Dnes Úterý - obcasny-dest 18°C
Zítra Středa - obcasny-dest 20°C
Úterý 6. 6. 2023
Svátek má Norbert
Newsletter Pražský patriot
Pro odběr ranního přehledu článků za posledních 24 hodin se přihlaste zde.
Praha 3 by uvítala elektrifikaci autobusové linky 207
Autobus plnící emisní normu EURO II. Foto: Petr Bechyně / DPP

Praha 3 by uvítala elektrifikaci autobusové linky 207

Radnice Prahy 3 požádala radu hlavního města, aby schválila záměr elektrifikace autobusové linky 207, která jezdí ze Staroměstské na Ohradu. Nedávno to schválila rada městské části. Praha 3 plánuje celkovou revitalizaci parku na Ohradě a podle jejího vedení by bylo vhodné, aby případná elektrifikace už byla součástí zadání architektonické studie.

„Linka 207 je jedinou páteřní autobusovou linkou vedoucí přes centrum Prahy, a proto je pro elektrifikaci velmi vhodná," stojí ve schváleném usnesení. Městská část podle něj už možnost elektrifikace linky konzultovala s dopravním podnikem, který ji považuje za vítanou, ale pro přípravu záměru potřebuje schválení investice městskou radou.

Pro novou trať by se podle dokumentu hodila technologie takzvaného čtyřpólového nabíjení, při kterém se vozy mohou nabíjet přímo na zastávkách. Elektrobusy by se podle městské části mohly dobíjet v oblasti stávající smyčky kolem parku Ohrada a nově také v oblasti Basilejského náměstí s otáčením autobusů na nově vzniklém kruhovém objezdu v Malešické ulici. „To je však třeba dále prověřit a potvrdit studií proveditelnosti," stojí v dokumentu.

Městská část plánuje vytvořit architektonicko-krajinářskou studii parku na Ohradě, jejíž zadání nyní připravuje. Kromě celkových úprav parku tam plánuje také veřejné tržiště pro farmářské trhy. V Praze 3 už fungují trhy na náměstí Jiřího z Poděbrad, podle radnice je však mezi obyvateli velká poptávka po dalších.

Praha postupně elektrifikuje vybrané autobusové linky. Na konci loňského roku DPP zprovoznil trolejbusovou linku z Palmovky do Miškovic a letos zahájil stavbu z Veleslavína na letiště v Ruzyni.

Nedávno podnik získal povolení pro vybudování trolejbusové trati na lince číslo 137 mezi zastávkami Na Knížecí a U Waltrovky. Podnik připravuje trolejbusy také na linkách číslo 131, 134, 176 a 191.


Autor: ČTK

Nový přístřešek na zastávce Lipnická

31. května 2023 v 16:54

Zastávka MHD Lipnická na začátku června získá přístřešek. Vzhledem k okolní rodinné zástavbě není v blízkosti jediné místo, kde se schovat před deštěm.

Řidiči by měli zbystřit, v Letňanech se chystá blokové čištění ulic

31. května 2023 v 00:23

Od 9. do 16. června, pouze v pracovní dny, bude v Letňanech probíhat úklid komunikací – blokové čištění. Čisticí technika vyjede do ulic v pracovních dnech vždy od 8 do 15 hodin.

Na Rock for People vlakem a se slevou

29. května 2023 v 11:33

Od 8. do 11. června se bude v Hradci Králové konat hudební festival Rock for People. Návštěvníci, kteří se na něj vypraví vlakem Českých drah, mohou využít cenově zvýhodněné nabídky Vlak+ Rock for People.

Dopravní vycházka v Praze 6: Elektrifikace linky 131

26. května 2023 v 11:59

Radní pro dopravu Prahy 6 Ondřej Matěj Hrubeš zve v pondělí 29. května na dopravní vycházku na téma elektrifikace linky 131.

Praha 11: Linku 213 se povedlo zachránit, změn v dopravě bude od soboty hodně

25. května 2023 ve 20:05

Od soboty 27. května dojde v souvislosti s prodloužením tramvajové tratě z Modřan na Libuš k několika změnám v dopravě v rámci Jižního Města. Například nová linka 126 nabídne od poslední květnové soboty obyvatelům Jižního Města časté spojení s Křeslicemi a nádražím v Uhříněvsi. Nahradí například...

Další články
Nahoru