dnes
Sobota - prehanky-snih
2°C
zítra
Neděle - snih
0°C
pozítří
Pondělí - snih
0°C
Pražská politika

Praha 3: Ve školních jídelnách se bude od září vařit i dietní strava

Městská část Praha 3 chce v nastávajícím školním roce žákům poskytnout dietní stravování přímo ve školních jídelnách. Od letošního roku to umožňuje vyhláška č. 107/2005 Sb., o školním stravování. 

Místostarostka Jaroslava Suková nechala zpracovat směrnici pro dietní stravování ve spolupráci s nutričním terapeutem. Aby byli pracovníci školních jídelen kompetentní k přípravě dietní stravy pro žáky, do konce prázdnin absolvují odborný seminář. Bude zaměřen především na bezlepkovou a šetřící dietu.

Ještě před koncem prázdnin se zaměstnanci školních jídelen z Prahy 3 v přípravě diet proškolí. Teoretickou i praktickou částí projdou pod vedením odborných učitelů z VOŠ a SŠ zdravotnická z Prahy 4, která poskytuje vzdělání v oborech nutriční asistent a nutriční terapeut.

Jaroslava Suková k tomu uvádí: „Bezlepkovou a šetřící stravu mohou rodiče nově žádat pro své děti v našich školních jídelnách bez problémů. U ostatních specifických diet musí ale složení konzultovat s vedoucími školních jídelen.“

Rodič, nebo jiný zákonný zástupce, musí ale nejprve předložit vyjádření ošetřujícího lékaře a jeho doporučení k indikaci konkrétní diety. Bez tohoto posudku jídelna strávníkovi nemůže vyjít vstříc.


Praha 3: Nemůžete se za závažných důvodů dostavit k volbám?

12. ledna 2018 v 09:14

Volič může požádat ze závažných důvodů obecní úřad a ve dnech voleb okrskovou volební komisi o to, aby mohl hlasovat mimo volební místnost, a to pouze v územním obvodu volebního okrsku, pro který byla okrsková volební komise zřízena.

Další články
Nahoru