dnes
Úterý - zatazeno
19°C
zítra
Středa - obcasny-dest
14°C
pozítří
Čtvrtek - skorojasno
18°C
Praha 3: Náměstí Jiřího z Poděbrad se stane kouskem Asie
Foto: Praha 3

Praha 3: Náměstí Jiřího z Poděbrad se stane kouskem Asie

Ve čtvrtek 24. května se od 10 – 21 hodin koná již třetí ročník festivalu Asie vzdálená a blízká. Letošní rok se představí celkem 8 asijských zemí, Vietnam, Indonésie, Indie, Korea, Japonsko, Thajsko, Čína a Mongolsko.

Kromě kulturního programu prezentujících tradiční i moderní kulturu asijských zemí, budou mít návštěvníci možnost ochutnat tradiční asijskou gastronomii. Bohatý výběr určitě pohladí chuťové buňky všech návštěvníků, včetně vegetariánské nabídky.

Příjemné posezení u vietnamské tradiční překapávané kávy najdou návštěvníci v kavárně Trung Nguyen, kde můžou ochutnat taky pravé asijské pivo Tiger.

Své dovednosti si budou moct návštěvníci vyzkoušet na workshopech japonských šachů, čínské hry GO malování batiky. Pro děti bude připraven dětský koutek s malováním vietnamských kloboučků a různými tradičními asijskými hrami.

Novinkou letošního festivalu bude kuchařská show mladých Vietnamců z Brna, kteří se prezentují pod značkou ZaseRýže.

Další novinkou je seznámení návštěvníků s moderní hudbou Asiatů, která se prezentuje jako K-Pop, kolébkou, kterého je Jižní Korea.

Mladé fanynky určitě potěší vystoupení mladého talentovaného zpěváku Tomáše Trana, který se letos účastnil soutěže Superstar 2018, kterého oblíbeným interpretem je zpěvák

Během festivalu se návštěvníci setkají s průvodem čínského draka a čínské kaligrafie. Slečny a dámy si budou moct nechat vytvořit na svých rukách obrázky malované hennou.

Festival realizuje spolek INFO-DRÁČEK z.s. ve spolupráci s Městskou částí Praha 3, s finanční podporou Ministerstva kultury ČR a Magistrátu hlavního města Praha. Festival se koná pod záštitou místostarosty starostky pana Mgr. Alexandra Bellu.

 

 

 

 


Zápisy do 1. tříd ZŠ v Praze 5: Na první pohled to může vypadat jinak, ale míst pro prvňáčky je dostatek

Včera v 16:50

Po proběhlých zápisů do 1. tříd základních škol v Praze 5 pro školní rok 2019/2020 sice ještě ředitelé škol neznají konečný počet prvňáčků, které zařadí do prvních tříd na „svých“ školách, nicméně se neobávají, že by na základních školách na území Prahy 5 byl míst...

Další články
Nahoru