Dnes Pátek - obcasny-dest 5°C
Zítra Sobota - obcasny-dest 7°C
Sobota 17. 4. 2021
Svátek má Rudolf
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Praha 2 získala titul Město pro byznys desetiletí
Ocenění převzal tajemník druhé městské části Michal Kopecký. Foto: P2

Praha 2 získala titul Město pro byznys desetiletí

Srovnávací výzkum agentury Datank ukázal, že Praha 2 letech je nejlepším místem pro podnikatele v metropoli za posledních deset let. Za tuto dobu titul Město pro byznys získala městská část již čtyřikrát. Titul Město pro byznys desetiletí je tak oceněním mnohaleté a usilovné práce celého úřadu, uvedla radnice v tiskové zprávě.

Diplom s titulem Město pro byznys desetiletí převzal ve čtvrtek 28. listopadu na Letné, v prostorách klubu MAM, tajemník Úřadu městské části Praha 2 Michal Kopecký.

„Dnešního vítězství si nesmírně cením i proto, že je obrazem dlouhodobé stability naší městské části. Zvítězit v tomto velmi silném konkurenčním prostředí je nádherné. Zároveň je to signál, že Praha 2 jde správným směrem, když se snaží poskytovat občanům a podnikatelům kvalitní služby a neustále pracuje na jejich dalším rozvoji a zdokonalení s využitím moderních technologií. Toto ocenění vnímám jako kolektivní, neboť takového úspěchu nelze dosáhnout jako jedinec bez každodenního úsilí a nadšení celého týmu,“ řekl po převzetí ocenění tajemník Michal Kopecký.

Jednotlivé městské části byly v rámci výzkumu srovnávány ve dvou pohledech a celkem deseti kritériích. První oblastí pro posouzení byl přístup veřejné správy, v rámci kterého byla hodnocena kritéria: podpora webových stránek, test elektronické komunikace, úřední hodiny.

Ve druhé oblasti týkající se podnikatelského prostředí byly srovnávacími kritérii: podíl podnikatelů, podíl právnických osob, vývoj počtu ekonomických subjektů, podíl malých a středních firem, cizinci mezi podnikateli, změna počtu obyvatel a bytová výstavba.

Praha 2 byla oceněna mimo jiné i za dlouhodobě velmi kvalitní webové stránky, široký rozsah úředních hodin a velmi pozitivním měřítkem byl i počet dětí ve třídách základních škol.


Farmářské trhy na náplavce v sobotu nakonec nebudou

Včera ve 21:29

Farmářské trhy, které na podskalské náplavce v Praze pořádá spolek Archetyp, se zítra konat nebudou, i když to bylo po skončení nouzového stavu v plánu.

Praha 1 rozdělila dotace na podporu kulturních, sportovních a volnočasových projektů

Včera ve 21:04

Více než pět milionů korun, přesně 5,34 milionu. Takovou částkou Praha 1 podpoří divadelní projekty, vizuální umění, hudbu, literaturu, projekty, které přispějí k ochraně jejího kulturního dědictví, kroužky, volnočasové organizace pro děti a mládež anebo třeba specializované sportovní...

Praha 4 znovu poskytne slevy na nájmech

Včera v 09:45

Praha 4 poskytne další slevy podnikatelům za měsíce březen a duben. Návrh ve středu 14. dubna schválila Rada městské části Praha 4. Jde již o čtvrtou vlnu odpouštění části nájmů od začátku pandemie.

V Praze 11 zasedne Komise pro životní prostředí

Včera v 09:05

Jednání komise pro životní prostředí je veřejné a bude se konat v pondělí dne 19. dubna od 17 hodin v zasedací místnosti Vidimova.

Praha poskytne dotace na výstavbu bytového domu a rekonstrukce bytového fondu

15. dubna 2021 ve 12:28

Praha uvolní další finanční prostředky z Fondu rozvoje dostupného bydlení. Peníze budou použity na opravu 21 bytů spravovaných Prahou 3 a 32 bytů Prahy 10. Další dotace poputuje městské části Praha-Zbraslav, která na svém území plánuje výstavbu bytového domu o třinácti bytech. Materiál bude ve...

Další články
Nahoru