dnes
Čtvrtek - zatazeno
6°C
zítra
Pátek - obcasny-dest
5°C
pozítří
Sobota - prehanky-snih
3°C

Praha 3: Opakovaně jsme žádali stát o vyřešení problému s bývalou poliklinikou

Na nutnost řešit problém neuspokojivého stavu bývalého zdravotního střediska v Jeseniově 60, které spravuje Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM), upozorňuje městská část Praha 3 státní úředníky již od loňského roku. Do objektu ve zchátralém stavu se koncem letošního listopadu nastěhovali aktivisté. Radnice Prahy 3 nesouhlasí se svévolným obsazením cizího majetku, ale nabízí prostor k jednání o podpoře projektu komunitního centra.

Městská část Praha 3 na neuspokojivý stav bývalého zdravotního střediska upozornila ředitele Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových dopisem již 28. listopadu 2013. V dopise starostka Vladislava Hujová informovala o tom, že objekt vyhledávají rizikové osoby a zároveň dochází k chátrání a znehodnocování majetku státu. Žádala o urychlené zabezpečení objektu, protože na prohlubující se problémy upozorňovali i obyvatelé okolních domů.

Podle odpovědi ÚZSVM je budova bývalé polikliniky před privatizací a úřad bude co nejrychleji usilovat o co nejrychlejší dořešení budoucího majetkoprávního postavení předmětného objektu.

V dalším dopise ze dne 9. ledna 2014 se starostka Hujová dotazuje ministerstva financí na časovou perspektivu majetkoprávního vypořádání objektu. V odpovědi ministerstvo píše, že daný materiál bude Úřadem vlády zařazen na pořad jednání vlády v lednu 2014.

V dalším dopise ze dne 15. července 2014 se starostka opět obrací na ministerstvo financí s žádostí o urychlení postupu privatizace bývalého zdravotního střediska v Jeseniově ulici. Náměstek ministra financí Ondřej Závodský odpověděl, že právě probíhá příprava privatizace formou veřejné soutěže. „Lze předpokládat její vyhlášení a v případě úspěšného vyhodnocení, respektive přijetí nejvhodnější nabídky, pak zrealizování veřejné soutěže do konce roku 2014“.

Městská část Praha 3 o případné účasti ve veřejné soutěži uvažovala s tím, že by měla zájem o koupi objektu za účelem jeho rekonstrukce na mateřskou školku. Vyjádření Prahy 3 je zde (není součástí zprávy ČTK).


Praha 3 zve na Předsilvestrovské Trhy na Jiřáku

Dnes v 07:49

Předposlední den v roce 2017 se můžete těšit na Trhy na Jiřáku od 8 do 14 hodin. 30. prosince vám zahraje oblíbená tržní kapela LoveSong Orchestra.

Sobotní procházka Olšanskými hřbitovy

Dnes v 07:47

Na tomto hřbitově leží nejen mnoho známých a významných osobností české historie, ale můžete zde i obdivovat mistrovská díla tzv. funerálního umění.

Pamětní deska Haně Epsteinové

Dnes v 07:26

Městská část Praha 2 odhalí pamětní desku vychovatelce židovských dětí, která byla zavražděna v koncentračním táboře.

Na výstavu´Václavák´ se chystá i zakladatel Semaforu Jiří Suchý

Včera v 17:58

Na Václavském náměstí je až do konce roku k vidění ojedinělá velkoformátová výstava ´Václavák´, která připomíná dějiny tohoto prostoru. V noci nasvícené panely ukazují unikátní historické i současné fotografie a kresby, které doplňují citace související s Václavským náměstím. Součástí jsou také...

Požár přístřešku v Jinonicích

Včera v 17:41

Hasiči dnes v 11:45 zasahovali u požáru dřevěného provizorního přístřešku v Tichnově ulici v Jinonicích. Požár se částečně rozšířil na okolní porost.

Zdobení vánočních stromečků v Loretánské zahradě

Včera ve 12:47

Letošní předvánoční akci a soutěž o nejkrásnější vánoční stromeček nazvanou „Zdobit může každý – Zdobit bude každý“ byla dnes slavnostně zahájena v 10 hodin v Loretánské zahradě za účasti radního hl. m. Prahy Daniela Hodka. 

Strážníci nakoupí střelivo, ponožky a radary

Včera ve 12:46

Pražští strážníci podepíší rámcové smlouvy na dodávku střeliva, ponožek a laserových měřičů rychlosti v souhrnné částce 13,62 milionu korun bez DPH. Všechny smlouvy jsou čtyřleté. Vyplývá to z materiálů, které včera schválili pražští radní.

Hasiči vyprostili zraněného řidiče z osobního auta po střetu s tramvají

Včera ve 12:42

Dnes od 10:14 hodin zasahovaly jednotky pražských hasičů ze Satalic, Strašnic a HZS DPP u střetu tramvaje a osobního auta na křižovatce ulic Poděbradská a Slévačská v Praze 9.

Vznícení sazí v komíně bylo příčinou požáru střechy

Včera ve 12:22

Dnes v 6:05 hodin zasahovala profesionální jednotka hasičů ze Smíchova a jednotka SDH Řeporyje u požáru střechy chaty v zahrádkářské kolonii v ulici Pod zahrádkami v Řeporyjích.

Zastupitelstvo Prahy 6 schválilo prodej cenných pozemků developerovi

Včera ve 12:15

Zastupitelé Prahy 6 včera schválili záměr prodeje pozemků v hodnotě stovek milionů korun pro developerskou výstavbu bytů, uvedla ČTK. Parcely v ulici Na Dračkách, kde má vzniknout obytný areál se 150 byty, vlastní firma SNEO, která je v majetku Prahy 6 a kvůli prodeji vytvoří dceřinou společnost,...

Český filmový plakát 1931–1948. Výběr plakátů představí muzeum

Včera v 07:39

Muzeum hlavního města Prahy pořádá od 13. prosince do 11. března v hlavní budově muzea výstavu Český filmový plakát 1931–1948. Výstava představí výběr filmových plakátů z bohatých sbírek Muzea hlavního města Prahy.

Praha 3 během svátků umožní parkování všem

Včera v 07:35

Městská část Praha 3 chce i letos během Vánoc vyjít vstříc svým občanům a zajistit pro jejich rodiny, přátele a známé, kteří je přijedou o svátcích navštívit, bezproblémové parkování.

Zažijte atmosféru tradičních vánočních zvyků a koled v Národopisném muzeu

Včera v 07:23

Národní muzeum zve rodiny s dětmi do Národopisného muzea, kde se v sobotu 16. prosince od 13 do 17 hodin uskuteční další akce z cyklu Aspoň na víkend. Návštěvníci se dozvědí, proč se zdobí vánoční stromeček a odkud pocházejí další zvyky typické pro vánoční čas. Rovněž si mohou vyzkoušet řadu...

Další krátké zprávy
Nahoru