dnes
Sobota - jasno
7°C
zítra
Neděle - obcasny-dest
5°C
pozítří
Pondělí - obcasny-dest
5°C
Trhy na Jiřáku začaly, otevřeno budou mít čtyři dny v týdnu
Typická nabídka farmářských trhů na začátku sezóny. Ilustrační foto: archiv P3

Trhy na Jiřáku začaly, otevřeno budou mít čtyři dny v týdnu

Trhy na Jiřáku  zahajují dnes novou sezonu. Na počátku loňského roku převzala pořádání farmářských trhů na náměstí Jiřího z Poděbrad Městská část Praha 3 poté, co po šesti letech ukončila spolupráci se spolkem Archetyp, který pořádá i trhy na pravobřežní náplavce. Nový provozovatel nevzešel ani z výběrového řízení.

Prodejci jsou podle radnice pečlivě vybíráni, s každým zájemcem se manažerka trhů Veronika Brabcová sejde osobně, jejich zboží ověřuje, kontroluje živnostenské listy, jezdí se podívat přímo do výroby nebo tam, kde jsou prodávané plodiny pěstovány.

„V rámci středních Čech navštěvujeme zelináře a prověřujeme, zda jde skutečně o farmářské zboží,“ říká Brabcová. Během roku byly trhy také několikrát podrobeny intenzivním kontrolám hygieniků a České obchodní inspekce, které neshledaly žádné závažné pochybení.

Trhy mají kapacitu 32 prodejních míst. Prodejci se v jednotlivých dnech mění, se na trzích se během týdne vystřídá až 80 firem. Letos se budou trhy konat opět každý týden od středy do pátku (8:00 – 18:00) a v sobotu (8:00 – 14:00). Trhy mají kapacitu 32 prodejních míst. Vzhledem k tomu, že se konají od středy do soboty a prodejci se v jednotlivých dnech také mění, vystřídá se na trzích během týdne až 80 firem.

Nabídka by měla v úvodu sezony obsahovat převážně kořenovou zeleninu, brambory, ovoce, sýry, vejce, ryby, uzeniny, pečivo nebo nápoje a květiny. Postupně se budou přidávat prodejci sezonního zboží. 

Novinky se budou týkat hlavně rozšíření oblíbených tematických akcí nebo doprovodného programu. Pro letošek je v plánu oslovit místní začínající kapely a umělce, kteří by se na trzích mohli prezentovat. Už v sobotu 17. února se uskuteční akce Pivo a prase, porce prasete a pivo se budou prodávat po dvaceti korunách.


Psi lidí bez domova byli naočkováni a označeni čipy

Včera ve 14:29

Ve čtvrtek 15. listopadu se v Praze uskutečnilo již šesté bezplatné očkování psů lidí bez přístřeší. Do zařízení Centra sociálních služeb Praha v Michli si přišlo očkovat proti vzteklině, psince a psoriáze své čtyřnohé miláčky dvanáct zájemců. 

Ředitel IKEM rezignoval. Aleš Herman odchází koncem prosince

15. listopadu 2018 ve 14:27

Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch dnes přijal rezignaci ředitele Institutu klinické a experimentální medicíny (IKEM) Aleše Hermana, který ve své funkci skončí k 31. prosince. Po sedmi letech svého působení se rozhodl přijmout nabídku ze soukromého sektoru.

Praha 11: Veřejné setkání k regeneraci vnitrobloku

14. listopadu 2018 v 10:32

Další články
Nahoru