Dnes Sobota - oblacno 9°C
Zítra Neděle - oblacno 6°C
Sobota 8. 5. 2021
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Praha 3 nedá k soše Churchilla vysvětlující desku
Posprejovaný podstavec sochy Winstona Churchilla. Foto: P3

Praha 3 nedá k soše Churchilla vysvětlující desku

V souvislosti s nedávným popsáním podstavce sochy Winstona Churchilla na náměstí pojmenovaném po tomto britském politikovi se objevily v internetových diskusích názory, že k soše by měla být instalována deska objektivně popisující Churchillovu roli v dějinách. Praha 3 to neplánuje.

Na podstavci se 11. června kromě hesla Byl rasista objevil také nápis Black lives matter (Na životech černochů záleží), který odkazoval ke smrti černocha George Floyda z 25. května v Minneapolisu.

Nápisem o rasismu Winstona Churchilla pod jeho sochou v Praze 3 chtěly jeho autorky vyvolal debatu o roli někdejšího britského premiéra v dějinách a vyjádřit solidaritu nynějším bojům za rovnoprávnost. Napsaly to po svém činu v prohlášení. Třetí městská část nechala podstavec obratem vyčistit.

Radnice neuvažuje, že by k soše instalovala vysvětlující desky, obdobné, jaké před dvěma lety nechala dát k soše sovětského maršála Koněva Praha 6. Desky připomínaly Koněvův podíl na osvobození Berlína i Prahy, ale také jeho účast na potlačení Maďarského povstání, na výstavbě Berlínské zdi a také na událostech v srpnu 1968. Pomník byl letos na jaře odstraněn, desky zatím na náměstí Interbrigády v Bubenči zůstaly.

„Domnívám se, že vysvětlující tabulka u sochy Winstona Churchilla není třeba a neplánujeme to ani u jiných soch, které jsou na území Prahy 3,“ sdělil serveru Pražský patriot starosta Prahy 3 Jiří Ptáček (TOP 09).


Praha pronajme byt spolku Silou Hlasu

Dnes v 09:21

Pražští radní v pondělí rozhodli o pronájmu bytu uzpůsobeného pro lidi na vozíku spolku Silou Hlasu. Jeho zástupci zde bude učit kvadruplegiky žít v domácnosti ovládané hlasem. 

PVK mají rychlejší a přesnější přehled o kvalitě vody

5. května 2021 ve 20:59

Kvalita pitné vody je pro Pražské vodovody a kanalizace naprostou prioritou. Vzhledem k nutnosti rychlé a spolehlivé detekce kontaminantů vod, PVK ve své akreditované laboratoři zavedly nové moderní metody analýzy vody.

Diskuze: Dostupné rodinné bydlení v Praze 8

5. května 2021 ve 20:06

Praha 8 eviduje více než 100 000 stálých obyvatel a nadále se rozvíjí. Jak vytvořit dobré podmínky pro život celých rodin? Jak jim nabídnout finančně dostupné a kvalitní bydlení a vybavenost? Kam se má ubírat bytová výstavba? Jaké možnosti má samospráva a jaké nástroje má...

Města a obce musí dostat víc peněz na rozvoj, shodl se kulatý stůl poslankyně Červíčkové

5. května 2021 ve 20:04

Jak zajistit udržitelný rozvoj českých měst a obcí? A je kontribuce (nucený příspěvek/daň, pozn. red.) investorů tou správnou cestou? Podle účastníků včerejšího kulatého stolu pořádaného pražskou poslankyní Monikou Červíčkovou je kontribuce dvousečnou zbraní, která může vést akorát k dalšímu...

Radnice pomůže živnostníkům a podnikatelům, mohou inzerovat zdarma

5. května 2021 v 18:18

Praha 15 chce prostřednictvím bezplatné řádkové inzerce podpořit firmy, podnikatele a živnostníky se sídlem, provozovnou či poskytováním služeb v patnácté městské části.

Další články
Nahoru