Dnes Sobota - zatazeno 17°C
Zítra Neděle - polojasno 16°C
Sobota 18. 9. 2021
Svátek má Kryštof
Koronavirus
Aktuální informace o epidemii.
Pražský život

Praha 2 zajistila svým občanům během pandemie i psychologickou pomoc, využily ji stovky zájemců

Obyvatelé druhé městské části si mohli během pandemie promluvit s farářem nebo psychoterapeutkou. Tuto možnost jim zprostředkovala radnice Prahy 2. Nabízenou pomoc využily stovky zájemců.

Ti se od dubna loňského roku obraceli se svými obavami a úzkostmi jak na faráře kostela svaté Ludmily Jakuba Berku, tak na psychoterapeutku Markétu Řeřichovou, kteří svou pomoc nabízeli bezplatně.

„Bylo to náročné období pro nás pro všechny. Nejvíc však doléhalo na ty nejzranitelnější – seniory, osaměle žijící osoby, samoživitele. A právě jim jsme chtěli pomoci. Proto jsme také zprostředkovali ve spolupráci s otcem Jakubem Berkou z farnosti kostela sv. Ludmily a psychoterapeutkou Markétou Řeřichovou telefonickou krizovou intervenci. Oba dva se své role zhostili naprosto skvěle a já jim tímto děkuji,“ řekla místostarostka pro sociální oblast Alexandra Udženija.

Odbornou psychologickou pomoc, terapii a krizovou intervenci zajišťovala psychoterapeutka a supervizorka Markéta Řeřichová, která je zároveň zakladatelkou neziskové organizace Cestou necestou a s městskou částí Praha 2 dlouhodobě spolupracuje. Její několikaměsíční terapeutická zkušenost ukázala, že se u mnoha klientů v období pandemie a souvisejících vládních restrikcí prohloubily již vzniklé psychické problémy a otevřela se psychická zranění. Terapie těmto lidem významně pomohla a to i v případech deprivace základních psychických potřeb.

„Služba byla od samého začátku hojně využívána. Čím déle omezení a restrikce trvaly, tím volajících přibývalo. Jednalo se zejména o osamělé traumatizované seniory, dále lidi produktivního věku v hraniční životní situaci, pečující osoby s rozvíjející se posttraumatickou stresovou poruchou, bezmocí a strachem ze současnosti a budoucnosti. Většinu klientů tvořily ženy,“ přibližuje terapeutickou praxi Markéta Řeřichová, která v období pandemie tj. od dubna do prosince loňského roku zajistila v rámci bezplatné krizové intervence celkem 184 terapií.

Zájem občanů Prahy 2 o psychoterapii však přetrvává i v roce letošním, radnice se proto rozhodla tuto službu hradit. Sociální pracovníci z humanitního odboru ÚMČ Praha 2 tak mohou v případě potřeby svým klientům okamžitou psychologickou pomoc bezodkladně zajistit.


Autor: TZ, red

Ve třicátém osmém týdnu nepoteče voda v těchto městských částech

Včera v 08:19

Pražské vodovody a kanalizace oznámily přehled plánovaných výluk v dodávkách pitné vody na příští týden. Výluky jsou z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a revizních prací.

Nová pítka a mlhoviště v parcích Prahy 6

Včera v 06:27

V Praze 6 nechala radnice instalovat nová pítka a mlhoviště v parcích u dětských hřišť. Jedno najdete na Lotyšském a druhé na Puškinově náměstí v Bubenči.

V rámci Dnů Prahy 15 se konala akce Pestrá Hostivař

14. září 2021 ve 23:24

V rámci několikadenních slavností sportu a kultury s názvem Dny Prahy 15 se v neděli odpoledne konala na Kozinově náměstí akce Pestrá Hostivař. Program odstartovali Pardálové se staropražskými písničkami, dále vystoupila ukrajinská skupina IGNIS a na závěr kapela The...

Praha 8: Dobrovolný úklid Ďáblického háje

13. září 2021 v 16:46

Praha 8 zve dobrovolníky. V sobotu 18. září se bude uklízet Ďáblický háj.

Na Hanspaulce vznikla první školní ulice

13. září 2021 ve 12:13

Od dnešního rána do 8. října v časech mezi 7:30 a 8. hodinou je omezen vjezd všem motorovým vozidlům do ulice Na Čihadle v úseku mezi křížením s ulicemi Finkovská a Na Hanspaulce.

Zájemci si mohou rezervovat svatební obřad na data plná dvojek

12. září 2021 v 10:34

2. 2., 20. 2. a 22. 2. 2022 jsou data, která nepochybně skrývají jistou symboliku a kouzlo. A uzavřít sňatek v takto zajímavých dnech, je pro mnohé nastávající manžele vždy lákavá možnost. Pokud tedy právě vy plánujete se svými partnery svatební obřad, čeká na vás jedinečná příležitost oficiálně...

Prosecký podzim 2021

11. září 2021 ve 13:05

V neděli 19. září v Parku Přátelství na Proseku se od 14 do 18 hodin koná odpolední přehlídka volnočasových aktivit organizací z Prahy 9. Rodinné odpoledne má podtitul Dveře volného času dokořán. Večer bude patřit koncertu Pražské mobilní zvonohry Petra Rudolfa Manouška a na závěr je připraven...

Newyorský hasič Manahan přijede do Prahy

10. září 2021 v 06:10

Hasičský záchranný sbor hl.m. Prahy si připomíná 20. výročí teroristických útoků na budovy Světového obchodního centra (WTC) v New Yorku. Při této příležitosti zavítá do České republiky newyorský hasič James Manahan, který se účastnil záchranných prací přímo...

Další články
Nahoru