Dnes Pondělí - oblacno 14°C
Zítra Úterý - zatazeno 15°C
Pondělí 20. 9. 2021
Svátek má Oleg
Koronavirus
Aktuální informace o epidemii.
Praha 3 chce spolupracovat s Taiwanem v oblasti vzdělávání
Ilustrační foto: Anežka Hesová

Praha 3 chce spolupracovat s Taiwanem v oblasti vzdělávání

Radnice Prahy 3 projevila zájem zahájit na svém území výuku mandarínské čínštiny a možnost hostování taiwanských učitelů. S asijskou zemí by městská část ráda spolupracovala především v oblasti vzdělávání.  

Místostarosta Prahy 3 pro školství a zahraniční vztahy Štěpán Štrébl (Piráti) dnes na radnici Prahy 3 přijal vedoucího Tchajpejské hospodářské a kulturní kanceláře pro střední Evropu v Praze Liang-Ruey Ke a dva další zástupce Taiwanu v Česku.

Pracovní schůzka se týkala především navázání kontaktu mezi českými a taiwanskými základními školami, online propojení výuky, výměny zkušeností mezi učiteli a kulturní výměny mezi žáky.

„Taiwanské školství dlouhodobě dosahuje jedny z nejlepších výsledků v OECD. Věřím také, že získat znalosti čínštiny a čínské kultury je v našem zájmu. Proto bych chtěl takovou spolupráci pro naše školy zprostředkovat. Zároveň mi leží na srdci, aby kulturní a vzdělávací výměna s Čínou byla postavena na společných hodnotách svobody a demokracie,“ uvedl místostarosta Štrébl.  

Kontakt zprostředkoval poslanec Jan Lipavský (Piráti) na základě diskuzí s taiwanskou stranou ohledně navazování partnerství v Praze v oblasti vzdělávání.


Autor: Karel Netolický

V Praze 2 se přednášelo o obětech trestných činů

17. září 2021 ve 13:59

Ve středu 15. září proběhla na půdě Městského soudu v Praze další ze série tematických přednášek v rámci společného projektu MČ Praha 2 a Bílého kruhu bezpečí Praha 2 – městská část vlídná k obětem zaměřená na práva a ochranu obětí.

Disident Simon Cheng vystoupil na zastupitelstvu Prahy 3

15. září 2021 v 08:02

Na pozvání radnice Prahy 3 přiletěl do České republiky hongkongský prodemokratický aktivista Simon Cheng. S poselstvím o nebezpečí čínského komunismu a apelem na přijetí Magnitského zákona vystoupil na zastupitelstvu Prahy 3. V následujících dnech jej čekají debaty s veřejností, studenty, setkání...

Další články
Nahoru