Dnes Úterý - oblacno 0°C
Zítra Středa - zatazeno 0°C
Úterý 28. 3. 2023
Svátek má Soňa
Zpravodajství
Novinky z hlavního města
Praha 3 chce úpravy ulic Slezská a Bořivojova, magistrát se tím bude zabývat
Ulice Bořivojova. Foto: Jiří Sedláček / Wikimedia Commons - CC BY-SA 4.0

Praha 3 chce úpravy ulic Slezská a Bořivojova, magistrát se tím bude zabývat

Vedení Prahy 3 požádalo pražský magistrát, aby investoval do úprav ulic Slezská a Bořivojova. V Bořivojově je podle radou městské části přijatých usnesení velmi špatný stav chodníků a vozovky a Slezskou je potřeba upravit pro potřeby chodců, vysadit v ní stromy a snížit hluk. Náměstek primátora Zdeněk Hřib (Piráti) se se zástupci Prahy 3 tento týden sešel, podle svého vyjádření se návrhy bude zabývat.

Slezská ulice se nachází mezi Vinohradskou a Korunní a podle radou městské části schváleného materiálu byla založena jako rezidentní, ale na rozdíl od sousedních ulic je výrazně užší.

„Navzdory rezidenčnímu charakteru však byla později Slezská v úseku od Jičínské do centra zařazena do sítě nadřazených komunikací města Prahy a slouží jako přímá cesta do centra pro automobilovou dopravu," stojí v dokumentu.

Kvůli dlážděnému povrchu auta podle radnice v ulici způsobují vyšší hluk, chybí v ní stromořadí a auta parkující po obou stranách zhoršují celkovou atmosféru ulice. Zejména okolí mateřské školy Libická a základní a mateřské školy Perunova je pak nedostatečně upraveno pro bezpečný pohyb chodců a dětí.

Řešením má být podle představ radnice například omezení rychlosti na 30 kilometrů v hodině, rozšíření chodníků či výsadba uličního stromořadí. Zároveň mají být zachována stávající parkovací místa. Pro úpravy již existuje studie, kterou dříve nechal zpracovat Institut plánování a rozvoje (IPR).

Bořivojova ulice je podle žižkovské radnice ve špatném stavu i s ohledem na to, že byla v posledních letech opakovaně rozkopána kvůli výměně inženýrských sítí. Město by podle vedení Prahy 3 mělo založit novou akci, prostřednictvím Technické správy komunikací připravit koncepční studii a následně projekt kompletní rekonstrukce ulice.

Hřib k žádostem ČTK sdělil, že se úpravami obou ulic bude zabývat. „Určitě vítám každou změnu, která počítá s hospodárnějším přístupem s dešťovou vodou a vysázením nových stromů, které v parném létě pomáhají ochlazovat město a vyrábí kyslík. Možnosti financování projednám v koalici," uvedl.


Autor: ČTK

Praha 6: Setkání s občany Břevnova

Dnes ve 22:47

Témata, která vás zajímají, můžete probrat se zástupci radnice Prahy 6 před Galerií Kuzebauch, na rohu ulic Dvořeckého a Říčanova.

V Letňanech půjdou prvňáčci k zápisu

Dnes ve 14:49

Zápis do 1. ročníku základních škol pro školní rok 2023/2024 v Letňanech se bude konat v pondělí 3. dubna od 13 do 18 hodin a v úterý 4. dubna od 13 do 17 hodin.

S Euroklíčem na bezbariérová WC a plošiny ve veřejných budovách v Evropě

Dnes v 11:14

S pomocí Euroklíče se dostane osoba se zdravotním postižením nebo rodiče/pěstouni pečující o dítě do 3 let na vybraná bezbariérová WC a plošiny ve veřejných budovách, metru, čerpacích stanicích ve většině států Evropy. Euroklíč si mohou obyvatelé Prahy 13 vyzvednout...

Praha 10: ZŠ Olešská ušetřila téměř 40 procent na výdajích za dodávku tepla

Dnes v 10:15

ZŠ Olešská ve Strašnicích při projektu snížení energetické náročnosti školy dokázala snížit výdaje za dodávku tepla o 39,9 procenta. Projekt byl financován Prahou 10, dotacemi od EU a pražským magistrátem. Informovala o tom mluvčí desáté městské části Michaela...

Jarní botanická burza Na Slupi

Dnes v 09:28

Botanická zahrada Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy pořádá v pátek 21. dubna v 10:00 až 14:00 hodin burzu, které se zúčastní zejména drobní pěstitelé specialisté.

Ukliďme Jižní Město. Praha 11 se připojí k tradiční akci

Dnes v 08:30

Praha 11 se tento týden připojí k celonárodní akci Ukliďme Česko. Hlavním úklidovým dnem akce bude sobota 1. dubna.

Vycházky, hudba i výlet. Dvojka pro přátele kultury zve na akce

Včera v 10:31

Tipy na akce v Praze 2, hudbu, výtvarné umění, literaturu nebo divadlo nabízí klub Dvojka pro přátele kultury.

V Praze 9 se bude podruhé uklízet

Včera v 10:24

Minulý týden proběhla v Praze 9 akce Pojďme spolu Uklidit Devítku. Druhý termín úklidu se koná první dubnový den od 9 hodin. Sraz je u Holetu Ivka. Radnice dodá pytle a rukavice a odveze odpad.

Základní škola Norbertov má vlastní školní hřiště

Včera v 09:23

Žáci ze základní školy Norbertov v Praze 6 se dočkali vlastního školního hřiště. Loni tato střešovická škola oslavila 130 let od svého založení, po celou dobu své historie však hřiště neměla. To se slavnostně otevřelo až minulý týden.

Další články
Nahoru