dnes
Pátek - jasno
21°C
zítra
Sobota - jasno
21°C
pozítří
Neděle - jasno
19°C
Praha 3 ocenila nejlepší drobné podnikatele a živnostníky loňského roku
Podnikatelé a živnostníci, kterí uspěli v prvním ročníku soutěže, pózují se starostkou Prahy 3 Vladislavou Hujovou (na snímku čtvrtá zleva). Foto: PLEON Impact

Praha 3 ocenila nejlepší drobné podnikatele a živnostníky loňského roku

Na radnici Prahy 3 ocenili včera odpoledne nejlepší drobné podnikatele a živnostníky za rok 2017. Soutěž letos radnice vyhlásila poprvé a přihlásilo se do ní celkem 262 subjektů. Finalisty určila hlasováním na internetu veřejnost, která rozdělila mezi soutěžící celkem 3035 hlasů. Nezávislá porota odborníků a osobností z Prahy 3 pak vybrala konečné vítěze.

Soutěž Podnikatel a živnostník roku Prahy 3 by měla pomoci úspěšným a oblíbeným podnikům z této městské části a přilákat sem i další zájemce o podnikání. „Radnice má zájem podporovat drobné podnikatele a živnostníky, kteří zlepšují zdejší životní úroveň a služby pro rezidenty, ale zároveň i pro návštěvníky Prahy 3. Proto vyhlásila tuto soutěž jako poděkování a ocenění jejich poctivé práce," uvedla starostka Vladislava Hujová.

Do soutěže se mohli podnikatelé z Prahy 3 nominovat sami, nebo je mohl kdokoliv přihlásit. Pokud splnili předem dané podmínky soutěže a souhlasili s účastí, postoupili do prvního kola, ve kterém hlasovala veřejnost na internetu. Každý, nejen obyvatelé městské části, ale i návštěvníci, kdo chtěl podpořit svůj oblíbený podnik, mohl přidělit vždy jeden hlas v každé kategorii.

Do druhého kola postoupilo pět nejlépe umístěných z každé kategorie. Z těchto 20 finalistů vybírala porota, která posuzovala například podnikatelského ducha, kvalitu služeb či inovativní přístup. Zároveň přihlédla k přínosu subjektů pro městskou část a jejich společenské odpovědnosti a také k výsledku z prvního kola, tedy oblíbenosti u veřejnosti.

V porotě zasedly známé osobnosti, které na Praze 3 bydlí, nebo jsou s ní profesně či jinak spjati. V kategorii Obchod vybírali ty nejlepší starostka městské části Vladislava Hujová, profesor Jan Pirk, jež je rezidentem Prahy 3, a rektorka Vysoké školy ekonomické Hana Machková. První místo si odnesl Jakub Jarolím za svou prodejnu precizně zpracovaných kožených brašen a doplňků Eggo, které sám vyrábí. Zároveň se stal celkově nejlepším Živnostníkem roku Prahy 3 napříč všemi kategoriemi.

Další kategorií byly Služby, kde se v porotě sešli ředitelka Mamma HELP Jana Drexlerová, politik a poslanec Dominik Feri a dramaturgyně a zástupkyně ředitele příspěvkové organizace ZaTrojku Magda Danel. Nejlepší službou zvolili Bezpečnostní agenturu ALI 21 pana Aloise Neumana, která se již 12 let profesionálně stará o bezpečí návštěvníků společenských, kulturních a dalších akcí.

V kategorii Restaurace a kavárny hodnotili zástupce starostky městské části Praha 3 Jan Materna, redaktorka časopisu Apetit Stanislava Moravcová ml. a odborník na gastronomii Jan Hajný z Food Artist. Vítězi se stali Jan Týle a Matěj Ľuptovský, kteří provozují bistro s čerstvými těstovinami Domácí těstoviny Honza a Matěj a zároveň poskytují jejich rozvoz. Těm také náleží ocenění za celkově nejlepší Podnikatele roku Prahy 3 napříč všemi kategoriemi.

Porotu pro Kulturu, vzdělávání a sport tvořili umělec David Černý, výtvarnice a vnučka Alfonse Muchy Jarmila Mucha Plocková a akademický malíř a ředitel umělecké školy Václava Hollara Bohumír Gemrot. Trofej za první místo si odnesl Pavel Oliva ze sportovního centra E. R. S. Street Workout, které se specializuje na posilování s vlastní vahou a propojování nových trendů ve cvičení se zdravotní medicínou.

Porotci zároveň společně vybrali ty nejlepší ve dvou speciálních kategoriích. Nejlepším Mladým podnikatelem do 30 let se stal Matěj Ľuptovský z Domácích těstovin Honza a Matěj a titul Společensky odpovědné firmy získal Petr Liška se svou rodinnou firmou na renovace a opravy pian. 

Výsledky soutěže Podnikatel a živnostník roku Prahy 3

kategorie Obchod  (přihlášeno 113 subjektů, 1204 hlasů od veřejnosti):   1. místo Jakub Jarolím / Eggo 2. místo Petr Liška / Hudební nástroje Liška  3. místo Radovan Vančura / Octopus Divers

Kategorie Služby (přihlášeno 55 subjektů, 623 hlasů od veřejnosti):  1. místo Alois Neuman / Bezpečnostní agentura ALI 21 2. místo Tomáš Trojánek a Štěpán Rak  / Prime Solder  3. místo Anna Vondrysková /  Kosmetický salon Provance

kategorie Restaurace a kavárny (přihlášeno 66 subjektů, 870 hlasů od veřejnosti):  1. místo Jan Týle a Matěj Ľuptovský / Domácí těstoviny Honza a Matěj 2. místo Šárka Dámová / Nominanza a 3. místo Jakub Stejskal a Jiří Kriška / Fermé

kategorie Kultura vzdělávání a sport (přihlášeno 28 subjektů, 338 hlasů od veřejnosti):  1. Pavel Oliva / E. R. S. Street Workout 2. Edita Janečková / Nová Trojka a 3. místo Dana Cejpková / Atelier kreativní malování

Absolutní vítěz Podnikatel roku Prahy 3: Jan Týle a Matěj Ľuptovský / Domácí těstoviny Honza a Matěj

Absolutní vítěz Živnostník  roku Prahy 3: Jakub Jarolím / Eggo

Mladý podnikatel do 30 let: Matěj Ľuptovský / Domácí těstoviny Honza a Matěj

Společensky odpovědná firma: Petr Liška / Hudební nástroje Liška


Praha 15: Občané se poprvé mohou zapojit do participativního rozpočtu

16. dubna 2019 v 07:24

Radnice patnácté městské části včera odstartovala první ročník participativního rozpočtování. Poprvé v historii tak budou občané sami navrhovat a svým hlasováním podporovat projekty, které radnice v letošním roce zrealizuje.

Další články
Nahoru