Dnes Sobota - obcasny-dest 22°C
Zítra Neděle - skorojasno 29°C
Sobota 25. 6. 2022
Svátek má Ivan
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Praha 22 bude letos investovat do školství, parkoviště, parku nebo cyklostezek
Úřad MČ Praha 22 sídlí na Novém náměstí. Foto: archiv

Praha 22 bude letos investovat do školství, parkoviště, parku nebo cyklostezek

Dvaadvacátá městská část bude letos hospodařit s více jak 400 miliony korun a jeho investičními pilíři budou dvě školní investice: Polyfunkční dům Pitkovice s mateřskou školou a přístavba 4 tříd ZŠ U Obory. A také rozsáhlé opravy městského majetku. Rozpočet schválili uhříněveští zastupitelé 20. prosince. V tiskové zprávě o tom informovala mluvčí Prahy 22 Veronika Blažková.

Rozpočet byl podle starosty Prahy 22 Tomáše Kaněry (ANO) sestaven jako výdajově zdrženlivý a maximálně realistický.

„Oproti minulosti, kdy se vydávaly miliony na bombastické architektonické studie, aniž se z nich cokoli realizovalo, jsme se zaměřili na menší, ale dostupné projekty a na seškrtání běžných výdajů. Naším cílem je začít opravdu stavět,“ uvedl Kaněra, který z pozice starosty předkládal rozpočet ke schválení vůbec poprvé.

„Protože se nemůžeme v zastupitelstvu opřít o stabilní většinu, snažili jsme se najít nad rozpočtem politickou shodu,“ pokračoval starosta.

Namísto původní sedmičlenné rady je nyní rada Prahy 22 čtyřčlenná. Z původní sestavy zůstali radní Radovan Koutský (Svobodní) a Štěpán Zmátlo (KDU-ČSL za Praha 22. Naše město).

V červnu se novým starostou Prahy 22 stal zastupitel Kaněra. Čtvrtým členem rady je od konce září Miroslav Roth (ANO).

V zastupitelstvu mají nejvíce zástupců díky vítězství ve volbách v roce 2018 Starostové se Svobodnými. Ve 25členném zastupitelstvu obsadili devět křesel.

Uskupení Praha 22. Naše město, sdružující TOP 09, KDU-ČSL, Piráty a nezávislé kandidáty, má v zastupitelstvu pět zástupců. Ve volbách dále uspěly hnutí Pro Prahu, které získalo šest mandátů. ODS má tři zastupitele a dvě křesla obsadilo ANO.

„Rozeslali jsme podklady všem zastupitelům se značným předstihem a vyzvali je k diskusi nad rozpočtem. Dostali jsme řadu dobrých připomínek a většinu se snažili společně zapracovat,“ sdělil starosta.

Radní pro ekonomiku a finance Štěpán Zmátlo (KDU-ČSL) nakonec obhajoval před zastupiteli historicky vůbec nejvíce investic, co se týká objemu vynaložených prostředků.

Patří mezi ně polyfunkční dům s mateřskou školkou v Pitkovicích, který je již ve výstavbě, dále přístavba v ZŠ Vachkova, kde vzniknou čtyři třídy, výstavba parkoviště u nádraží, revitalizace předloni odbahněného Cukrovarského rybníka a přilehlého parku, rekonstrukce rozsáhlých prostor v domě čp. 192 na Novém náměstí pro Dům dětí a mládeže, zahájení výstavby spolkového domu v Hájku a zřízení nových cyklostezek.

„Kromě připravených investic jsou v plánu ještě další investiční projekty, například ZŠ Romance či MŠ V Bytovkách, upřesnil radní Zmátlo. 


Autor: puc

Zastupitelstvo Prahy 17 schválilo vypsání tendru na pečovatelský dům

Dnes v 10:06

Stavba domu s pečovatelskou službou (DPS) v pražských Řepích by měla odhadem stát 380 milionů korun. Kapacita domova je plánovaná pro 125 osob. Vyplývá to z usnesení zastupitelstva Prahy 17, které schválilo vypsání zadávacího řízení na stavitele DPS. Informovala...

Šestka rozšiřuje kapacity škol

Včera v 08:47

Školy v Praze 6 letos otevřou 44 prvních tříd, o jednu více než loni. Do prvních tříd zatím přijaly celkem 1114 dětí, další je mohou následovat po vyřešení odkladů školní docházky a dořešení vícečetných žádostí o přijetí. V detašovaných pracovištích je místo i pro...

Praha 6 rozdělí dětem na tábory tři miliony

23. června 2022 v 08:34

Stejně jako v uplynulých letech, i letos před prázdninami spustila Praha 6 program Šestka táborová. Prostřednictvím portálu Aktivní město přispěje rodičům dětí na tábory, příměstské kempy, sportovní soustředění a další prázdninové volnočasové aktivity.

Zastupitelé Prahy 15 se sejdou na mimořádném zasedání

23. června 2022 v 07:11

Osmé mimořádné zasedání ZMČ Praha 15 se koná dne 24. června od 17 hodin v Kulturním centru Varta, Boloňská 310, Horní Měcholupy. Zasedání bude opět vysíláno on‑line.

Zastupitelé Prahy 14 se sejdou na zasedání

22. června 2022 ve 20:24

Ve čtvrtek 23. června se bude v Galerii 14 (náměstí Plukovníka Vlčka 686, Praha 9) konat 16. zasedání Zastupitelstva městské části Praha 14. Začátek je v 15 hodin. Interpelace občanů budou probíhat tradičně od 17 do 17.30 hodin.  

Další články
Nahoru