Dnes Neděle - zatazeno 14°C
Zítra Pondělí - obcasny-dest 11°C
Neděle 14. 4. 2024
Svátek má Vincenc, Vincent
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Praha 3 chce získat dotace na projekty domu pro seniory a nástavbu školy
Senioři. Ilustrační foto: Freeimages

Praha 3 chce získat dotace na projekty domu pro seniory a nástavbu školy

Radnice Prahy 3 podá žádosti o dotace z Národního plánu obnovy na vypracování projektových dokumentací stavby domu pro seniory a rozšíření základní a mateřské školy na Jarově. Vyplývá to z usnesení rady městské části. Radnice plánuje z Národního plánu obnovy získat také peníze na přestavbu nevyužívaných bývalých lázní na Žižkově na taneční centrum.

Nový domov pro seniory plánuje Praha 3 postavit na místě současné nevyhovující budovy v ulici Pod Lipami. V soutěži na návrh domova zvítězilo studio Projektil architekti, kterému radnice následně zadala zpracování projektové dokumentace. V případě školy na Jarově chce radnice přestavět půdu na pět nových učeben, které budou složit jako kmenové třídy pro základní školu.

Radnice chce pro financování přípravy projektů využít dotační výzvy vypsané ministerstvem pro místní rozvoj (MMR) z programu Národního plánu obnovy. V případě domu Pod Lipami chce radnice dotací z výzvy určené na přípravu velkých projektů získat asi 19,5 milionu korun z celkových nákladů 23,6 milionu korun na vypracování projektové dokumentace.

V případě přístavby školy chce městská část využít výzvu určenou pro malé projekty, dotace má činit dva miliony z celkových nákladů na přípravu ve výši asi 2,4 milionu korun.

Praha 3 plánuje peníze z Národního plánu obnovy využít také na připravovanou přestavbu bývalých lázní v Husitské ulici na Dům tance. Koncem loňského roku na to vypsala tendr. Náklady mají být podle dřívějších informací zhruba 276 milionů korun a 188 milionů korun chce radnice získat právě z výzvy v rámci Národního plánu obnovy.

Národní plán obnovy financovaný Evropskou unií vznikl jako nástroj ke zmírnění dopadů epidemie covidu-19 a znovunastartování ekonomiky. Podle dřívějšího vyjádření Evropské komise má objem 9,2 miliardy eur (asi 228 miliard korun). Peníze z plánu obnovy může Česko postupně čerpat v devíti platbách.


Autor: ČTK

V Praze se konalo sympozium o jaderné spolupráci mezi ČR a Jižní Koreou

Dnes v 11:19

V Praze se čtvrtek odpoledne konalo sympozium o jaderné spolupráci mezi ČR a Jižní Koreou, resp. jihokorejskou firmou KHNP. Ta mimo jiné podala i nabídku na dostavbu jaderné elektrárny Dukovany, a i když dosud v Evropě nic nepostavila, může se pyšnit téměř padesáti roky zkušeností se stavbou a...

Na chodníku u Strakonické ulice se našlo tělo mrtvého muže

Včera v 19:46

Od sobotního odpoledne prověřují kriminalisté úmrtí muže v Malé Chuchli. Jeho tělo bylo nalezeno na chodníku vedle Strakonické ulice, na dohled od Branického mostu.

Praha 6 hledá zájemce do volební komise

Včera v 06:44

Volby do Evropského parlamentu se konají v pátek 7. června od 14 do 22 hodin a v sobotu 8. června od 8 do 14 hodin. Zájemci o práci v okrskové volební komisi se mohou hlásit na odboru Kancelář starosty ÚMČ Praha 6.

Praha 6 zve do Café Jirásek

12. dubna 2024 v 10:20

Veřejnost se může zeptat starosty Prahy 6 Jakuba Stárka na to, co ji zajímá. Radnice zve k otevřené diskuzi nad zákuskem a kávou v pondělí 15. dubna od 16:30 hodin.

Dotazník ukáže preference v oblasti dopravy

12. dubna 2024 v 07:23

Radnice Prahy 14 zajišťuje již počtvrté dotazníkové šetření mezi obyvateli městské části s cílem zjistit míru jejich spokojenosti s životem na území čtrnáctky a preferencemi v oblasti dopravy.

Další články
Nahoru