Dnes Čtvrtek - jasno 25°C
Zítra Pátek - obcasny-dest 18°C
Čtvrtek 21. 9. 2023
Svátek má Matouš
Newsletter Pražský patriot
Pro odběr ranního přehledu článků za posledních 24 hodin se přihlaste zde.
Praha 2 zažádala o územní rozhodnutí pro stavbu domova pro seniory
Nový domov, nároží ulic Italská a Kunětická. Vizualizace(2x): Instar

Praha 2 zažádala o územní rozhodnutí pro stavbu domova pro seniory

Radnice Prahy 2 zažádala o územní rozhodnutí pro výstavbu Nového domova pro seniory a lidi trpící Alzheimerovou nemocí. Dokument by chtěla získat letos do léta. ČTK to dnes sdělila starostka Alexandra Udženija (ODS).

Domov bude na Vinohradech na pozemku vymezeném ulicemi Italská, Lichnická, Španělská a Kunětická. Důvodem stavby je nedostatek míst zejména pro lidi trpící demencí. Cena by podle dřívějšího vyjádření radnice mohla být asi 495 milionů korun a stavba začít v roce 2023.

novy-domov-2 Jakmile městská část získá územní rozhodnutí, následně požádá o stavební povolení. Současně s tím začne připravovat výběrové řízení pro výběr stavební firmy. Kdy přesně tendr na stavebníka vyhlásí, bude záležet na průběhu zmíněných úředních řízení.

Klientům domov nabídne 130 lůžek a bude jim poskytována čtyřiadvacetihodinová péče. V domě budou samostatné pokoje pro seniory, relaxační a poradenské centrum, komunitní zahrada nebo kaple. Součástí budou také hospicová lůžka a týdenní stacionář.

Provozní náklady zatím nejsou známé, podle loňského vyjádření Martiny Polanské, ředitelky Centra sociálních služeb Prahy 2, které bude domov provozovat, by mohly být okolo 100 až 120 milionů korun. Nyní za svá zařízení radnice ročně vydá asi 50 milionů korun. V novém domově bude ale větší kapacita a početnější personál, dodala tehdy Polanská.


Autor: ČTK

Hořelo na střeše Lidlu v Praze 5

Včera ve 21:34 | Aktualizováno v 22:04

Tři jednotky pražských profesionálních hasičů zasahovaly ve středu 20. září před 15. hodinou v ulici K Barrandovu v Praze 5 u požáru na střeše prodejny Lidl. Informoval o tom mluvčí pražských hasičů Martin Kavka.

Praha 6 podpořila program Trenéři ve škole dotací 1,16 milionu korun

Včera v 08:34

Zastupitelé Prahy 6 na svém jednání tento týden podpořili program Trenéři ve škole dotací 1,16 mil. korun. Program je založen na zapojení proškolených sportovních trenérů do hodin tělocviku na 1. stupni základních škol, kde v pravidelné rotaci spolupracují s učiteli na správném a pestrém pohybovém...

Senioři Prahy 1 oslaví svátek

Včera v 08:03

V parku Kampa oslaví senioři svůj svátek ve čtvrtek 5. října.

Další články
Nahoru