Dnes Čtvrtek - obcasny-dest 11°C
Zítra Pátek - obcasny-dest 11°C
Čtvrtek 22. 2. 2024
Svátek má Petr
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Praha 2 získala ocenění v 11. ročníku Národní ceny sociálních služeb Pečovatel/ka roku 2023
Ocenění ředitelky Centra sociálních služeb Prahy 2 Martiny Polanské. Foto: P2

Praha 2 získala ocenění v 11. ročníku Národní ceny sociálních služeb Pečovatel/ka roku 2023

Druhá městská část v rámci 11. ročníku Národní ceny sociálních služeb Pečovatel/ka roku získala hned několik ocenění. V kategorii Terénní služby a Pobytové služby si je odnesly pracovnice Centra sociálních služeb Prahy 2 Marie Běhounková a Halyna Lalak, a v kategorii Manažerka sociálních služeb pak ředitelka centra Martina Polanská.

Výsledky 11. ročníku celostátní soutěže Národní cena sociálních služeb Pečovatel/ka roku, která se konala pod záštitou Evy Pavlové, manželky prezidenta ČR, a Markéty Pekarové Adamové (TOP 09), předsedkyně Poslanecké sněmovny, byly slavnostně vyhlášeny v úterý odpoledne v historických prostorách Novoměstské radnice.

Ředitelce Centra sociálních služeb Prahy 2 Martině Polanské k ocenění v kategorii Manažerka sociálních služeb pogratulovala také místostarostka Prahy 2 Lucie Pechová (ODS), která má sociální oblast ve své gesci.

„Úspěch Martiny Polanské mě moc potěšil. Z mého pohledu si to ocenění opravdu zaslouží. Centrum sociálních služeb Prahy 2 vede již patnáctým rokem a do své práce vkládá celé své srdce. Spolu se svým týmem neustále zdokonaluje poskytované služby, a i díky tomu naše domovy pro seniory a pečovatelská služba získávají opakovaně nejvyšší hodnocení značky kvality,“ dodává místostarostka Pechová.

„Naše kolegyně jsme nominovali pro jejich odborné, a především lidské kvality. Jsou cennou součástí a oporou našeho týmu. Děkuji Marii, Halyně, i všem ostatním kolegům za to, že spoluvytvářejí prostředí, ve kterém můžeme poskytovat služby na vysoké úrovni a tvořit domov těm, kteří nás potřebují,“ říká Martina Polanská, ředitelka Centra sociálních služeb Praha 2, která byla sama oceněna v rámci kategorie Manažerka sociálních služeb.

Ocenění nemíří do Centra sociálních služeb Praha 2 poprvé. Centrum sociálních služeb Praha 2 je držitelem nejen individuálních ocenění, ale i ocenění kvality poskytovaných služeb. Pět hvězdiček v rámci ocenění Značka kvality v minulých letech získaly oba domovy seniorů i pečovatelská služba, která tohoto úspěchu dosáhla vůbec jako první v Praze.

Sociální zařízení druhé městské části tak znovu potvrdila svoji špičkovou úroveň, kde se klientům dostává kvalitních odborných služeb i individuálního přístupu ze strany pečujícího týmu. Právě v komplexnosti širokého spektra poskytovaných sociálních služeb je Praha 2 výjimečná.


Autor: Hla

Radnice Prahy 13 vypsala výběrová řízení na další pracovní pozice

Včera v 15:18

Úřad MČ Praha 13 vypsal výběrová řízení na několik pozic. Informoval o tom na sociálních sítích.  

Praha 2 pomáhá s bydlením mladým rodinám, samoživitelům i sociálně potřebným

Včera v 10:58

Nová Pravidla sociální bytové politiky radnice Praha 2 reagují jak na vývoj situace na trhu s bydlením, tak i na změny v sociální politice. Cílí zejména na případy, kde selhává či nedostačuje státní podpora. Adresná a sociálně citlivá podpora se tak dostane těm, kteří ji opravdu potřebují,...

Praha 14: Přihlaste se na festival Antifetfest 2024

Včera v 08:18

Další ročník soutěžního festivalu Antifetfest je již tradiční přehlídkou žákovských a studentských filmů, které se zaměřují na palčivá témata dnešní doby – kriminalitu, drogy, šikanu, domácí násilí, záškoláctví a další patologické jevy.

Festival Na hlavu 2024

Včera v 08:00

Festival o duševním zdraví a mysli Na hlavu letos nese téma Diverzita: Chceme hledat cesty k tomu, co nás spojuje – ať už se jedná o odlišnou sexuální orientaci, psychické či jiné onemocnění, rozdílnost v náboženském vyznání, v tom jak vypadají naše těla, v barvě pleti...

Na Dni otevřených dveří FEL ČVUT nahlédnete do studia robotiky, elektroniky či (bio)informatiky

Včera v 07:37

Sedm bakalářských programů, které lze studovat na Fakultě elektrotechnické ČVUT v Praze (FEL ČVUT), si mohou studenti a studentky středních škol projít už 23. února 2024. Bohatý program se uskuteční jak ve fakultní budově v Dejvicích, tak na Karlově náměstí. Návštěvníci a návštěvnice během něj...

Neděle: Procházka Vyšehradským hřbitovem

20. února 2024 ve 12:21

Komentované procházky hřbitovy přinášejí historické příběhy, zajímavé detaily a pohledy na architekturu a umělecká díla, která jim dodávají jedinečný charakter. V neděli 25. února v 11 hodin se projdete Vyšehradským hřbitovem.

Dálkový odečet spotřeby vody využívá stále více zákazníků PVK

20. února 2024 v 11:43

Stále více odběratelů využívá dálkové odečty spotřeby vody, jednoduchou a bezpečnou formu kontroly nad svým vodoměrem. Na konci loňského roku Pražské vodovody a kanalizace měly tímto způsobem osazeno 17 138 vodoměrů, což je meziročně nárůst o 15 procent. Přitom v roce 2012 jich bylo pouhých...

Výstava Můj svět ukazuje život v sociálně vyloučené lokalitě očima dětí

20. února 2024 v 11:19

Seznámit se základy řemesla, ale především zažít úspěch a poznat něco nového. To bylo cílem fotografických dílen obecně prospěšné společnosti Nová škola a spolku 400 ASA pro děti ze sociálně znevýhodněného prostředí z Krásné Lípy a Šluknovska. Čtyřiadvacet vybraných fotografií, které v rámci...

Dakar, jak ho neznáte

20. února 2024 v 09:55

Dolnopočernické informační a kulturní centrum Oáza zve 27. února od 17 hodin na talk show Dakar, jak ho neznáte. Vyprávění a zajímavosti nejen ze zákulisí, ale i nepublikované fotografie a videa přímo z dakarského konvoje.

Lidová Pašijová hra v Loretě

20. února 2024 v 09:20

Barokní průčelí Lorety, korunované věží s historicky nejstarší chrámovou zvonohrou v Evropě, bude již po třetí svědkem Ježíšova evangelijního příběhu v lidovém zpracování.

Praha 4: Přednášky pomáhají pochopit svět dětí

20. února 2024 v 07:24

Spolek Krav Maga a pořádá ve spolupráci s městskou částí Praha 4 sérii přednášek nazvaných Porozumění světu našich dětí. Cílem pěti přednášek zaměřených na prevenci a zlepšení duševního zdraví školáků je poskytnout rodičům nejen hlubší porozumění problémům, kterým jejich děti čelí, ale také...

Točenský masopust

19. února 2024 v 17:41

Točenský masopust se koná v sobotu 2. března, začíná se v 9 hodin.

Další články
Nahoru