Dnes Pátek - prehanky-dest 19°C
Zítra Sobota - bourky 20°C
Pátek 24. 5. 2024
Svátek má Jana
Pražské drby
Co se v Praze povídá
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Praha 3 by uvítala elektrifikaci autobusové linky 207
Autobus plnící emisní normu EURO II. Foto: Petr Bechyně / DPP

Praha 3 by uvítala elektrifikaci autobusové linky 207

Radnice Prahy 3 požádala radu hlavního města, aby schválila záměr elektrifikace autobusové linky 207, která jezdí ze Staroměstské na Ohradu. Nedávno to schválila rada městské části. Praha 3 plánuje celkovou revitalizaci parku na Ohradě a podle jejího vedení by bylo vhodné, aby případná elektrifikace už byla součástí zadání architektonické studie.

„Linka 207 je jedinou páteřní autobusovou linkou vedoucí přes centrum Prahy, a proto je pro elektrifikaci velmi vhodná," stojí ve schváleném usnesení. Městská část podle něj už možnost elektrifikace linky konzultovala s dopravním podnikem, který ji považuje za vítanou, ale pro přípravu záměru potřebuje schválení investice městskou radou.

Pro novou trať by se podle dokumentu hodila technologie takzvaného čtyřpólového nabíjení, při kterém se vozy mohou nabíjet přímo na zastávkách. Elektrobusy by se podle městské části mohly dobíjet v oblasti stávající smyčky kolem parku Ohrada a nově také v oblasti Basilejského náměstí s otáčením autobusů na nově vzniklém kruhovém objezdu v Malešické ulici. „To je však třeba dále prověřit a potvrdit studií proveditelnosti," stojí v dokumentu.

Městská část plánuje vytvořit architektonicko-krajinářskou studii parku na Ohradě, jejíž zadání nyní připravuje. Kromě celkových úprav parku tam plánuje také veřejné tržiště pro farmářské trhy. V Praze 3 už fungují trhy na náměstí Jiřího z Poděbrad, podle radnice je však mezi obyvateli velká poptávka po dalších.

Praha postupně elektrifikuje vybrané autobusové linky. Na konci loňského roku DPP zprovoznil trolejbusovou linku z Palmovky do Miškovic a letos zahájil stavbu z Veleslavína na letiště v Ruzyni.

Nedávno podnik získal povolení pro vybudování trolejbusové trati na lince číslo 137 mezi zastávkami Na Knížecí a U Waltrovky. Podnik připravuje trolejbusy také na linkách číslo 131, 134, 176 a 191.


Autor: ČTK

Národní technické muzeum spouští v expozici Doprava mobilního průvodce TourStories

17. května 2024 ve 14:12

Přijďte oslavit Mezinárodní den muzeí do Národního technického muzea. Do všech poboček NTM bude v sobotu 18. května snížené vstupné. V Praze se muzeum připojuje k festivalu Máme otevřeno a pro návštěvníky připravilo zdarma program: poprvé si mohou vyzkoušet v Dopravní hale průvodce v aplikaci...

Stržená trolej zastavila provoz tramvají na Výtoni

16. května 2024 v 09:16

Provoz tramvají na Výtoni zastavila dnes ráno krátce před půl sedmou stržená trolej. Na svědomí to měl řidič nákladního auta, které projíždělo frekventovanou křižovatkou. K obdobným událostem dochází v místě opakovaně. Jak uvedl dopravní podnik na svém webu, ke stržení troleje a přerušení provozu...

Praha 6 slaví 45 let linky 180

16. května 2024 v 08:17

Třikrát byla zavedená, dvakrát zrušená. Od 28. května 1979 jezdí linka 180 v trase, která z velké části vede Prahou 6. Ve čtvrtek 30. května od 18 hodin můžete oslavit 45 let linky 180 na šestce jízdou muzejním autobusem jak v historické, tak současné trase.

Nové zóny placeného stání na Hradčanech a ve Vokovicích

15. května 2024 ve 14:25

Na základě požadavku Prahy 6 došlo k rozšíření zón placeného stání v oblasti Hradčan a Vokovic.

Kvůli závadě nejezdilo na soupravě nejezdilo metro na části linky B

15. května 2024 v 09:37

Technická závada na jedné ze souprav přerušila ve středu od 6:45 na půl hodiny provoz metra na lince B v úseku mezi stanicemi Českomoravská a Černý Most. Cestující mohli v době omezení využít autobusové a tramvajové linky, dopravní podnik jejich trasy prodloužil.

Další články
Nahoru