Dnes Neděle - polojasno 17°C
Zítra Pondělí - oblacno 15°C
Neděle 2. 10. 2022
Svátek má Olívie, Galina, Oliver
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Pražský život

Praha 2 zajistila svým občanům během pandemie i psychologickou pomoc, využily ji stovky zájemců

Obyvatelé druhé městské části si mohli během pandemie promluvit s farářem nebo psychoterapeutkou. Tuto možnost jim zprostředkovala radnice Prahy 2. Nabízenou pomoc využily stovky zájemců.

Ti se od dubna loňského roku obraceli se svými obavami a úzkostmi jak na faráře kostela svaté Ludmily Jakuba Berku, tak na psychoterapeutku Markétu Řeřichovou, kteří svou pomoc nabízeli bezplatně.

„Bylo to náročné období pro nás pro všechny. Nejvíc však doléhalo na ty nejzranitelnější – seniory, osaměle žijící osoby, samoživitele. A právě jim jsme chtěli pomoci. Proto jsme také zprostředkovali ve spolupráci s otcem Jakubem Berkou z farnosti kostela sv. Ludmily a psychoterapeutkou Markétou Řeřichovou telefonickou krizovou intervenci. Oba dva se své role zhostili naprosto skvěle a já jim tímto děkuji,“ řekla místostarostka pro sociální oblast Alexandra Udženija.

Odbornou psychologickou pomoc, terapii a krizovou intervenci zajišťovala psychoterapeutka a supervizorka Markéta Řeřichová, která je zároveň zakladatelkou neziskové organizace Cestou necestou a s městskou částí Praha 2 dlouhodobě spolupracuje. Její několikaměsíční terapeutická zkušenost ukázala, že se u mnoha klientů v období pandemie a souvisejících vládních restrikcí prohloubily již vzniklé psychické problémy a otevřela se psychická zranění. Terapie těmto lidem významně pomohla a to i v případech deprivace základních psychických potřeb.

„Služba byla od samého začátku hojně využívána. Čím déle omezení a restrikce trvaly, tím volajících přibývalo. Jednalo se zejména o osamělé traumatizované seniory, dále lidi produktivního věku v hraniční životní situaci, pečující osoby s rozvíjející se posttraumatickou stresovou poruchou, bezmocí a strachem ze současnosti a budoucnosti. Většinu klientů tvořily ženy,“ přibližuje terapeutickou praxi Markéta Řeřichová, která v období pandemie tj. od dubna do prosince loňského roku zajistila v rámci bezplatné krizové intervence celkem 184 terapií.

Zájem občanů Prahy 2 o psychoterapii však přetrvává i v roce letošním, radnice se proto rozhodla tuto službu hradit. Sociální pracovníci z humanitního odboru ÚMČ Praha 2 tak mohou v případě potřeby svým klientům okamžitou psychologickou pomoc bezodkladně zajistit.


Autor: TZ, red

Praha 14: Retro Party na Plechárně

30. září 2022 v 10:08

Přijďte si v pátek 7. října zatančit na Plechárnu, začíná se ve 14 hodin.

Praha 2 podporuje recyklaci starých telefonů

30. září 2022 v 09:56

Radnice Prahy 2 se zapojuje do podzimní kampaně neziskového projektu REMOBIL s názvem 100 gramů pro přírodu. Staré a nepotřebné mobilní telefony budou moci občané od 3. do 21. října odevzdat jak v prostorách úřadu městské části, tak i v místní knihovně na Vinohradské...

Dobrobazar: Darujte druhý život nevyužitým věcem

30. září 2022 v 07:29

Výtěžek z prodeje podpoří komunitní život Dolních Měcholup a okolí, akce se koná 8. října.

Zbraslav ožije festivalem ZbrasLOVE

30. září 2022 v 07:17

Široké spektrum kulturních, kreativních a komunitních programů čeká již tento pátek 30. září na všechny obyvatele a návštěvníky pražské Zbraslavi, kde se vůbec poprvé uskuteční pouliční festival ZbrasLOVE. 

PVK: Přehled plánovaných výluk na 40. týden

29. září 2022 v 10:08

Pražské vodovody a kanalizace oznámily přehled plánovaných výluk v dodávkách pitné vody na příští týden. Výluky jsou z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a revizních prací.

Turistický pochod 14 km kolem Prahy 14

28. září 2022 ve 21:01

Tradiční turistický pochod l4 km kolem Prahy 14 se koná v sobotu 8. října a nabídne několik zajímavých míst Prahy 14.

Budova Ministerstva financí otevřena veřejnosti

28. září 2022 v 09:49

Dnes se opět otevřou veřejnosti brány Ministerstva financí v Letenské ulici 15.

Na Den české státnosti otevře Ministerstvo pro místní rozvoj

28. září 2022 v 09:42

Dnes v 10 hodin se veřejnosti otevře Ministerstvo pro místní rozvoj. Připraveny jsou komentované prohlídky historických prostor hlavní budovy na Staroměstském náměstí. Den otevřených dveří potrvá do 15 hodin.

Břevnovské posvícení 2022

27. září 2022 ve 21:18

Pátek 7. října ve 14 hodin začne Břevnovské posvícení, otevře se většina stánků a pouťové atrakce. V sobotu 8. října odstartuje pravé posvícení. Ze stánků budou vonět a návštěvníky lákat k zakoupení různé pochutiny, např. pečené husy s knedlíkem a zelím, pečená vepřová šunka, bramboráky,...

Další články
Nahoru