dnes
Sobota - zatazeno
6°C
zítra
Neděle - obcasny-dest
5°C
pozítří
Pondělí - obcasny-dest
5°C
Pražská politika

Praha 3: Na ZŠ a MŠ Chmelnice mají nové sportovní hřiště

Po prázdninách usedaly do školních lavic děti ze základních škol třetí městské části. Zástupci žižkovské radnice, starostka Vladislava Hujová a radní Jaroslava Suková, přivítali spolu s rodiči a celou školou prvňáčky ZŠ a MŠ Chmelnice na novém sportovním hřišti, které školákům pořídila městská část Praha 3.

„Moc vás tu všechny po prázdninách vítám a mám radost, že vás tu můžu navíc přivítat na novém sportovním hřišti, které financovala žižkovská radnice částkou 2,7 milionu korun a které tímto slavnostně otvíráme,“ uvedl ředitel Václav Havelka.

Poté symbolicky pokřtil nový trávník fotbalovým míčem, který hodem daroval publiku před sebou, a oslavy pokračovaly nastoupením nových třech tříd, čítajících dohromady 90 prvňáčků.

Školáky uvítaly také starostka Vladislava Hujová a radní Jaroslava Suková, jež jim popřály mnoho úspěchu a spokojenosti do nového školního roku.

ZŠ a MŠ Chmelnice každoročně úspěšně obhajuje titul Ekoškola. V mezinárodním programu, který oceňuje pozitivní přístup školských zařízení k životnímu prostředí, chmelnická základka uspěla už počtvrté.

 


Pirátům v pražském zastupitelstvu byla zamítnuta možnost vzdát se odměn

2. listopadu 2017 v 15:15 | Aktualizováno 1. ledna 1970, 01:00

Pražští zastupitelé dnes nesouhlasili s tím, aby se jejich kolegové za Piráty zvolení do Sněmovny mohli vzdát odměn za výkon funkce v zastupitelstvu. Pro návrh Pirátů hlasovalo 13 z celkem 65 zastupitelů. Piráti mají v pražském zastupitelstvu čtyři členy. Ve volbách do Sněmovny získala strana...

Další články
Nahoru