dnes
Středa - polojasno
3°C
zítra
Čtvrtek - obcasny-dest
4°C
pozítří
Pátek - obcasny-dest
10°C
Praha 3 chystá další rekonstrukce domů a škol. Konkrétní projekty popsal místostarosta Ivan Holeček z ČSSD
MgA. Ivan Holeček, místostarosta městské části Praha 3

Praha 3 chystá další rekonstrukce domů a škol. Konkrétní projekty popsal místostarosta Ivan Holeček z ČSSD

Radní Prahy 3 Ivan Holeček (ČSSD) má vedení městské části na starosti oblast investic. Server Pražský patriot si s ním povídal o tématech z jeho gesce, což jsou opravy panelových domů i rekonstrukce mateřských i základních škol.

panelaky-praha-3-rekonstrukce Praha 3 pokračuje i letos v opravě penaltových domů. Kde se v současnosti pracuje a revitalizace jakých budov ještě přijde letos na řadu?
V současné době se pracuje na domě Roháčova 34–44. Dokud nebude schválena úprava rozpočtu v návaznosti na jednání zastupitelstva Prahy 3, nelze zodpovědně sdělit, jaké budovy ještě přijdou letos na řadu. Nicméně mým cílem je, abychom měli dostatek finančních prostředků na zahájení revitalizací v ulicích Ostromečská, Ondříčkova či Blahoslavova. Pevně věřím, že se nám v letošním roce podaří získat stavební povolení pro panelový dům v ulici Táboritská a taktéž zahájíme proces získávání dalších nutných povolení pro dům v ulici Kubelíkova.
 
V čem opravy spočívají? Dochází při nich například k zateplení?
Jedná se zejména o komplexní zateplení fasádního pláště včetně finálních probarvených omítek, opravu a zateplení střechy včetně výměny nadstřešní vzduchotechniky, nové opláštění a zateplení nástavbových ateliérů, komplexní opravu balkonů a lodžií, opravu vestibulů a výměnu portálových vchodů, rozebrání stávajících konstrukcí v prolukách mezi bloky do vnitrobloku a jejich nahrazení otevřeným schodištěm a zkulturnění zelených ploch parteru.
 
holecek-radni-cssd-a Jakou částku bude třetí městská část letos investovat do oprav mateřských a základních škol a jakých zařízení se práce letos týkají?
Letos bude do mateřských a základních škol na území Prahy 3 investováno zhruba 50 milionů korun. Po havárii bude prováděna oprava střechy na ZŠ Pražačka. Rekonstrukcí střechy projde také ZŠ Lupáčova. V ZŠ Chmelnice bude realizováno bezbariérové řešení školy  spočívající ve výstavbě výtahu a sociálních zařízení pro hendikepované. V MŠ Sudoměřská a Pražačka bude probíhat rekonstrukce sociálních zařízení vždy pro jednu třídu, dokončuje se vybavení nové MŠ na Třebešíně, je zahájena dostavba MŠ Buková.
 
Dojde při těchto investicích k rozšíření kapacit škol?
Dokončením MŠ Třebešín dojde k rozšíření kapacit mateřských škol o 60 míst.
 
V jaké fázi je probíhající rekonstrukce venkovního bazénu na Pražačce?
V tuto chvíli je rekonstrukce bazénu dokončena tak, jak si jej přál ředitel Sportovního a rekreačního areálu Pražačka Václav Bartásek. Městská část Praha 3 v tomto procesu plnila pouze funkci dozoru po technické stránce. Nějak mi nepříslušelo do konceptu zasahovat. Nicméně můj požadavek na bezbariérový přístup k bazénu byl zrealizován, za což jsem velice rád.
 
A stihne se vše do letní sezóny?
Ano. Zkušební provoz bude zahájen již tento pátek 1. června.
 


Zastupitelstvo Prahy 10 bude zasedat častěji, než v předchozím volebním období

Včera ve 21:17

V minulém volebním období se zastupitelstvo Prahy 10 scházelo jen párkrát do roka. Tuto praxi se nová koalice rozhodla změnit a v příštím roce se bude scházet (kromě července a srpna) každý měsíc.

Opilého mladíka prozradila chaotická jízda

Včera v 10:07

Pětadvacetiletý mladý muž s téměř 2,5 promile zmateně projížděl v neděli ulicemi Prahy 2. Zde si ho všimli strážníci. Mladý řidič přiznal vypití tří piv. Pro podezření ze spáchání trestného činu ho strážníci omezili na osobní svobodě a předali k dalšímu opatření hlídce...

Pražští zastupitelé odmítli stáhnout z programu jednání rozpočet metropole na rok 2019

13. prosince 2018 v 15:48

Opozičním ODS a ANO se nepodařilo prosadit vyškrtnutí návrhu rozpočtu na rok 2019 z programu dnešního jednání pražských zastupitelů. Po téměř dvouhodinové diskusi zastupitelé návrh v hlasování odmítli, uvedla ČTK. 

ODS: Nechceme, aby měla Praha 80 procent prostředků na investice zaparkováno v rezervách

13. prosince 2018 v 10:30

Na dnešní tiskové konferenci před jednáním pražského zastupitelstva představitelé zastupitelského klubu ODS kritizovali návrh rozpočtu hlavního města na rok 2019. Je podle nich málo ambiciózní.

ANO: Návrh pražského rozpočtu v aktuální podobě je pro nás nepřijatelný

13. prosince 2018 v 09:50

Na dnešní tiskové konferenci před jednáním pražského zastupitelstva představitelé zastupitelského klubu ANO prohlásili, že návrh rozpočtu hlavního města na rok 2019 toto opoziční hnutí nepodpoří. Rozpočet má být hlavním bodem programu jednání zastupitelstva, které začne v 10...

Další články
Nahoru