dnes
Čtvrtek - jasno
30°C
zítra
Pátek - obcasny-dest
30°C
pozítří
Sobota - zatazeno
18°C
Trhy na Jiřáku začaly, otevřeno budou mít čtyři dny v týdnu
Typická nabídka farmářských trhů na začátku sezóny. Ilustrační foto: archiv P3

Trhy na Jiřáku začaly, otevřeno budou mít čtyři dny v týdnu

Trhy na Jiřáku  zahajují dnes novou sezonu. Na počátku loňského roku převzala pořádání farmářských trhů na náměstí Jiřího z Poděbrad Městská část Praha 3 poté, co po šesti letech ukončila spolupráci se spolkem Archetyp, který pořádá i trhy na pravobřežní náplavce. Nový provozovatel nevzešel ani z výběrového řízení.

Prodejci jsou podle radnice pečlivě vybíráni, s každým zájemcem se manažerka trhů Veronika Brabcová sejde osobně, jejich zboží ověřuje, kontroluje živnostenské listy, jezdí se podívat přímo do výroby nebo tam, kde jsou prodávané plodiny pěstovány.

„V rámci středních Čech navštěvujeme zelináře a prověřujeme, zda jde skutečně o farmářské zboží,“ říká Brabcová. Během roku byly trhy také několikrát podrobeny intenzivním kontrolám hygieniků a České obchodní inspekce, které neshledaly žádné závažné pochybení.

Trhy mají kapacitu 32 prodejních míst. Prodejci se v jednotlivých dnech mění, se na trzích se během týdne vystřídá až 80 firem. Letos se budou trhy konat opět každý týden od středy do pátku (8:00 – 18:00) a v sobotu (8:00 – 14:00). Trhy mají kapacitu 32 prodejních míst. Vzhledem k tomu, že se konají od středy do soboty a prodejci se v jednotlivých dnech také mění, vystřídá se na trzích během týdne až 80 firem.

Nabídka by měla v úvodu sezony obsahovat převážně kořenovou zeleninu, brambory, ovoce, sýry, vejce, ryby, uzeniny, pečivo nebo nápoje a květiny. Postupně se budou přidávat prodejci sezonního zboží. 

Novinky se budou týkat hlavně rozšíření oblíbených tematických akcí nebo doprovodného programu. Pro letošek je v plánu oslovit místní začínající kapely a umělce, kteří by se na trzích mohli prezentovat. Už v sobotu 17. února se uskuteční akce Pivo a prase, porce prasete a pivo se budou prodávat po dvaceti korunách.


Praha se připojila k EDWARDovi, Dnu bez úmrtí na silnicích

Dnes v 07:27

Praha se letos vůbec poprvé připojila k projektu „Evropský den bez úmrtí na silnicích“. Ten má vnést do společnosti myšlenku, jak naše chování na silnicích ovlivňuje životy ostatních účastníků silničního provozu. Denně totiž na komunikacích po celém světě přijde o život 3 400 lidí, to je jinými...

#dostbyloplastu: MŽP a pražský magistrát zvou na první ekologickou náplavku

Včera ve 23:08

Kampaň Ministerstva životního prostředí #dostbyloplastu vede gastrořetězce, kavárny, úřady, firmy a všechny s odpovědným přístupem k životnímu prostředí k dobrovolnému snižování vzniku zbytečného plastového odpadu. Nyní se obrací na všechny společenské či kulturní pouliční akce se stejnou výzvou...

Radní Radek Lacko podpořil Národní laktační centrum

18. září 2018 v 18:17

Význam výživy v prvních 1000 dnech života byl název konference, která se dnes konala v prostorách Nové radnice Magistrátu hl. m. Prahy. Za hlavní město se jí účastnil radní pro oblast zdravotnictví Radek Lacko.

Další články
Nahoru