalitní výsadby bylo zvýšit ekologickou a ekonomickou hodnotu náměstí, stejně jako bezpečnost a funkčnost prostranství. Snížit by se do budoucna měla také hlučnost a prašnost v oblasti.

Celkové náklady na rekonstrukci náměstí mírně přesáhly 13 milionů korun, více než 12 milionů z této částky pokryje dotace z evropských fondů, kterou žižkovská radnice získala v rámci Operačního programu Praha – Konkurenceschopnost.


Další články
Nahoru