dnes
Neděle - zatazeno
16°C
zítra
Pondělí - zatazeno
15°C
pozítří
Úterý - zatazeno
15°C
Praha 3 chce zakázat vozy nad šest tun po ulici Jana Želivského, situace by se zhoršila na Spořilově
Pokud by prošel návrh Prahy 3, mohla by se ještě více zhoršit situace na Spořilově, který trpí silnou kamionovou dopravou. Foto: archiv SOS Spořilov

Praha 3 chce zakázat vozy nad šest tun po ulici Jana Želivského, situace by se zhoršila na Spořilově

Radnice Prahy 3 požaduje rozšíření zóny zákazu vjezdu pro vozy nad šest tun až k ulici Jana Želivského včetně této dopravní tepny. ČTK to řekl místostarosta městské části Ondřej Rut (Zelení). Dodal, že zatím jde pouze o požadavek ze strany radnice a jednání se zástupci magistrátu se ještě neuskutečnilo. Zóna zahrnuje širší centrum a Žižkov nyní až na vybrané ulice nezahrnuje.

V Praze existují dvě zóny s omezením pro autobusy a nákladní vozy. První zahrnuje historické centrum, kam ve všední dny mezi 8:00 a 18:00 nesmí vozy nad 3,5 tuny a autobusy bez udělené výjimky. Širší zóna se zákazem aut na šest tun sahá severojižně od Bubenče po Braník, na západě zahrnuje Smíchov kolem Vltavy a severně od Plzeňské ulice a na východě část Vinohrad a Vršovic.

Rada třetí městské části už podle Ruta požadavek na rozšíření zóny schválila a odeslala na magistrát. V usnesení se píše, že ulice Jana Želivského patří mezi nejfrekventovanější a například v úseku mezi Malešickou a Jeseniovou tam v loňském roce denně projelo 2400 nákladních aut nebo autobusů mimo MHD. Místní obyvatelé si také stěžují na hluk z dopravy.

V sousedních frekventovaných ulicích jako Koněvova nebo Husitská podle dokumentu již zákaz platí, v případě Seifertovy, Vinohradské či Slezské pak silnice do zákazu ústí. Radnice tak navrhuje rozšířit celou zónu zákazu směrem na východ až po úroveň Jana Želivského včetně této ulice. Jako náhrada pro tranzitní nákladní dopravu mohou podle městské části sloužit Průmyslová a Jižní spojka.

V případě Jižní spojky, kterou už nyní využívají kamiony jako náhradu za nedokončený Pražský okruh, už nyní množství nákladní dopravy vzbuzuje dlouholetou kritiku od místních. Město se z toho důvodu chystá komunikaci zakrýt. Rut připouští, že návrh Prahy 3 by se mohl setkat s odporem.

„Předpokládám, že to nebude jednoduché, protože asi nejde jen tak vyhovět jedné městské části bez vazby k dopravním vztahům v okolí," řekl ČTK. Předpokládá proto, že pokud by magistrát v tomto směru přikročil k nějaké akci, musel by oslovit všechny městské části a zónu zákazu do šesti tun změnit komplexně.


Uzavření Bubenečského tunelu potrvá 3 noci

18. října 2019 ve 13:30

Z důvodu mytí bude Bubenečský tunel od 21. 10. do 24. 10. uzavřen vždy od 23 do 5 hodin.

Letenský tunel bude od pondělí čtyři noci uzavřen

18. října 2019 v 11:37

Z důvodu pravidelné údržby a mytí bude Letenský tunel od 21. října do 25. října, tj. 4 noci, vždy od 23 hodin do 5 hodin uzavřen.

V pondělí začne oprava povrchu vozovky ulice Do Říčan

18. října 2019 v 11:02

V pondělí 21. října zahájí Technická správa komunikací souvislou údržbu komunikace Do Říčan v úseku Českobrodská – Na Korunce.

Uzavření tunelového komplexu Blanka

17. října 2019 ve 13:26

Od soboty 19. října od 23 hodin do neděle 20. října do 5 hodin bude tunelový komplex uzavřen.

Praha 9: Lávka přes Rokytku je uzavřena

16. října 2019 v 09:38

Od dnešního dne je na 8 týdnů uzavřena dřevěná lávka přes Rokytku u ragbyového hřiště.

Omezení dopravy v Bucharově ulici

16. října 2019 v 07:48

Ve čtvrtek 17. října zahájí Technická správa komunikací souvislou údržbu v části Bucharovy ulice ve Stodůlkách. Jedná se o úsek ulic Upolínová – Jeremiášova. Práce jsou rozděleny do dvou etap a potrvají až do poloviny roku 2020.

Další články
Nahoru