Dnes Sobota - prehanky-dest 9°C
Zítra Neděle - zatazeno 4°C
Sobota 26. 11. 2022
Svátek má Artur
Advent v Praze
Tipy na adventní akce v metropoli
Praha 22 bude letos investovat do školství, parkoviště, parku nebo cyklostezek
Úřad MČ Praha 22 sídlí na Novém náměstí. Foto: archiv

Praha 22 bude letos investovat do školství, parkoviště, parku nebo cyklostezek

Dvaadvacátá městská část bude letos hospodařit s více jak 400 miliony korun a jeho investičními pilíři budou dvě školní investice: Polyfunkční dům Pitkovice s mateřskou školou a přístavba 4 tříd ZŠ U Obory. A také rozsáhlé opravy městského majetku. Rozpočet schválili uhříněveští zastupitelé 20. prosince. V tiskové zprávě o tom informovala mluvčí Prahy 22 Veronika Blažková.

Rozpočet byl podle starosty Prahy 22 Tomáše Kaněry (ANO) sestaven jako výdajově zdrženlivý a maximálně realistický.

„Oproti minulosti, kdy se vydávaly miliony na bombastické architektonické studie, aniž se z nich cokoli realizovalo, jsme se zaměřili na menší, ale dostupné projekty a na seškrtání běžných výdajů. Naším cílem je začít opravdu stavět,“ uvedl Kaněra, který z pozice starosty předkládal rozpočet ke schválení vůbec poprvé.

„Protože se nemůžeme v zastupitelstvu opřít o stabilní většinu, snažili jsme se najít nad rozpočtem politickou shodu,“ pokračoval starosta.

Namísto původní sedmičlenné rady je nyní rada Prahy 22 čtyřčlenná. Z původní sestavy zůstali radní Radovan Koutský (Svobodní) a Štěpán Zmátlo (KDU-ČSL za Praha 22. Naše město).

V červnu se novým starostou Prahy 22 stal zastupitel Kaněra. Čtvrtým členem rady je od konce září Miroslav Roth (ANO).

V zastupitelstvu mají nejvíce zástupců díky vítězství ve volbách v roce 2018 Starostové se Svobodnými. Ve 25členném zastupitelstvu obsadili devět křesel.

Uskupení Praha 22. Naše město, sdružující TOP 09, KDU-ČSL, Piráty a nezávislé kandidáty, má v zastupitelstvu pět zástupců. Ve volbách dále uspěly hnutí Pro Prahu, které získalo šest mandátů. ODS má tři zastupitele a dvě křesla obsadilo ANO.

„Rozeslali jsme podklady všem zastupitelům se značným předstihem a vyzvali je k diskusi nad rozpočtem. Dostali jsme řadu dobrých připomínek a většinu se snažili společně zapracovat,“ sdělil starosta.

Radní pro ekonomiku a finance Štěpán Zmátlo (KDU-ČSL) nakonec obhajoval před zastupiteli historicky vůbec nejvíce investic, co se týká objemu vynaložených prostředků.

Patří mezi ně polyfunkční dům s mateřskou školkou v Pitkovicích, který je již ve výstavbě, dále přístavba v ZŠ Vachkova, kde vzniknou čtyři třídy, výstavba parkoviště u nádraží, revitalizace předloni odbahněného Cukrovarského rybníka a přilehlého parku, rekonstrukce rozsáhlých prostor v domě čp. 192 na Novém náměstí pro Dům dětí a mládeže, zahájení výstavby spolkového domu v Hájku a zřízení nových cyklostezek.

„Kromě připravených investic jsou v plánu ještě další investiční projekty, například ZŠ Romance či MŠ V Bytovkách, upřesnil radní Zmátlo. 


Autor: puc

Anketa Prahy 5: Vyjádřete se k veřejnému prostranství, bezpečnosti a dopravě

Včera v 07:01

Praha 5 spustila anketu, která by měla doplnit strategický dokument s názvem „Strukturální plán Prahy 5“ o náměty občanů. Anketu můžete vyplnit do 6. ledna 2023. Výsledky budou zveřejněny v průběhu jara téhož roku.

První místo v Národní ceně kvality ČR za rok 2022 pro Prahu 13

24. listopadu 2022 ve 14:28

Tajemník městské části Praha 13 Jaroslav Mareš převzal ocenění za první místo v Národní ceně kvality České republiky za rok 2022 v programu EXCELENCE. Úřad navázal na úspěchy z posledních let a je jediným oceněným z řad městských částí, obcí a městských úřadů v ČR, který si postupně odnesl hlavní...

V Praze 11 zasedne Komise pro likvidaci majetku

24. listopadu 2022 v 07:02

Jednání komise pro likvidaci majetku v Praze 11 je veřejné a bude se konat v pondělí 28. listopadu od 9 hodin.

Další články
Nahoru