dnes
Čtvrtek - skorojasno
10°C
zítra
Pátek - zatazeno
13°C
pozítří
Sobota - obcasny-dest
9°C
Pražská politika

Praha 3 obnovuje západní část parku Židovské pece

Městská část Praha 3 zahájila postupnou revitalizaci Židovských pecí, jednoho z nejrozsáhlejších a nejoblíbenějších parků na území Prahy 3. Akce by měla kultivovat dosud méně využívané části parku, zvýšit bezpečnost vstupů z Jilmové a Malešické ulice a zlepšit podmínky pro krátkodobou rekreaci návštěvníků parku.

Regenerace západní části parku, která začala letos v březnu, bude dokončena v srpnu. Úpravy zahrnují území od panelových domů kolem dopravního hřiště po cestu s kruhovými odpočívadly, která je na okraji travnaté plochy na návrší.

Při regeneraci dojde k úpravám cest s již dožilým asfaltovým povrchem, okolí pítka a nevyhovujících vstupů do parku. Na místě dosluhujícího odpočívadla pod terénní hranou proti dopravnímu hřišti vznikne otevřené hřiště pro mladší děti a prostor k posezení a odpočinku, který může sloužit všem návštěvníkům.

V rámci sadových úprav, které jsou součástí stavby, již proběhlo kácení dřevin ve zhoršeném zdravotním stavu a nekvalitního vzrůstu, a pěstební probírka některých částí porostů. Byly zmlazeny vybrané keřové skupiny, ošetřeny zachované dřeviny a vysazeny nové stromy a keře.


Pirátům v pražském zastupitelstvu byla zamítnuta možnost vzdát se odměn

2. listopadu 2017 v 15:15

Pražští zastupitelé dnes nesouhlasili s tím, aby se jejich kolegové za Piráty zvolení do Sněmovny mohli vzdát odměn za výkon funkce v zastupitelstvu. Pro návrh Pirátů hlasovalo 13 z celkem 65 zastupitelů. Piráti mají v pražském zastupitelstvu čtyři členy. Ve volbách do Sněmovny získala strana...

Další články
Nahoru