dnes
Pátek - obcasny-dest
8°C
zítra
Sobota - skorojasno
4°C
pozítří
Neděle - polojasno
7°C
Praha 3 chystá další rekonstrukce domů a škol. Konkrétní projekty popsal místostarosta Ivan Holeček z ČSSD
MgA. Ivan Holeček, místostarosta městské části Praha 3

Praha 3 chystá další rekonstrukce domů a škol. Konkrétní projekty popsal místostarosta Ivan Holeček z ČSSD

Radní Prahy 3 Ivan Holeček (ČSSD) má vedení městské části na starosti oblast investic. Server Pražský patriot si s ním povídal o tématech z jeho gesce, což jsou opravy panelových domů i rekonstrukce mateřských i základních škol.

panelaky-praha-3-rekonstrukce Praha 3 pokračuje i letos v opravě penaltových domů. Kde se v současnosti pracuje a revitalizace jakých budov ještě přijde letos na řadu?
V současné době se pracuje na domě Roháčova 34–44. Dokud nebude schválena úprava rozpočtu v návaznosti na jednání zastupitelstva Prahy 3, nelze zodpovědně sdělit, jaké budovy ještě přijdou letos na řadu. Nicméně mým cílem je, abychom měli dostatek finančních prostředků na zahájení revitalizací v ulicích Ostromečská, Ondříčkova či Blahoslavova. Pevně věřím, že se nám v letošním roce podaří získat stavební povolení pro panelový dům v ulici Táboritská a taktéž zahájíme proces získávání dalších nutných povolení pro dům v ulici Kubelíkova.
 
V čem opravy spočívají? Dochází při nich například k zateplení?
Jedná se zejména o komplexní zateplení fasádního pláště včetně finálních probarvených omítek, opravu a zateplení střechy včetně výměny nadstřešní vzduchotechniky, nové opláštění a zateplení nástavbových ateliérů, komplexní opravu balkonů a lodžií, opravu vestibulů a výměnu portálových vchodů, rozebrání stávajících konstrukcí v prolukách mezi bloky do vnitrobloku a jejich nahrazení otevřeným schodištěm a zkulturnění zelených ploch parteru.
 
holecek-radni-cssd-a Jakou částku bude třetí městská část letos investovat do oprav mateřských a základních škol a jakých zařízení se práce letos týkají?
Letos bude do mateřských a základních škol na území Prahy 3 investováno zhruba 50 milionů korun. Po havárii bude prováděna oprava střechy na ZŠ Pražačka. Rekonstrukcí střechy projde také ZŠ Lupáčova. V ZŠ Chmelnice bude realizováno bezbariérové řešení školy  spočívající ve výstavbě výtahu a sociálních zařízení pro hendikepované. V MŠ Sudoměřská a Pražačka bude probíhat rekonstrukce sociálních zařízení vždy pro jednu třídu, dokončuje se vybavení nové MŠ na Třebešíně, je zahájena dostavba MŠ Buková.
 
Dojde při těchto investicích k rozšíření kapacit škol?
Dokončením MŠ Třebešín dojde k rozšíření kapacit mateřských škol o 60 míst.
 
V jaké fázi je probíhající rekonstrukce venkovního bazénu na Pražačce?
V tuto chvíli je rekonstrukce bazénu dokončena tak, jak si jej přál ředitel Sportovního a rekreačního areálu Pražačka Václav Bartásek. Městská část Praha 3 v tomto procesu plnila pouze funkci dozoru po technické stránce. Nějak mi nepříslušelo do konceptu zasahovat. Nicméně můj požadavek na bezbariérový přístup k bazénu byl zrealizován, za což jsem velice rád.
 
A stihne se vše do letní sezóny?
Ano. Zkušební provoz bude zahájen již tento pátek 1. června.
 


Koalice STAN, regionálních hnutí a TOP 09 představila priority pro eurovolby

19. února 2019 v 09:15

Předseda hnutí Starostové a nezávislí (STAN) Petr Gazdík a předseda strany TOP 09 Jiří Pospíšil dnes podepsali smlouvu o spolupráci pro květnové volby do Evropského parlamentu. Sestaví společnou kandidátku spolu s dalšími proevropsky smýšlejícími stranami a regionálními...

Na pozici náhradníka do Správní rady VZP byl zvolen nominant Pirátů Východský

14. února 2019 ve 14:36

V souvislosti se zvolením do funkce pražského primátora se Zdeněk Hřib (Piráti) vzdal funkce člena Správní rady VZP s ohledem na kumulaci funkcí, tak jak se slíbil před nástupem do čela vedení Prahy. Piráti na jeho místo nominovali Pavla Východského. Toho předevčírem na pozici náhradníka jmenovala...

Priority vedení Prahy 6 popisuje chválené programové prohlášení. Má 36 stran, nahlédněte do něj

13. února 2019 v 11:42 | Aktualizováno v 17:10

Rada městské části Praha 6 včera schválila „Programové prohlášení Rady městské části Praha 6 pro roky 2018 – 2022“. Jde o soubor priorit vedení radnice. 

Další články
Nahoru