Dnes Pátek - jasno 0°C
Zítra Sobota - obcasny-dest 3°C
Pátek 21. 1. 2022
Svátek má Běla
Koronavirus
Aktuální informace o epidemii.
Praha 22 bude letos investovat do školství, parkoviště, parku nebo cyklostezek
Úřad MČ Praha 22 sídlí na Novém náměstí. Foto: archiv

Praha 22 bude letos investovat do školství, parkoviště, parku nebo cyklostezek

Dvaadvacátá městská část bude letos hospodařit s více jak 400 miliony korun a jeho investičními pilíři budou dvě školní investice: Polyfunkční dům Pitkovice s mateřskou školou a přístavba 4 tříd ZŠ U Obory. A také rozsáhlé opravy městského majetku. Rozpočet schválili uhříněveští zastupitelé 20. prosince. V tiskové zprávě o tom informovala mluvčí Prahy 22 Veronika Blažková.

Rozpočet byl podle starosty Prahy 22 Tomáše Kaněry (ANO) sestaven jako výdajově zdrženlivý a maximálně realistický.

„Oproti minulosti, kdy se vydávaly miliony na bombastické architektonické studie, aniž se z nich cokoli realizovalo, jsme se zaměřili na menší, ale dostupné projekty a na seškrtání běžných výdajů. Naším cílem je začít opravdu stavět,“ uvedl Kaněra, který z pozice starosty předkládal rozpočet ke schválení vůbec poprvé.

„Protože se nemůžeme v zastupitelstvu opřít o stabilní většinu, snažili jsme se najít nad rozpočtem politickou shodu,“ pokračoval starosta.

Namísto původní sedmičlenné rady je nyní rada Prahy 22 čtyřčlenná. Z původní sestavy zůstali radní Radovan Koutský (Svobodní) a Štěpán Zmátlo (KDU-ČSL za Praha 22. Naše město).

V červnu se novým starostou Prahy 22 stal zastupitel Kaněra. Čtvrtým členem rady je od konce září Miroslav Roth (ANO).

V zastupitelstvu mají nejvíce zástupců díky vítězství ve volbách v roce 2018 Starostové se Svobodnými. Ve 25členném zastupitelstvu obsadili devět křesel.

Uskupení Praha 22. Naše město, sdružující TOP 09, KDU-ČSL, Piráty a nezávislé kandidáty, má v zastupitelstvu pět zástupců. Ve volbách dále uspěly hnutí Pro Prahu, které získalo šest mandátů. ODS má tři zastupitele a dvě křesla obsadilo ANO.

„Rozeslali jsme podklady všem zastupitelům se značným předstihem a vyzvali je k diskusi nad rozpočtem. Dostali jsme řadu dobrých připomínek a většinu se snažili společně zapracovat,“ sdělil starosta.

Radní pro ekonomiku a finance Štěpán Zmátlo (KDU-ČSL) nakonec obhajoval před zastupiteli historicky vůbec nejvíce investic, co se týká objemu vynaložených prostředků.

Patří mezi ně polyfunkční dům s mateřskou školkou v Pitkovicích, který je již ve výstavbě, dále přístavba v ZŠ Vachkova, kde vzniknou čtyři třídy, výstavba parkoviště u nádraží, revitalizace předloni odbahněného Cukrovarského rybníka a přilehlého parku, rekonstrukce rozsáhlých prostor v domě čp. 192 na Novém náměstí pro Dům dětí a mládeže, zahájení výstavby spolkového domu v Hájku a zřízení nových cyklostezek.

„Kromě připravených investic jsou v plánu ještě další investiční projekty, například ZŠ Romance či MŠ V Bytovkách, upřesnil radní Zmátlo. 


Autor: puc

Praha má Strategii pro přechod na cirkulární ekonomiku

19. ledna 2022 v 07:53

Rada hl. m. Prahy dnes schválila klíčovou strategii, která má za cíl v hlavním městě výrazně snížit spotřebu primárních surovin, produkci odpadů a emisí skleníkových plynů. Strategie cirkulární ekonomiky neboli oběhového hospodářství navazuje na Klimatický plán Prahy do roku 2030. Principy...

Pětice aktivistů se spoutala řetězem na Nuselském mostě

18. ledna 2022 ve 14:56

Na Nuselském mostě se dnes ráno pět lidí spoutalo řetězem a zablokovali automobilovou dopravu ve směru do centra.

Pražská propagace očkování se stala nejlepší reklamní kampaní v Česku za rok 2021

18. ledna 2022 ve 13:18

Odborníci na marketing v rámci dlouhodobého projektu Reklamní katovna na webu mediar.cz vyhodnotili kampaň k očkování Magistrátu hl. m. Prahy od agentury DDB Prague jako jednu ze dvou nejlepších v České republice za uplynulý rok.

Evropský vzdělávací festival Science on Stage míří do Prahy

17. ledna 2022 ve 14:14

V březnu se hlavní město bude moci pyšnit pořádáním největšího evropského vzdělávacího veletrhu pro učitele Science on Stage 2022. Uskuteční se poprvé v České republice, a to od 24. do 27. března. 

Další články
Nahoru