Dnes Sobota - zatazeno 2°C
Zítra Neděle - zatazeno 6°C
Sobota 3. 12. 2022
Svátek má Svatoslav
Advent v Praze
Tipy na adventní akce v metropoli
Praha 2 zažádala o územní rozhodnutí pro stavbu domova pro seniory
Nový domov, nároží ulic Italská a Kunětická. Vizualizace(2x): Instar

Praha 2 zažádala o územní rozhodnutí pro stavbu domova pro seniory

Radnice Prahy 2 zažádala o územní rozhodnutí pro výstavbu Nového domova pro seniory a lidi trpící Alzheimerovou nemocí. Dokument by chtěla získat letos do léta. ČTK to dnes sdělila starostka Alexandra Udženija (ODS).

Domov bude na Vinohradech na pozemku vymezeném ulicemi Italská, Lichnická, Španělská a Kunětická. Důvodem stavby je nedostatek míst zejména pro lidi trpící demencí. Cena by podle dřívějšího vyjádření radnice mohla být asi 495 milionů korun a stavba začít v roce 2023.

novy-domov-2 Jakmile městská část získá územní rozhodnutí, následně požádá o stavební povolení. Současně s tím začne připravovat výběrové řízení pro výběr stavební firmy. Kdy přesně tendr na stavebníka vyhlásí, bude záležet na průběhu zmíněných úředních řízení.

Klientům domov nabídne 130 lůžek a bude jim poskytována čtyřiadvacetihodinová péče. V domě budou samostatné pokoje pro seniory, relaxační a poradenské centrum, komunitní zahrada nebo kaple. Součástí budou také hospicová lůžka a týdenní stacionář.

Provozní náklady zatím nejsou známé, podle loňského vyjádření Martiny Polanské, ředitelky Centra sociálních služeb Prahy 2, které bude domov provozovat, by mohly být okolo 100 až 120 milionů korun. Nyní za svá zařízení radnice ročně vydá asi 50 milionů korun. V novém domově bude ale větší kapacita a početnější personál, dodala tehdy Polanská.


Autor: ČTK

Setkání ke Strukturálnímu plánu Prahy 5

Včera v 10:52

Poslední veřejné setkání ke Strukturálnímu plánu Prahy 5 v tomto roce se koná 13. prosince v Komunitním centru Prádelna v Holečkově ulici. Strukturální plán je významný dokument Prahy 5, který popisuje priority rozvoje jak celé městské části, tak i jednotlivých čtvrtí a konkrétních...

Otevřené dveře do zákulisí moderního strojírenství

1. prosince 2022 v 10:37

Laboratoře Fakulty strojní ČVUT jste si nemohli prohlédnout ve všední den? Nevadí! Otevřou se i v sobotu 3. prosince. Zájemci o studium i jejich rodiče mohou nahlédnout do zákulisí výuky moderního strojírenství. 

Praha 1: Vánoční koncert pro seniory

30. listopadu 2022 ve 12:43

Vánoční koncert pro seniory z Prahy 1 se koná 19. prosince od 18:30 v Paláci Žofín. Vystoupí Český chlapecký sbor Boni pueri.

Další články
Nahoru