dnes
Středa - jasno
20°C
zítra
Čtvrtek - skorojasno
21°C
pozítří
Pátek - oblacno
15°C
Praha 2 získala titul Město pro byznys desetiletí
Ocenění převzal tajemník druhé městské části Michal Kopecký. Foto: P2

Praha 2 získala titul Město pro byznys desetiletí

Srovnávací výzkum agentury Datank ukázal, že Praha 2 letech je nejlepším místem pro podnikatele v metropoli za posledních deset let. Za tuto dobu titul Město pro byznys získala městská část již čtyřikrát. Titul Město pro byznys desetiletí je tak oceněním mnohaleté a usilovné práce celého úřadu, uvedla radnice v tiskové zprávě.

Diplom s titulem Město pro byznys desetiletí převzal ve čtvrtek 28. listopadu na Letné, v prostorách klubu MAM, tajemník Úřadu městské části Praha 2 Michal Kopecký.

„Dnešního vítězství si nesmírně cením i proto, že je obrazem dlouhodobé stability naší městské části. Zvítězit v tomto velmi silném konkurenčním prostředí je nádherné. Zároveň je to signál, že Praha 2 jde správným směrem, když se snaží poskytovat občanům a podnikatelům kvalitní služby a neustále pracuje na jejich dalším rozvoji a zdokonalení s využitím moderních technologií. Toto ocenění vnímám jako kolektivní, neboť takového úspěchu nelze dosáhnout jako jedinec bez každodenního úsilí a nadšení celého týmu,“ řekl po převzetí ocenění tajemník Michal Kopecký.

Jednotlivé městské části byly v rámci výzkumu srovnávány ve dvou pohledech a celkem deseti kritériích. První oblastí pro posouzení byl přístup veřejné správy, v rámci kterého byla hodnocena kritéria: podpora webových stránek, test elektronické komunikace, úřední hodiny.

Ve druhé oblasti týkající se podnikatelského prostředí byly srovnávacími kritérii: podíl podnikatelů, podíl právnických osob, vývoj počtu ekonomických subjektů, podíl malých a středních firem, cizinci mezi podnikateli, změna počtu obyvatel a bytová výstavba.

Praha 2 byla oceněna mimo jiné i za dlouhodobě velmi kvalitní webové stránky, široký rozsah úředních hodin a velmi pozitivním měřítkem byl i počet dětí ve třídách základních škol.


Magistrát rozšiřuje úřední hodiny kontaktních míst veřejné správy Czech POINT

Dnes v 07:45

S platností od 8. dubna zavádí Magistrát hl. m. Prahy rozšířenou provozní dobu odboru služeb pro agendy Czech POINT, ověřování, evidence vozidel taxi a hlavní podatelny ve Škodově paláci. 

Počítačovou síť radnice Prahy 3 napadl virus, úřad bude ve středu uzavřen

Včera ve 23:02

Virus napadl počítačovou síť radnice Prahy 3. Lidé se proto nemohli s úřadem elektronicky spojit. Radnice bude kvůli kybernetickému útoku ve středu uzavřena, technici třetí městské části stále pracují na nápravě.

VFN zahájila plošné testování přijímaných pacientů na Covid-19

6. dubna 2020 ve 13:31

Od pondělí 6. dubna 2020 zahájila Všeobecná fakultní nemocnice v Praze plošné testování všech pacientů přijímaných k hospitalizaci na Covid-19. 

Další články
Nahoru