Dnes Středa - oblacno 2°C
Zítra Čtvrtek - polojasno -2°C
Středa 20. 1. 2021
Svátek má Ilona
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Praha 2 získala titul Město pro byznys desetiletí
Ocenění převzal tajemník druhé městské části Michal Kopecký. Foto: P2

Praha 2 získala titul Město pro byznys desetiletí

Srovnávací výzkum agentury Datank ukázal, že Praha 2 letech je nejlepším místem pro podnikatele v metropoli za posledních deset let. Za tuto dobu titul Město pro byznys získala městská část již čtyřikrát. Titul Město pro byznys desetiletí je tak oceněním mnohaleté a usilovné práce celého úřadu, uvedla radnice v tiskové zprávě.

Diplom s titulem Město pro byznys desetiletí převzal ve čtvrtek 28. listopadu na Letné, v prostorách klubu MAM, tajemník Úřadu městské části Praha 2 Michal Kopecký.

„Dnešního vítězství si nesmírně cením i proto, že je obrazem dlouhodobé stability naší městské části. Zvítězit v tomto velmi silném konkurenčním prostředí je nádherné. Zároveň je to signál, že Praha 2 jde správným směrem, když se snaží poskytovat občanům a podnikatelům kvalitní služby a neustále pracuje na jejich dalším rozvoji a zdokonalení s využitím moderních technologií. Toto ocenění vnímám jako kolektivní, neboť takového úspěchu nelze dosáhnout jako jedinec bez každodenního úsilí a nadšení celého týmu,“ řekl po převzetí ocenění tajemník Michal Kopecký.

Jednotlivé městské části byly v rámci výzkumu srovnávány ve dvou pohledech a celkem deseti kritériích. První oblastí pro posouzení byl přístup veřejné správy, v rámci kterého byla hodnocena kritéria: podpora webových stránek, test elektronické komunikace, úřední hodiny.

Ve druhé oblasti týkající se podnikatelského prostředí byly srovnávacími kritérii: podíl podnikatelů, podíl právnických osob, vývoj počtu ekonomických subjektů, podíl malých a středních firem, cizinci mezi podnikateli, změna počtu obyvatel a bytová výstavba.

Praha 2 byla oceněna mimo jiné i za dlouhodobě velmi kvalitní webové stránky, široký rozsah úředních hodin a velmi pozitivním měřítkem byl i počet dětí ve třídách základních škol.


Praha podporuje návrh na zrušení zastropování školkovného

18. ledna 2021 ve 14:39

Hlavní město už v loňském roce aktivně vyslovilo svůj nesouhlas s vládní novelou zákona o poskytování péče v dětských skupinách. Ty by již brzy mohly přijít o peníze z evropských fondů a novela Ministerstva práce a sociálních věcí ČR je chce transformovat na jesle. Provozovatelé by navíc touto...

Další články
Nahoru