dnes
Úterý - zatazeno
5°C
zítra
Středa - obcasny-dest
8°C
pozítří
Čtvrtek - zatazeno
7°C
Zpravodajství

Praha 3 nabízí možnost svateb zdarma

Snoubenci, kteří budou chtít uzavřít sňatek v atraktivním prostředí parku Rajská zahrada, nebudou muset od poloviny června platit správní poplatek. Praha 3 totiž rozhodla, že tato lokalita se stane úředním obřadním místem, kde se oddává zdarma.

„Můžeme tím splnit přání snoubenců a umožnit jim uzavřít manželství na jiném vhodném místě, než ve svatební síni Žižkovské radnice,“ řekla starostka Prahy 3 Vladislava Hujová.

Po dokončení úprav parku Rajská zahrada vzniklo místo, kde se mohou v letních měsících konat svatby v důstojném prostředí. Horní část zdejšího parku umožňuje svou polohou prožít obřad slavnostním způsobem, a už v loňském roce proto snoubenci Rajskou zahradu vyhledávali a uzavírali v ní sňatky.

Park Rajská zahrada byl vybudován na zanedbaném prostoru mezi Riegrovými sady a Vysokou školou ekonomickou. Hlavní vstup je umístěn v ulici Vlkova. Celý areál je 24 hodin denně hlídán ostrahou a vstup je zdarma.

Oddávací dny budou letos čtyři – 14. června, 12. července, 16. srpna a 20. září, oddávat se bude vždy od 10.00, 11.00 a 12.00 hodin.


Kongresový turismus pro rok 2018 podpořila Praha několika miliony korun

Dnes v 15:56

Rada hl. m. Prahy na dnešním zasedání podpořila 11 projektů v oblasti kongresového turismu v celkové výši 4 291 000 korun. Navržená podpora u 10 těchto projektů bude následně projednána na zasedání Zastupitelstva hl. m. Prahy. Mezi podpořené patří kongresy v různých oblastech medicíny, kongresy...

Další články
Nahoru