dnes
Pátek - polojasno
20°C
zítra
Sobota - prehanky-dest
21°C
pozítří
Neděle - oblacno
23°C
Praha 3: O akci Hrrr na ně! byl velký zájem
Sobotní rekonstrukce bitvy na Vítkově. Foto: PP

Praha 3: O akci Hrrr na ně! byl velký zájem

Na vrchu Vítkov se včera pošesté odehrála rekonstrukce bitvy mezi husity a křižáky z roku 1420. Během celodenní akce se představili také šermíři, šašci a kejklíři.

K vidění byly i středověké tance nebo ukázky katovského řemesla. Historickou slavnost s názvem Hrrr na ně! – Husité na Vítkově, kterou připravuje Praha 3, každoročně sledují tisíce lidí. Ani včerejšek nebyl výjimkou. „I přes velice teplé počasí dorazilo na Vítkov 11 tisíc návštěvníků. Je to v podstatě jako v loňském roce. Akce se velmi povedla," sdělila mluvčí Prahy 3 Michaela Luňáčková.

„Tato tradiční žižkovská akce, kterou jsem letos měl tu čest jako starosta zahajovat, nám má především připomenout, že jsme se historicky nemuseli jen podrobovat větším národům, ale také jsme úspěšně vzdorovali a hrdě vítězili. Ne proto, že by nás bylo více, nebo že bychom měli lepší zbraně, ale protože jsme měli pevnou vůli naši zemi ubránit před kýmkoliv zvenčí,“ uvedl starosta Prahy 3 Alexander Bellu (ODS).

„Je škoda, že jediná chvíle, kdy jsme v dnešní době na naši zemi hrdí, je jen při hokejových utkáních. Pojďme se nad tím společně zamyslet, zvláště, když letos slavíme 100let od vzniku Československé republiky, a vzbuďme v sobě trochu více hrdosti na naši zemi, protože přes všechny aktuální politické lapálie stále máme na co být hrdí,“ dodal.


V posledním květnovém týdnu nepoteče voda v těchto ulicích

Včera v 17:51

Společnost Pražské vodovody a kanalizace oznámila přehled plánovaných výluk v dodávkách pitné vody na následující týden. Výluky jsou z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a revizních prací.

Noc kostelů 2019 v Botanické zahradě

Včera v 10:59

Botanická zahrada v Troji se účastní v pátek 24. května Noci kostelů. Pro veřejnost bude otevřena kaple sv. Kláry již v 19 hodin. Čekat na vás budou komentované prohlídky a pěvecké vystoupení Josefa Bláhy.

Dny Prahy 5 zvou na magii, přednášky, písničky i autorské čtení

Včera v 10:42

V pátek a sobotu 24. a 25. května se park Portheimka v rámci Dnů Prahy 5 promění v magické místo plné kouzel a překvapení.

Praha 13 zve na zdobení svíček, akci nejen pro klubové seniory

Včera v 09:17

Tvůrčí dílna s možností výroby ozdobné svíce v úterý 28. května od 11 hodin.

Praha 9: Pohádkový dvoreček pro nejmenší

Včera v 08:09

Již 17. ročník cyklu Pohádek na dvorečku pořádá městská část Praha 9 na malé letní scéně v Obecním domě, Jandově ulici 4, ve Vysočanech. Letní cyklus pohádek pro nejmenší děti od tří let začne v červnu a koná se vždy ve středu od 16 hodin. Na všechny pohádky je...

Zahradní slavnost a křest knihy v Komunitní zahradě

Včera v 07:23

Praha 11 zve odpoledne na zahradní slavnost v Komunitní zahradě Vidimova od 16 hodin.

Seznamte se - Strom

Včera v 06:55

Praha 2 zve na informačně vzdělávací akci pro veřejnost ve středu 5. června od 10 do 16 hodin. Dozvíte se, že strom není pouhým zdrojem dřeva, ale složitým systémem, který pro nás není problém představit i těm nejmenším.

Hasiči v Horních Měcholupech: Zachránili dva lidi a čtyři psy

Včera v 06:35

Hasiči ze dvou profesionálních a jedné dobrovolné jednotky zasahovali včera od 16:50 hodin v ulici Hornoměcholupská. Hořelo tam vybavení kuchyně v bytě obytného domu.

Sobota: Den Afriky v Hybernské

22. května 2019 ve 20:30

V sobotu 25. května bude od 10 do 23 hodin Kampus Hybernská patřit Africe. Těšit se můžete na den plný přednášek, workshopů, diskuzí, reportáží, hudby a ukázek afrického jídla. Připravila ho FF UK spolu s dalšími institucemi a koná se v den, kdy se po celém světě připomíná dekolonizace...

Další krátké zprávy
Nahoru