Dnes Úterý - zatazeno 23°C
Zítra Středa - obcasny-dest 20°C
Úterý 3. 8. 2021
Svátek má Miluše
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Praha 2 získala další ocenění
Starostka Jana Černochová převzala z rukou ředitele Všeobecné fakultní nemocnice Davida Feltla ocenění. Foto: Praha 2

Praha 2 získala další ocenění

Starostka druhé městské části Jana Černochová dnes odpoledne převzala z rukou ředitele Všeobecné fakultní nemocnice v Praze Davida Feltla ocenění za nejlépe spolupracující organizaci.

„Jsem velmi ráda, že Všeobecná fakultní nemocnice vnímá naši dvojkovou radnici jako partnera, na kterého se může kdykoli spolehnout. Za sebe slibuji, že pomáhat si navzájem budeme dál,“ řekla starostka Prahy 2 Jana Černochová s tím, že Praha 2 bude i nadále s nemocnicí v úzkém kontaktu při komunikaci důležitých zdravotnických témat a při preventivních opatřeních a akcích. 

„Fungujeme spolu dobře v dobách mírových, ale přímo skvěle v době covidové. VFN je pro Prahu 2 skutečně „jejich“ nemocnicí a MČ Praha 2 pro nás „naší“ radnicí. S naší radnicí konzultujeme i územní rozvoj VFN a máme radost z toho, že naše plány mají jejich podporu,“ zdůvodnil David Feltl, proč se dvojka stala vítězem v kategorii Spolupracující organizace.

Praha 2 v uplynulém roce nabídla zdravotníkům, že zajistí místo pro jejich děti v dětských skupinách, vedení Prahy 2 a zaměstnanci úřadu podpořili VFN také dobrovolným dárcovstvím krve.  

Vinohradská radnice tak k řadě cen, jako např. Přívětivý úřad, Zlatý erb, Město pro business, Město pro business desetiletí, Patrimonium pro futuro (Dědictví pro budoucnost) nebo Přátelské místo přidala další uznání. Toto poděkování ze strany lékařů a zdravotníků je v této době zvlášť cenné.

vfn-oceneni-1
Školská zařízení v Praze 5 finišují s přípravou na nový školní rok

Včera v 09:55

Nové fasády, vylepšení technického zázemí, ale i úplně nové učebny. Školy na pětce v polovině prázdnin dokončují plánovanou modernizaci budov.

Praha 5 získala zpět budovu ZŠ Pod Žvahovem, chystá stavební úpravy

29. července 2021 ve 20:43

Tři roky trvaly soudní spory o výpověď z nájmu jedné z budov ZŠ Pod Žvahovem. Tu doposud užívalo Taneční centrum Praha. Městská část Praha 5 už převzala budovu do své správy a celý areál čeká plánovaná revitalizace.

Praha 2 rozdělí pět milionů v Participativním rozpočtu. Obyvatelé mohou zasílat návrhy

29. července 2021 ve 12:04

Radnice Prahy 2 vyhlašuje pilotní program participativního rozpočtu. Obyvatelé se mohou podílet na rozvoji své městské části, sami budou projekty navrhovat a o jejich podpoře rozhodovat hlasováním. Radnice na projekt vyčlenila prostředky v souhrnné výši až 5 milionů...

O kulturní dotace půjde zažádat prostřednictvím Portálu Pražana

28. července 2021 v 17:12

Od srpna letošního roku získá Portál Pražana další funkcionalitu. Nově zde bude v rámci pilotního projektu možné podávat žádosti o dotaci v oblasti kultury. Rozhodli o tom na mimořádném jednání městští radní. Portál Pražana bude možné využít bez předchozí registrace na Portálu finanční podpory....

Další články
Nahoru