Dnes Čtvrtek - skorojasno 25°C
Zítra Pátek - obcasny-dest 28°C
Čtvrtek 25. 7. 2024
Svátek má Jakub
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Praha 3 chce úpravy ulic Slezská a Bořivojova, magistrát se tím bude zabývat
Ulice Bořivojova. Foto: Jiří Sedláček / Wikimedia Commons - CC BY-SA 4.0

Praha 3 chce úpravy ulic Slezská a Bořivojova, magistrát se tím bude zabývat

Vedení Prahy 3 požádalo pražský magistrát, aby investoval do úprav ulic Slezská a Bořivojova. V Bořivojově je podle radou městské části přijatých usnesení velmi špatný stav chodníků a vozovky a Slezskou je potřeba upravit pro potřeby chodců, vysadit v ní stromy a snížit hluk. Náměstek primátora Zdeněk Hřib (Piráti) se se zástupci Prahy 3 tento týden sešel, podle svého vyjádření se návrhy bude zabývat.

Slezská ulice se nachází mezi Vinohradskou a Korunní a podle radou městské části schváleného materiálu byla založena jako rezidentní, ale na rozdíl od sousedních ulic je výrazně užší.

„Navzdory rezidenčnímu charakteru však byla později Slezská v úseku od Jičínské do centra zařazena do sítě nadřazených komunikací města Prahy a slouží jako přímá cesta do centra pro automobilovou dopravu," stojí v dokumentu.

Kvůli dlážděnému povrchu auta podle radnice v ulici způsobují vyšší hluk, chybí v ní stromořadí a auta parkující po obou stranách zhoršují celkovou atmosféru ulice. Zejména okolí mateřské školy Libická a základní a mateřské školy Perunova je pak nedostatečně upraveno pro bezpečný pohyb chodců a dětí.

Řešením má být podle představ radnice například omezení rychlosti na 30 kilometrů v hodině, rozšíření chodníků či výsadba uličního stromořadí. Zároveň mají být zachována stávající parkovací místa. Pro úpravy již existuje studie, kterou dříve nechal zpracovat Institut plánování a rozvoje (IPR).

Bořivojova ulice je podle žižkovské radnice ve špatném stavu i s ohledem na to, že byla v posledních letech opakovaně rozkopána kvůli výměně inženýrských sítí. Město by podle vedení Prahy 3 mělo založit novou akci, prostřednictvím Technické správy komunikací připravit koncepční studii a následně projekt kompletní rekonstrukce ulice.

Hřib k žádostem ČTK sdělil, že se úpravami obou ulic bude zabývat. „Určitě vítám každou změnu, která počítá s hospodárnějším přístupem s dešťovou vodou a vysázením nových stromů, které v parném létě pomáhají ochlazovat město a vyrábí kyslík. Možnosti financování projednám v koalici," uvedl.


Autor: ČTK

Zákaz nočního vjezdu do centra začal platit

Včera v 15:41

Na základě dlouhodobých stížností obyvatel Prahy 1 na rušení nočního klidu a hlučný provoz na území centrální městské části iniciovala MČ Praha 1 opatření zakazující vjezd v nočních hodinách do ulic v části Starého Města. Opatření se stává, rozmístěním posledních potřebných značek dne...

Magistrát na týden vyvěsí při příležitosti Prague Pride duhové vlajky

Včera v 15:28

Pražský magistrát vyvěsí od 5. do 12. srpna na budovách Nové radnice na Mariánském náměstí a Škodova paláce v Jungmannově ulici duhové vlajky při příležitosti festivalu o životě leseb, gayů, bisexuálů či translidí a queer lidí (LGBT+) Prague Pride. Vyplývá to z dokumentu, který v pondělí schválili...

Univerzitní centrum energeticky efektivních budov má dva nové expertní týmy

Včera v 11:19

Univerzitní centrum energeticky efektivních budov (UCEEB) ČVUT v Praze, které letos slaví 10 let od zahájení své výzkumné činnosti, rozšířilo své aktivity o dva odborné týmy. První z nich se zabývá Cirkulárním stavebnictvím, druhý pak Moderní energetikou. Celkem tak v UCEEB působí již...

V Zoo Praha se narodilo mládě velblouda dvouhrbého domácího

Včera v 10:37

Do skupiny velbloudů dvouhrbých domácích v pražské zoo přibylo mládě. Samce, který se narodil v sobotu 20. července, mohou lidé spatřit ve venkovním výběhu spolu s ostatními členy stáda. Mládě i matka dobře prospívají, malému velbloudovi sílí nohy. ČTK to sdělila kurátorka kopytníků Zoo Praha...

Vycházka: Olšanskými hřbitovy za osobnostmi 20. století

Včera v 08:50

Komentované procházky hřbitovy přinášejí fascinující historické příběhy, zajímavé detaily a pohledy na architekturu i umělecká díla, která hřbitovům dodávají jedinečný charakter. Každá procházka je pečlivě připravena tak, aby přinesla nové poznatky i pohodový čas. Ve středu 31. července se v 14:30...

Ministr Baxa prodlouží mandát řediteli Národního divadla Burianovi

23. července 2024 ve 13:12

Stávající ředitel Národního divadla (ND) Jan Burian zůstane ve funkci do konce července 2028, aby se pod jeho vedením dokončila rekonstrukce Nové scény ND. Novinářům to řekl ministr kultury Martin Baxa (ODS).

Další články
Nahoru