Dnes Úterý - jasno 21°C
Zítra Středa - jasno 24°C
Středa 31. 5. 2023
Svátek má Kamila
Newsletter Pražský patriot
Pro odběr ranního přehledu článků za posledních 24 hodin se přihlaste zde.
Praha 3 nechá připravit zadání tendru na Dům tance v bývalých lázních
Zakladatelka organizace Tanec Praha Yvona Kreuzmannová stojí na lávce před budovou bývalých lázní (vpravo). Zdroj foto: MČ Praha 3

Praha 3 nechá připravit zadání tendru na Dům tance v bývalých lázních

Praha 3 nechá firmou Studio Reaktor za zhruba dva miliony korun bez DPH zpracovat zadání pro tendr na stavbu Domu tance, který má vzniknout v nevyužívaných bývalých lázních na Žižkově. Minulý týden o tom rozhodli radní městské části. Studio vytvořilo původní architektonickou studii záměru, kterou je nutné rozpracovat do podrobné dokumentace pro zadání tendru takzvanou metodou design and build, při níž stejná firma zpracuje projekt a ujme se i stavebních prací.

Předpokládané celkové náklady na rekonstrukci lázní jsou podle dřívějších informací zhruba 276 milionů korun. Většinu radnice získá z evropských peněz, podle schváleného dokumentu již ministerstvo kultury schválilo dotaci 188 milionů korun, která má jít z evropského Národního plánu obnovy.

Jednou z podmínek získání evropských peněz je podle dokumentu dokončení přestavby do konce září roku 2025, v případě nedodržení termínu hrozí navrácení celé dotace.

Z důvodu napjatého harmonogramu radnice zvolila právě metodu design and build, která umožňuje výstavbu zkrátit, ale zároveň vyžaduje velice přesné zadání tendru. S ohledem na fakt, že Studio Reaktor stojí za prvotní studií vytvořenou pro sdružení Tanec Praha, rada městské části svěřila přípravu zadání bez výběrového řízení právě jemu.

Projekt nabídne zázemí pro tanečně-pohybové obory i spojené aktivity pro veřejnost. Počítá s vytvořením čtyř tanečních sálů od plně vybavené technologické laboratoře až po malé studio či yoga room k využití profesionály, vzdělávacími institucemi i širokou veřejností.

Centrum nabídne také kurzy, workshopy, vzdělávací semináře a další aktivity. Vznikne takzvaný co-workingový prostor, kavárna, administrativní zázemí, dílny pro scénografy a kostyméry a optimálně i zvukové studio.

Žižkovské lázně byly v provozu od roku 1903 a byly v nich mimo jiné dva bazény a parní lázně. Následně budova sloužila k několika jiným účelům. V posledních letech je dům prázdný.


Autor: ČTK

Praha 1 pokračuje v dopravně-bezpečnostních akcích

Včera ve 23:11

Minulý týden ve čtvrtek se uskutečnila v pořadí již čtvrtá dopravně-bezpečnostní akce a tentokrát se městští strážníci a představitelé radnice Vojtěch Ryvola(ANO) a Giancarlo Lamberti (TOP 09) zaměřili na neukázněné řidiče v ulicích Perlová a Rytířská, do kterých platí zákaz vjezdu s výjimkou...

Praha 1: Volná pracovní místa v Oddělení sociální péče a služeb

Včera ve 22:27

Praha 1 hledá Sociálního pracovníka/ci na Oddělení sociální péče a služeb odboru sociálních věcí a zdravotnictví.

Pěstounské rodiny představí Dny pěstounství

Včera v 16:10

Hlavní město zve na další ročník osvětové akce zaměřené na náhradní rodinnou péči, Dny pěstounství. Lidé se mohou od 1. do 20. června přijít dozvědět více o pěstounské péči a výchově dětí. Akce je určena nejen pěstounům a zájemcům o pěstounství, ale i široké...

Další články
Nahoru