Dnes Středa - jasno 22°C
Zítra Čtvrtek - jasno 26°C
Středa 18. 5. 2022
Svátek má Nataša
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Praha 2 zažádala o územní rozhodnutí pro stavbu domova pro seniory
Nový domov, nároží ulic Italská a Kunětická. Vizualizace(2x): Instar

Praha 2 zažádala o územní rozhodnutí pro stavbu domova pro seniory

Radnice Prahy 2 zažádala o územní rozhodnutí pro výstavbu Nového domova pro seniory a lidi trpící Alzheimerovou nemocí. Dokument by chtěla získat letos do léta. ČTK to dnes sdělila starostka Alexandra Udženija (ODS).

Domov bude na Vinohradech na pozemku vymezeném ulicemi Italská, Lichnická, Španělská a Kunětická. Důvodem stavby je nedostatek míst zejména pro lidi trpící demencí. Cena by podle dřívějšího vyjádření radnice mohla být asi 495 milionů korun a stavba začít v roce 2023.

novy-domov-2 Jakmile městská část získá územní rozhodnutí, následně požádá o stavební povolení. Současně s tím začne připravovat výběrové řízení pro výběr stavební firmy. Kdy přesně tendr na stavebníka vyhlásí, bude záležet na průběhu zmíněných úředních řízení.

Klientům domov nabídne 130 lůžek a bude jim poskytována čtyřiadvacetihodinová péče. V domě budou samostatné pokoje pro seniory, relaxační a poradenské centrum, komunitní zahrada nebo kaple. Součástí budou také hospicová lůžka a týdenní stacionář.

Provozní náklady zatím nejsou známé, podle loňského vyjádření Martiny Polanské, ředitelky Centra sociálních služeb Prahy 2, které bude domov provozovat, by mohly být okolo 100 až 120 milionů korun. Nyní za svá zařízení radnice ročně vydá asi 50 milionů korun. V novém domově bude ale větší kapacita a početnější personál, dodala tehdy Polanská.


Autor: ČTK

Praha 4 opraví sportoviště u sokolovny v Podolí

Dnes v 07:59

Praha 4 rozhodla o rekonstrukci povrchů sportoviště u sokolovny v Podolí. Součástí rekonstrukce je kompletní výměna umělého povrchu fotbalového hřiště o celkové rozloze 1 240 m2 za povrch nový.

Střechy základních škol chce Praha 5 využít pro solární energii

14. května 2022 ve 12:25

Fotovoltaickou elektrárnu jako alternativní zdroj energie se pokusí využít městská část Praha 5. 

Praha 5 převezme soukromou mateřskou školu a zajistí kapacity pro 50 dětí

13. května 2022 v 19:14

Soukromá mateřinka Korálek na Smíchově ukončí provoz ke konci letošního června. Po nezbytných stavebně technických úpravách převezme objekt školky městská část a zřídí zde odloučené pracoviště MŠ Podbělohorská.

Kvůli osobním a finančním problémům chtěla skočit ze Štefánikova mostu

13. května 2022 ve 14:39

Ve středu v noci, krátce po třiadvacáté hodině, přijal operační důstojník na lince 158 oznámení o ženě, která stojí na Štefánikově mostě v Praze 1 za zábradlím a chce spáchat sebevraždu. Tuto informaci okamžitě předal všem hlídkám v terénu a jako první byli na místě policisté pohotovostní...

Pro seniory z Prahy 10 se vaří v nové kuchyni

13. května 2022 ve 14:35

Kuchyně, v níž se každý den připravují obědy pro čtyři stovky seniorů z Prahy 10, září novotou. Kulinářský prostor v Sámově ulici prošel rekonstrukcí po půlstoletí, nyní už je v plnohodnotném provozu. Kromě nájemníků místního Domu spokojeného žití se tady vaří i pro klienty domovů z Vršovického...

Další články
Nahoru