Dnes Úterý - jasno 26°C
Zítra Středa - skorojasno 24°C
Úterý 26. 9. 2023
Svátek má Andrea
Newsletter Pražský patriot
Pro odběr ranního přehledu článků za posledních 24 hodin se přihlaste zde.
Praha 2 zrekonstruuje střechu ZŠ Jana Masaryka, opravuje i další školy
Mezi největší akce tohoto léta v Praze 2 patří dokončení druhé etapy výměny oken na ZŠ Vratislavova. Foto: Jiří Matějíček / Wikimedia Commons - CC BY-SA 3.0

Praha 2 zrekonstruuje střechu ZŠ Jana Masaryka, opravuje i další školy

Radnice Prahy 2 nechá kompletně opravit střechu základní školy v ulici Jana Masaryka. Práce vyjdou na asi 12 milionů korun. Na dalších školách městská část o prázdninách opravuje školní třídy, hřiště nebo mění okna. Na dotaz ČTK to dnes řekla mluvčí radnice Andrea Zoulová. Z letošního rozpočtu městské části zamíří do školství asi 127,6 milionu korun.

Ze střechy ZŠ Jana Masaryka dělníci sundají plechovou krytinu, klempířské prvky, oplechování komínů a komínové lávky, okapy nebo hromosvod. Dolů půjde také dřevěné bednění a všechny střešní výlezy.

„Vzhledem k tomu, že se jedná o historickou budovu, kromě stavebních prací proběhnou i práce restaurátorské," uvedla mluvčí. Oprava podle ní skončí nejpozději do konce letošního listopadu.

Kromě výše zmíněné školy o prázdninách radnice opravuje rovněž další školy, které zřizuje, nebo jejich hřiště. „Kromě běžných oprav a údržby tříd, sociálního zázemí a hřišť patří mezi největší akce tohoto léta dokončení druhé etapy výměny oken na ZŠ Vratislavova," řekla Zoulová.

Dělníci opravují také plot u mateřské školy ve Španělské ulici a elektroinstalaci pobočky mateřské školy ve Viničné ulici Rybníček. „Podle postupu prací se plánované opravy a rekonstrukce podaří dokončit ještě před zahájením nového školního roku," dodala mluvčí.

Radnice druhé městské části na svém území zřizuje necelé dvě desítky škol a školek. Střední školy nespravuje žádné, jejich zřizovatelem je v metropoli magistrát.

 


Autor: ČTK

Zámek Veleslavín i jeho park se otevřou veřejnosti

Dnes v 11:43

V rámci Dne architektury si lidé mají možnost v sobotu a neděli 30. září a 1. října prohlédnout i zámek Veleslavín na Praze 6. Dny architektury jsou v posledních letech prakticky jedinou příležitostí, kdy lze park i zámek navštívit.

Haló ven!

Dnes v 10:10

Spolek za Veselejší Střížkov zve na akci Haló ven kterou spolupořádá s radnicí Prahy 9. Akce proběhne 21. října od 16 hodin na Střížkově.

Břevnovské posvícení 2023

Dnes v 08:31

V pátek 6. října odpoledne bude u Břevnovského kláštera v provozu většina stánků, pouťové atrakce a večer se koná diskotéka a v sobotu 7. října začne od rána pravé posvícení. Ve stáncích si budete moci zakoupit pečená žebra, sýry, řeznické speciality, bramborové placky, burgery, šašlik, palačinky...

Tajemství Noci vědců bude ČVUT odhalovat na několika místech v Praze

Dnes v 07:34 | Aktualizováno v 11:34

Na dalším ročníku oblíbené vědecko-popularizační akce Noc vědců představí ČVUT v Praze coby jeden ze spolupořadatelů opravdové taje vědy. Noci vědců se zúčastní sedm z osmi fakult univerzity, k tomu Ústřední knihovna ČVUT, Český institut informatiky, robotiky a kybernetiky, třešničkou na dortu...

Návštěvníci Vinobraní na Grébovce přispěli Dvojce srdcem částkou 12 778 korun

Včera ve 22:01

Během sobotního Vinobraní na Grébovce  přispěli návštěvníci do kasičky nadačního fondu Dvojka srdcem částkou 12 778 korun. „Díky tomu můžeme pomoci dalším obyvatelům Praha 2, kteří naši pomoc potřebují,“ poděkoval fond na svém facebookovém profilu.

Vinobraní na náplavce 2023

Včera v 08:55

Oslava babího léta, vína a pohody na Rašínově nábřeží. Projděte vinnou stezkou přímo na náplavce v pátek 29. a v sobotu 30. září.

Praha 1: Odkaz Karla Gotta připomene videomapping na Rudolfinu

Včera v 07:09

V úterý 3. října proběhne premiéra videomappingu s názvem Odkaz Karla Gotta.

Praha 6: Setkání k zeleni na Hanspaulce

24. září 2023 ve 12:32

Radnice Prahy 6 zve k procházce v centrální části Hanspaulky a následné diskuzi na téma péče o zeleň.

IDEA13: Maraton nápadů pro lepší Prahu 13

23. září 2023 v 10:43

Šestý ročník 24hodinových nápadových maratonů Prahy 13 je zpět. Jednotlivci i týmy se mohou hlásit s nápady na zlepšení školství, volnočasových aktivit, bezpečnosti nebo životního prostředí na Třináctce.

Přednáška: Ze srdce a kamene

23. září 2023 v 07:14

Přednáška z cyklu Rok Antonína Švehly Ze srdce a kamene Místa vzpomínek na Antonína Švehlu se koná v pondělí 2. října od 17 hodin.

Další články
Nahoru