dnes
Pátek - oblacno
5°C
zítra
Sobota - prehanky-snih
3°C
pozítří
Neděle - snih
2°C
Pražská politika

Praha 3 navrhla Viktorce uzavřít novou nájemní smlouvu

Městská část Praha 3 navrhla profesionálnímu fotbalovému klubu FK Viktoria Žižkov a. s. uzavřít novou nájemní smlouvu o užívání stadionu v Seifertově ulici, která řeší situaci s nezaplacenými deseti splátkami nájemného ze strany klubu. 

FK Viktoria Žižkov by se ve smlouvě zavázala, že do 31. května zaplatí městské části 1 000 000 korun na vyrovnání všech svých dluhů, MČ by po ní naopak požadovala složení bankovní záruky 270 tisíc korun.
 
„FK Viktoria Žižkov a. s. dá před uzavřením nové nájemní smlouvy městské části peněžitou jistotu, že zaplatí nájemné a splní jiné povinnosti vyplývající z nájmu a z nové smlouvy, ve výši 270 000 korun. Klub také zřídí ve prospěch Prahy 3 bankovní záruku 270 000 korun pro případ, že neuhradí nájemné řádně a včas,“ píše se v kapitole Ostatní ujednání nové smlouvy.

Stanovená záruka do výše trojnásobku měsíčního nájmu vychází z jeho nově navržené výše 90 000 korun, kterou by měl fotbalový klub platit od 1. května 2015 do 30. června 2016. Městská část bude také oprávněna nájemní smlouvu vypovědět v případě, že bude FK Viktoria Žižkov a. s. v prodlení s placením nájmu déle než 30 dní. Výpovědní lhůta je v návrhu smlouvy stanovena na dobu tří měsíců.

Předmětem nájemní smlouvy je nájem souboru nemovitých a movitých věcí v areálu stadionu včetně pozemku fotbalového hřiště, tribun, budovy kotelny, osvětlení, administrativní budovy, vyhřívaného trávníku s hloubkovou drenáží a automatickým zavlažovacím systémem. Nájemné by měl klub platit i za umělý trávník výběhových ploch a sportovní vybavení hřiště.    


Další články
Nahoru