dnes
Sobota - skorojasno
17°C
zítra
Neděle - prehanky-dest
17°C
pozítří
Pondělí - skorojasno
22°C
Praha 3 chystá další rekonstrukce domů a škol. Konkrétní projekty popsal místostarosta Ivan Holeček z ČSSD
MgA. Ivan Holeček, místostarosta městské části Praha 3

Praha 3 chystá další rekonstrukce domů a škol. Konkrétní projekty popsal místostarosta Ivan Holeček z ČSSD

Radní Prahy 3 Ivan Holeček (ČSSD) má vedení městské části na starosti oblast investic. Server Pražský patriot si s ním povídal o tématech z jeho gesce, což jsou opravy panelových domů i rekonstrukce mateřských i základních škol.

panelaky-praha-3-rekonstrukce Praha 3 pokračuje i letos v opravě penaltových domů. Kde se v současnosti pracuje a revitalizace jakých budov ještě přijde letos na řadu?
V současné době se pracuje na domě Roháčova 34–44. Dokud nebude schválena úprava rozpočtu v návaznosti na jednání zastupitelstva Prahy 3, nelze zodpovědně sdělit, jaké budovy ještě přijdou letos na řadu. Nicméně mým cílem je, abychom měli dostatek finančních prostředků na zahájení revitalizací v ulicích Ostromečská, Ondříčkova či Blahoslavova. Pevně věřím, že se nám v letošním roce podaří získat stavební povolení pro panelový dům v ulici Táboritská a taktéž zahájíme proces získávání dalších nutných povolení pro dům v ulici Kubelíkova.
 
V čem opravy spočívají? Dochází při nich například k zateplení?
Jedná se zejména o komplexní zateplení fasádního pláště včetně finálních probarvených omítek, opravu a zateplení střechy včetně výměny nadstřešní vzduchotechniky, nové opláštění a zateplení nástavbových ateliérů, komplexní opravu balkonů a lodžií, opravu vestibulů a výměnu portálových vchodů, rozebrání stávajících konstrukcí v prolukách mezi bloky do vnitrobloku a jejich nahrazení otevřeným schodištěm a zkulturnění zelených ploch parteru.
 
holecek-radni-cssd-a Jakou částku bude třetí městská část letos investovat do oprav mateřských a základních škol a jakých zařízení se práce letos týkají?
Letos bude do mateřských a základních škol na území Prahy 3 investováno zhruba 50 milionů korun. Po havárii bude prováděna oprava střechy na ZŠ Pražačka. Rekonstrukcí střechy projde také ZŠ Lupáčova. V ZŠ Chmelnice bude realizováno bezbariérové řešení školy  spočívající ve výstavbě výtahu a sociálních zařízení pro hendikepované. V MŠ Sudoměřská a Pražačka bude probíhat rekonstrukce sociálních zařízení vždy pro jednu třídu, dokončuje se vybavení nové MŠ na Třebešíně, je zahájena dostavba MŠ Buková.
 
Dojde při těchto investicích k rozšíření kapacit škol?
Dokončením MŠ Třebešín dojde k rozšíření kapacit mateřských škol o 60 míst.
 
V jaké fázi je probíhající rekonstrukce venkovního bazénu na Pražačce?
V tuto chvíli je rekonstrukce bazénu dokončena tak, jak si jej přál ředitel Sportovního a rekreačního areálu Pražačka Václav Bartásek. Městská část Praha 3 v tomto procesu plnila pouze funkci dozoru po technické stránce. Nějak mi nepříslušelo do konceptu zasahovat. Nicméně můj požadavek na bezbariérový přístup k bazénu byl zrealizován, za což jsem velice rád.
 
A stihne se vše do letní sezóny?
Ano. Zkušební provoz bude zahájen již tento pátek 1. června.
 


Hospodaření Prahy 6 skončilo minulý rok v přebytku 68 milionů korun

20. června 2018 ve 23:06

Hospodaření radnice Prahy 6 skončilo loni v přebytku 67,9 milionu korun. Příjmy byly 1,08 miliardy a výdaje 1,01 miliardy korun. Výsledek hospodaření dnes projednali zastupitelé městské části, uvedla ČTK.

V Praze 3 vznikla nová koalice. Co k tomu řekli její členové?

13. června 2018 v 09:23

Koaliční krize na radnici Prahy 3 včera skončila. Zastupitelé na své řádné schůzi nejprve odvolali starostku Vladislavu Hujovou a následně starostou zvolili Alexandera Bellu z ODS.

Nový starosta Prahy 3 Bellu prozradil priority vládnutí do říjnových voleb

12. června 2018 ve 23:42

Novým starostou Prahy 3 se dnes odpoledne stal Alexander Bellu z ODS. Ve funkci nahradil Vladislavu Hujovou, kterou zastupitelé třetí městské části odvolali. Bellu zveřejnil priority, na které by se chtěl ve funkci zaměřit. Na realizaci má s koaličními partnery čtyři měsíce, voliči půjdou vybírat...

Praha poskytne Nadaci Naše dítě pět bytů

12. června 2018 ve 13:39

V rámci projektu Dobrý start, který má usnadnit mladým lidem odcházejícím z dětských domovů vstup do dospělého života, hlavní město Praha poskytne Nadaci Naše dítě na základě smlouvy o nájmu pět bytů. Ta je bude dále pronajímat právě mladým lidem opouštějícím dětské domovy, kteří by jinak na...

Investiční dotace dostanou ÚPMD a IKEM

12. června 2018 ve 13:30

Na návrh radního pro oblast zdravotnictví Radka Lacka Rada hl. m. Prahy dnes souhlasila s poskytnutím investiční dotace ve výši 4 460 000 Kč Ústavu pro péči o matku a dítě (ÚPMD) a investiční dotace ve výši 2 000 000 Kč Institutu klinické a experimentální medicíny (IKEM). Finanční prostředky pro...

Lokalita Janovská: Participační setkání se starostou Prahy 15 Milanem Wenzlem

7. června 2018 ve 22:46

Na základě požadavků občanů lokality z oblasti Janovská se 12. června koná setkání se starostou Prahy 15 Milanem Wenzlem.

Další články
Nahoru