Dnes Středa - zatazeno 28°C
Zítra Čtvrtek - oblacno 25°C
Středa 19. 6. 2024
Svátek má Leoš
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Praha 3 musela zrušit tendr na Dům tance, hrozí ztráta dotace
Zakladatelka organizace Tanec Praha Yvona Kreuzmannová stojí na lávce před budovou bývalých lázní (vpravo). Zdroj foto: MČ Praha 3

Praha 3 musela zrušit tendr na Dům tance, hrozí ztráta dotace

Praha 3 musela zrušit tendr na vybudování Domu tance, který má vzniknout v nevyužívaných bývalých lázních na Žižkově. Důvodem je to, že oproti předpokládaným nákladům byly nabídky velmi výrazně dražší. ČTK to řekl starosta městské části Michal Vronský (TOP 09). Tendr byl na vypracování projektu i stavbu, nyní radnice podle starosty vypíše další veřejnou zakázku pouze na projektovou dokumentaci a bude jednat o financování centra.

Podle dřívějších informací měla přestavba bývalých lázní v Husitské ulici na taneční centrum vyjít na asi 276 milionů korun, z toho 188 milionů korun plánovala radnice zaplatit dotace z Národního plánu obnovy. Podle usnesení radních městské části z minulého týdne však byla nejnižší ze tří nabídek v tendru 395 milionů korun bez DPH. „To už je mimo možnosti nějakého dofinancování, takže jsme tendr museli zrušit," řekl starosta.

Dodal, že vedení radnice projekt nedává k ledu. „My tomu projektu věříme a chceme zpracovat projektovou dokumentaci," řekl Vronský. O vypsání nového tendru na projekt stavby radní rozhodli rovněž minulý týden. Starosta doplnil, že radnice nyní bude jednat s magistrátem, ministerstvem kultury či dalšími subjekty o zajištění peněz pro stavbu centra.

Problematický je fakt, že dotace z Národního plánu obnovy, kterou přislíbilo ministerstvo kultury, je vázána podmínkami, podle kterých musí být projekt dokončen do konce příštího roku. Proto radnice původní, nyní zrušenou zakázku vypsala takzvanou metodu design and build, při níž by stejná firma zajistila projektovou dokumentaci a ujala se i stavebních prací. „S ohledem na komplikace je teď již jisté, že radnice termín nemůže stihnout. „Ale diskutuje se o prodloužení," řekl k tomu Vronský.

Dům tance má podle záměru nabídnout zázemí pro tanečně-pohybové obory i spojené aktivity pro veřejnost. Počítá s vytvořením čtyř tanečních sálů od plně vybavené technologické laboratoře až po malé studio či yoga room k využití profesionály, vzdělávacími institucemi i veřejností.

Centrum nabídne také kurzy, workshopy, vzdělávací semináře a další aktivity. Vzniknou takzvaný co-workingový prostor, kavárna, administrativní zázemí, dílny pro scénografy a kostyméry a optimálně i zvukové studio.

Žižkovské lázně v Husitské ulici byly v provozu od roku 1903 a byly v nich mimo jiné dva bazény a parní lázně. Následně budova sloužila k několika jiným účelům. V posledních letech je dům prázdný.


Autor: ČTK

Na dvou místech se srazil vlak s člověkem

17. června 2024 v 16:55

Smrtelná nehoda se stala na koridoru, kudy jezdí řada rychlíků. Omezení se tak dotklo mimo jiné spojů Ostravan, Západní expres či Bavorský expres. Některé soupravy nabraly více než hodinové zpoždění, jiné dráhy rovnou odřekly.

Motorka srazila nezletilou dívku

17. června 2024 v 16:25

Nezletilou dívku srazila v pondělí dopoledne motorka. Stalo se to v ulici Trojská nedaleko gymnázia. Mladý motorkář se zranil na hlavě, ale hůře dopadla dívka. Podle záchranářů měla mnohačetná poranění, musela být dokonce uvedena do umělého spánku. Okolnosti srážky vyšetřují...

Další články
Nahoru