dnes
Pátek - zatazeno
5°C
zítra
Sobota - prehanky-snih
3°C
pozítří
Neděle - prehanky-snih
3°C
Pražský život

Praha 3: Novoroční ohňostroj může způsobit újmu vegetaci i fauně

Novoroční ohňostroj je pražská tradice. Vždy byl realizován v centru hlavního města, většinou na Letné, aby byla jedinečná podívaná Pražanům a turistům co nejlépe viditelná. Pro první lednový den roku 2016 magistrát změnil strategii a na Nový rok v 18.00 hodin ohňostroj odpálí na vrchu Vítkov.

Městská část Praha 3 akceptuje rozhodnutí magistrátu hlavního města Prahy realizovat novoroční ohňostroj na vrchu Vítkov. Je to území, které je ve vlastnictví hl. města a nepatří Praze 3. Radnice si je ale vědoma, že realizace ohňostroje je pro místo jeho konání kontroverzní.

Kromě zážitku, který poskytuje divákům, může způsobit újmu na vegetaci i fauně a způsobeným hlukem rušit občany Prahy 3, ale i Prahy 8.

Starostka Vladislava Hujová proto žádá občany, aby se k místu konání ohňostroje vyslovili. „Prosím obyvatele Prahy 3, aby se vyjádřili k tomu, zda jim nevadí ohňostroj na Vítkově i v příštích letech, a pokud bude převládat negativní stanovisko, uděláme vše proto, aby magistrát příště zvolil jiné místo."

Kontaktní tel. na odd. správní: 222116245, e-mail: martins@praha3.cz.

Za podívanou, kterou poskytne novoroční ohňostroj, nechoďte přímo na Vítkov. Jednak více uvidíte ze vzdálenějších míst, ale především proto, že celý vrch Vítkov bude právě z důvodu ohňostroje uzavřen.


Další články
Nahoru