Dnes Pondělí - obcasny-dest 2°C
Zítra Úterý - obcasny-dest 3°C
Pondělí 30. 1. 2023
Svátek má Robin
Pražské masopusty
Letošní masopustová sezona v Praze zahrnuje řadu akcí
Praha 2 zrekonstruuje střechu ZŠ Jana Masaryka, opravuje i další školy
Mezi největší akce tohoto léta v Praze 2 patří dokončení druhé etapy výměny oken na ZŠ Vratislavova. Foto: Jiří Matějíček / Wikimedia Commons - CC BY-SA 3.0

Praha 2 zrekonstruuje střechu ZŠ Jana Masaryka, opravuje i další školy

Radnice Prahy 2 nechá kompletně opravit střechu základní školy v ulici Jana Masaryka. Práce vyjdou na asi 12 milionů korun. Na dalších školách městská část o prázdninách opravuje školní třídy, hřiště nebo mění okna. Na dotaz ČTK to dnes řekla mluvčí radnice Andrea Zoulová. Z letošního rozpočtu městské části zamíří do školství asi 127,6 milionu korun.

Ze střechy ZŠ Jana Masaryka dělníci sundají plechovou krytinu, klempířské prvky, oplechování komínů a komínové lávky, okapy nebo hromosvod. Dolů půjde také dřevěné bednění a všechny střešní výlezy.

„Vzhledem k tomu, že se jedná o historickou budovu, kromě stavebních prací proběhnou i práce restaurátorské," uvedla mluvčí. Oprava podle ní skončí nejpozději do konce letošního listopadu.

Kromě výše zmíněné školy o prázdninách radnice opravuje rovněž další školy, které zřizuje, nebo jejich hřiště. „Kromě běžných oprav a údržby tříd, sociálního zázemí a hřišť patří mezi největší akce tohoto léta dokončení druhé etapy výměny oken na ZŠ Vratislavova," řekla Zoulová.

Dělníci opravují také plot u mateřské školy ve Španělské ulici a elektroinstalaci pobočky mateřské školy ve Viničné ulici Rybníček. „Podle postupu prací se plánované opravy a rekonstrukce podaří dokončit ještě před zahájením nového školního roku," dodala mluvčí.

Radnice druhé městské části na svém území zřizuje necelé dvě desítky škol a školek. Střední školy nespravuje žádné, jejich zřizovatelem je v metropoli magistrát.

 


Autor: ČTK

Farmářské tržiště se vrací na Rašínovo nábřeží

Dnes ve 14:55

V sobotu 4. února zde najdete malé výrobce, farmy a biofarmy, lokální a sezonní zeleninu, s ovoce, byliny, pečivo, maso, uzeniny, mléčné výrobky a domácí vajíčka.

První den na farmářském tržišti Kubáň

Včera ve 20:05

Farmářské tržiště Kubáň v sobotu 4. února zahájí sezonu sousedským opékáním špekáčků na otevřeném ohni v ocelovém koši aneb „Wurst kunst“.

Vyšší odborná škola publicistiky v Praze otevře dveře

Včera v 11:11 | Aktualizováno 30. ledna 2023, 12:25

Vyšší odborná škola publicistiky v Praze pořádá 7. a 22. února Dny otevřených dveří. Všechny zájemce o denní i kombinované studium uvítají pracovníci školy ve Spálené ulici 14 v učebně číslo 311.       

Pololetní prázdniny v Praze 6

27. ledna 2023 v 17:46

Dům Dětí a Mládeže v Praze 6 otevře dveře pro školní děti v době pololetních prázdnin a nabídne různé druhy činnost, jako hry v klubu, turnaj v šipkách, rytmohraní, divadlo, zookoutek, výtvarné dílny, netradiční sporty, 3D tisk, počítačová herna a mnoho dalšího.

V Green Table se dozvíte, kam putuje oblečení ze sbírky

27. ledna 2023 v 11:10

Novoroční sbírka oblečení a doplňků Nadačního fondu Veolia, která probíhá v Green Table Na Florenci 15 v Praze 1, představí kde a komu pomůže oblečení, které jste přinesli.

Policisté uspořádali sbírku pro děti

26. ledna 2023 v 09:36

Příslušníci Speciální pořádkové jednotky Krajského ředitelství policie hlavního města Prahy již šestnáctým rokem uspořádali sbírku pro dětské oddělení.

Natáčejte a hlaste se. Začíná Antifetfest 2023

24. ledna 2023 v 17:17

Antifetfest aneb Jde to i jinak! 2023 je soutěžní festival amatérských filmů s tematikou rizikového chování, určený dětem a mládeži ze školských zařízení a nízkoprahových klubů pro děti a mládež.

Den otevřených dveří na Fakultě stavební ČVUT

24. ledna 2023 ve 13:30

Den otevřených dveří, který se koná na Fakultě stavební ČVUT v Praze v sobotu 28. ledna, nabídne uchazečům o studium informace o přijímacím řízení, přijímacích zkouškách, možnostech přípravných kurzů a jednotlivých bakalářských studijních programech. 

Komici z Vtípečků se zelím rozesmějí Bar B52

24. ledna 2023 v 09:05

Mladé a neokoukané tváře české stand up komedie zavítají do pražského Baru B52. Diváky rozesmějí nevšedními pohledy na život, absurdními úvahami a neočekávanými pointami. Představení se koná v neděli 29. ledna od 19 hodin.

Další články
Nahoru