dnes
Úterý - obcasny-dest
8°C
zítra
Středa - zatazeno
11°C
pozítří
Čtvrtek - zatazeno
11°C
Pražská politika

Praha 3: Dopis k budoucnosti Nákladového nádraží Žižkov

Starostka MČ Praha 3 Vladislava Hujová odeslala včera dopisy s výzvou k vyjádření názoru k budoucnosti lokality Nákladového nádraží Žižkov. Adresáty jsou předseda představenstva společnosti České dráhy, a. s., ministr kultury České republiky a primátorka hl. města Prahy.

Dopisem starostka deklaruje uvědomění si spoluodpovědnosti městské části za vytvoření podmínek pro nové využití památkově chráněné budovy NNŽ, ale především žádá o vyslovení jasného stanoviska příslušných organizací k budoucímu využití objektu a zda se zmíněné instituce budou na přestavbě a využívání areálu i budovy investičně podílet.  

Připomíná, že v dubnu loňského roku bylo mezi korespondenty tohoto dopisu uzavřeno Memorandum o vzájemné spolupráci s cílem konverze NNŽ na kulturně vzdělávací centrum.

„Věřím, že memorandum nemá pro dotčené subjekty pouze delkaratorní význam a proto navrhuji stvrzení spolupráce mezi vlastníkem, kterým jsou České dráhy a. s., Ministerstvem kultury ČR dlouhodobou nájemní smlouvou,“ říká starostka a dodává: „Pokládám za důležité, aby zde byl zachován provoz a kulturní život, jako tomu bylo v posledních dvou letech“.


Pirátům v pražském zastupitelstvu byla zamítnuta možnost vzdát se odměn

2. listopadu 2017 v 15:15

Pražští zastupitelé dnes nesouhlasili s tím, aby se jejich kolegové za Piráty zvolení do Sněmovny mohli vzdát odměn za výkon funkce v zastupitelstvu. Pro návrh Pirátů hlasovalo 13 z celkem 65 zastupitelů. Piráti mají v pražském zastupitelstvu čtyři členy. Ve volbách do Sněmovny získala strana...

Další články
Nahoru