dnes
Neděle - obcasny-dest
6°C
zítra
Pondělí - obcasny-dest
5°C
pozítří
Úterý - obcasny-dest
11°C
Pražská politika

Praha 3: nová místa pro děti ve školkách

Žižkovská radnice rozšířila nabídku svých předškolních zařízení. Tento týden se slavnostně otevřela moderní Mateřská škola Jarov, v níž ve čtyřech třídách najde místo až 112 dětí.

Přízemí školky je členěno na dvě sekce, k nimž patří šatny a dvě víceúčelové místnosti, které budou využívány pro zájmovou činnost organizovanou školkou, v čase svačin a oběda pak poslouží jako jídelny. Školka sice nebude mít vlastní kuchyni, ale o její zásobování se bude starat přilehlá základní škola. První patro tvoří čtyři třídy, kde si děti budou hrát a pracovat. Vyčleněn je tu i prostor pro odpolední klid s navazujícím hygienickým zázemím a skladem lehátek a lůžkovin.

Z prvního patra se potom přes dřevěnou terasu krytou pergolami s popínavými rostlinami vstupuje do krásné zahrady. Tady děti najdou větší pískoviště se sestavou domečků a průlezkami, kolotoč, houpadlo a další tři menší kruhová pískoviště. Podél terasy jsou dětem k dispozici záhonky, kde budou moci samy pěstovat různé rostliny. Součástí prostoru je také pítko a kromě sedmi stávajících stromů tu dětem zpříjemní pobyt také řada nově vysázených dřevin.

Slavnostního otevření školky, jejíž stavba a další úpravy trvaly necelý rok, se vedle ředitele ZŠ a MŠ Jarov Stanislava Šebla a jeho zástupkyně pro MŠ Hany Hlaváčkové zúčastnili také starostka Vladislava Hujová, její zástupci Lucie Vítkovská a Ivan Holeček a radní Jaroslav Suková, která má oblast školství na starosti. Nechyběli ani hosté z řad pedagogů základních a mateřských škol třetí městské části.  Prohlídku exteriérů i interiérů nové mateřinky zpestřilo pěvecké vystoupení dětí ze ZŠ a MŠ Jarov.

„Věřím, že nejen dětem, ale i jejich pedagogům se bude v nové školce líbit a že sem budou chodit rádi. A přeji jim, aby zde dohromady prožívali šťastné a spokojené chvíle,“ uvedla při slavnostním otevření školky starostka Vladislava Hujová.          


Pirátům v pražském zastupitelstvu byla zamítnuta možnost vzdát se odměn

2. listopadu 2017 v 15:15 | Aktualizováno 1. ledna 1970, 01:00

Pražští zastupitelé dnes nesouhlasili s tím, aby se jejich kolegové za Piráty zvolení do Sněmovny mohli vzdát odměn za výkon funkce v zastupitelstvu. Pro návrh Pirátů hlasovalo 13 z celkem 65 zastupitelů. Piráti mají v pražském zastupitelstvu čtyři členy. Ve volbách do Sněmovny získala strana...

Další články
Nahoru