dnes
Pátek - zatazeno
5°C
zítra
Sobota - prehanky-snih
3°C
pozítří
Neděle - prehanky-snih
2°C
Pražský život

Praha 3: Na Jarově se otevřelo Kulturní centrum Vozovna

Nové kulturní centrum s pobočkou městské knihovny pro 15 tisíc svazků začalo sloužit veřejnosti z třetí městské části. Moderní prostory v ulici Za Žižkovskou vozovnou 18, které nabízejí návštěvníkům možnost prostupování zón knihovny i centra, vybudovala městská část Praha 3. Podobný model funguje s úspěchem již řadu let například ve Skandinávii.

Slavnostního otevření Kulturního centra Vozovna se kromě ředitele Městské knihovny v Praze Tomáše Řeháka zúčastnili i zástupci radnice Prahy 3.

Starostka Vladislava Hujová zdůraznila, že pro oblast Jarova se zde otevírá úplně nová kapitola, a věří, že se do nového kulturního centra lidé naučí chodit nejen kvůli knihám, ale i kvůli kulturním zážitkům. Pozvala je také k návštěvě nedalekého vnitrobloku Za Žižkovskou vozovnou, který po rekonstrukci v roce 2012 získal ocenění Park roku. 

Její zástupce Ivan Holeček, který má na starosti investice, připomněl, že rekonstrukce bývalé samoobsluhy v přízemí s mrazáky v suterénu na objekt kulturního centra byla velmi náročná. Poděkoval při této příležitosti i obyvatelům zdejšího domu za trpělivost, se kterou snášeli stavební práce.

Otevřené Kulturní centrum Vozovna se do budoucna stane místem konání nejrůznějších akcí. Podle zástupce starostky Alexandera Bellu, v jehož kompetenci je oblast kultury, je klíčová přítomnost nové, moderní knihovny propojené s kulturním centrem. To má připravovat programy pro děti, pro školy, bude v něm i prostor pro vzdělávací přednášky, prostor pro seniory či konzervativněji laděnou, méně hlasitou hudbu.


Další články
Nahoru