dnes
Středa - skorojasno
10°C
zítra
Čtvrtek - zatazeno
11°C
pozítří
Pátek - polojasno
12°C
Praha 3: Hřiště pro teenagery otevře freestylová exhibice
Víceúčelové hřiště se otevře v pátek 27. března. Foto: Praha 3

Praha 3: Hřiště pro teenagery otevře freestylová exhibice

V pátek 27. března se veřejnosti otevřou brány víceúčelového hřiště pro náctileté, které Praha 3 za pomoci dotace z EU postavila na místě nevyužívaného areálu v ulici Habrová.

Svátek učitelů, který připadá na poslední březnovou sobotu, budou v Praze 3 letos slavit spíš místní školáci. O den dřív, tedy v pátek 27. března, totiž žižkovská radnice slavnostně otevře v ulici Habrová nový vícefunkční herní areál. Jeho kvality prověří během oficiální části programu od 14 hodin jezdci z VSA Xtreme teamu a chybět nebude ani ukázka sportovního lezení s odborným lektorem na nové lezecké stěně, která je součástí sportoviště.

Možnost vyzkoušet herní prvky ale budou moci podle radní pro školství a volný čas mládeže Jaroslavy Sukové také příchozí návštěvníci. Herní areál, jehož projekt pro třetí městskou část zpracoval Ateliér zahradní a krajinářské tvorby – Ing. Zdenek Sendler, je na ploše 4477 m2 rozvržen do čtyř funkčních celků. Ty jsou po obvodu lemovány dráhou pro in-line bruslení.

První část areálu tvoří polyfunkční hřiště pro míčové hry obehnané 4,5 metru vysokou ochrannou sítí, v druhé najdou zájemci venkovní posilovnu se třemi fitness prvky umožňujícími základní cviky s vahou vlastního těla a ve třetí pak reliéfně modelovanou plochu pro kolečkové brusle, triková kola a dětská vozítka, jejíž součástí je i zmiňovaná tři metry vysoká lezecká stěna. V poslední, čtvrté části areálu je umístěn objekt s toaletami, skladem, občerstvením a zázemím pro správce sportoviště.

Po obvodu areálu bylo vysázeno 38 nových stromů, které vytvoří vizuální i protihlukovou bariéru. Sportoviště je z bezpečnostních důvodů oploceno a jeho provoz bude upraven provozním řádem, na jehož dodržování bude dohlížet stálý správce.

Celkové náklady na rekonstrukci dosáhly podle zástupce starostky pro investice Ivana Holečka 16,1 mil. korun, přičemž 14,5 mil. korun z této částky pokryla dotace z evropských fondů, kterou žižkovská radnice získala v rámci Operačního programu Praha – Konkurenceschopnost spolufinancovaného z Evropského fondu pro regionální rozvoj.


Další články
Nahoru