dnes
Středa - jasno
26°C
zítra
Čtvrtek - jasno
30°C
pozítří
Pátek - jasno
30°C
Praha 3: Náměstí Jiřího z Poděbrad se stane kouskem Asie
Foto: Praha 3

Praha 3: Náměstí Jiřího z Poděbrad se stane kouskem Asie

Ve čtvrtek 24. května se od 10 – 21 hodin koná již třetí ročník festivalu Asie vzdálená a blízká. Letošní rok se představí celkem 8 asijských zemí, Vietnam, Indonésie, Indie, Korea, Japonsko, Thajsko, Čína a Mongolsko.

Kromě kulturního programu prezentujících tradiční i moderní kulturu asijských zemí, budou mít návštěvníci možnost ochutnat tradiční asijskou gastronomii. Bohatý výběr určitě pohladí chuťové buňky všech návštěvníků, včetně vegetariánské nabídky.

Příjemné posezení u vietnamské tradiční překapávané kávy najdou návštěvníci v kavárně Trung Nguyen, kde můžou ochutnat taky pravé asijské pivo Tiger.

Své dovednosti si budou moct návštěvníci vyzkoušet na workshopech japonských šachů, čínské hry GO malování batiky. Pro děti bude připraven dětský koutek s malováním vietnamských kloboučků a různými tradičními asijskými hrami.

Novinkou letošního festivalu bude kuchařská show mladých Vietnamců z Brna, kteří se prezentují pod značkou ZaseRýže.

Další novinkou je seznámení návštěvníků s moderní hudbou Asiatů, která se prezentuje jako K-Pop, kolébkou, kterého je Jižní Korea.

Mladé fanynky určitě potěší vystoupení mladého talentovaného zpěváku Tomáše Trana, který se letos účastnil soutěže Superstar 2018, kterého oblíbeným interpretem je zpěvák

Během festivalu se návštěvníci setkají s průvodem čínského draka a čínské kaligrafie. Slečny a dámy si budou moct nechat vytvořit na svých rukách obrázky malované hennou.

Festival realizuje spolek INFO-DRÁČEK z.s. ve spolupráci s Městskou částí Praha 3, s finanční podporou Ministerstva kultury ČR a Magistrátu hlavního města Praha. Festival se koná pod záštitou místostarosty starostky pana Mgr. Alexandra Bellu.

 

 

 

 


Praha plánuje efektivní a ekologické zásobování provozoven v Pražské památkové rezervaci

Dnes v 15:20

Ulevit přeplněnému centru a zlepšit stav ovzduší chce Magistrát hl. m. Prahy pomocí v Česku ojedinělého inovativního projektu sdíleného konsolidačního centra, ze kterého by bylo zboží do provozoven efektivně distribuováno elektromobily. Pilotní projekt počítá se zapojením minimálně...

Psí den na náměstí Míru: Sporty, soutěže, nabídka pejsků

Dnes v 08:44

Na středu 5. září připravila radnice druhé městské části Psí den. Na náměstí Míru se od 16 do 19 hodin pobavíte, setkáte se zajímavými hosty a dozvíte se spoustu užitečných informací.

Šest tlapek. Psí den s Prahou 6

Dnes v 07:56

Na akci konané pod záštitou starosty šesté městské části Ondřeje Koláře se můžete těšit na ukázky výcviku, agility, veterináře nebo psí módní přehlídku.

První zářijový víkend Kampa opět ožije tradičními hrnčířskými trhy

13. srpna 2018 ve 14:05

Ve dnech 1. – 2. září od 10 do 19 hodin zaplní Kampu stánky s keramikou renomovaných řemeslníků, nebude chybět oblíbená kavárna s hudebním doprovodem, letos pod názvem Cyklo Handy kavárna. Catering tradičně zajišťuje sociální podnik Café Therapy s vyhlášenými domácími dobrotami. Doprovodný program...

Další články
Nahoru