dnes
Středa - polojasno
10°C
zítra
Čtvrtek - zatazeno
10°C
pozítří
Pátek - zatazeno
12°C
Pražský život

Praha 3: Lidem po mozkových příhodách slouží Klub Aktiv

Nezisková organizace Ergo Aktiv, která se zabývá moderní rehabilitací a následným začleněním do společnosti osob po mozkových příhodách, otevřela Klub Aktiv.

Klub je otevřen pro všechny zájemce se získaným poškozením mozku a jeho cílem je pomoci zájemcům opustit roli pacienta a vrátit se do aktivního života.

Podle manažera Klubu Tomáše Ročka náplní Klubu není terapie, ale program, který si klienti zvolí či vytvoří. Je tak kladen důraz na aktivní zapojení do komunity a jejích činností. Program by měl být zvolen na základě dohody mezi jednotlivými účastníky aktivit. Jako příklad může posloužit vznikající fotografický spolek nebo třeba workshopy tvůrčího psaní. Na místě bude také možné využít veslovací trenažér a běhací pás. Dalším rozvíjejícím se programem je divadelní a filmový klub.

V Klubu Aktiv jde především o smysluplné využití času a zapojení se. To, co se bude dít, vychází z iniciativy účastníků.

Klub Aktiv je zdarma otevřen od pondělí do čtvrtka vždy od 14 do 17 hodin na adrese ERGO Aktiv, 5. patro Olšanské polikliniky (Olšanská 2666/7, Praha 3).

Pro detailní informace e-mail: kl.aktiv@gmail.com


Další články
Nahoru