Dnes Pátek - mlha 12°C
Zítra Sobota - oblacno 13°C
Pátek 1. 3. 2024
Svátek má Bedřich
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Zpravodajství

Praha 2 získala certifikát pro energetický management

Ochranu životního prostředí považuje Praha 2 za jednu z klíčových priorit, a proto se také dlouhodobě angažuje ve zlepšování energetické efektivity budov s cílem postupného snižování spotřeby energií. Díky této iniciativě získala radnice certifikát ČSN EN ISO 50001:2018 pro svůj systém energetického managementu.

„Cílem naší městské části je trvalé snižování spotřeby energií, a to jak v provozu úřadu městské části, tak i v příspěvkových organizacích, jako jsou například školy, centrum sociální péče, bytové i nebytové domy nebo knihovna. Snižování spotřeby se bude samozřejmě týkat i budov, které máme svěřené do správy od hlavního města Prahy. Rádi bychom do roku 2030 spotřebu energie snížili alespoň o deset procent,“ přibližuje další plány místostarosta pro oblast životního prostředí Jan Recman.

Městská část stanovila několik opatření k dosažení těchto cílů. K nim patří aktivní podpora nákupu energeticky úsporných spotřebičů, osvětlení a dalšího vybavení. Klíčovou součástí energetického managementu je také zapojení zaměstnanců, kteří si osvojují pravidla úsporného provozu svého pracoviště.

Větší důraz je kladen na přípravu energeticky efektivních projektů staveb a oprav, aby byly budovy co nejúspornější a nejsoběstačnější. Tato snaha má pozitivní vliv nejen na životní prostředí, ale také na snižování provozních nákladů.
Autor: Alo

Muž zemřel po pádu z lešení

26. února 2024 v 18:54

Policie vyšetřuje smrtelný pád muže, který se na Žižkově v pondělí po poledni zřítil z lešení. Policisty zajímá, zda nedošlo k porušení bezpečnosti práce.

V Podolí hořela garáž

25. února 2024 v 10:38

Nad nedělním ránem zasahovali pražští hasiči Praze 4 Podolí u požáru garáže. Informovali o tom na síti X. „Vynesli jsme tlakovou lahev a plameny jsme uhasili dvěma vodními proudy,“ sdělili.

Další články
Nahoru