dnes
Sobota - polojasno
20°C
zítra
Neděle - obcasny-dest
14°C
pozítří
Pondělí - prehanky-dest
9°C
Praha 2 zahajuje další ročník Senior akademie
Foto: MČ Praha 2

Praha 2 zahajuje další ročník Senior akademie

Celkem 12 dvouhodinových přednášek na téma ochrana života, zdraví a majetku pořádá pro své dříve narozené spoluobčany městská část Praha 2 ve spolupráci s Městskou policií hlavního města Prahy. Senior akademie byla slavnostně zahájena ve středu 1. března 2017 ve 14 hodin za účasti místostarosty pro oblast bezpečnosti Martina Víška.   

Cyklus bude pokračovat až do 24. května. Přednášky se konají každou středu od 14 do 16 hodin v zasedacím sále radnice (nám. Míru 20, 6. patro). Obsahem té dnešní bylo bezpečí doma a na ulici i v prostředcích MHD, loupežná přepadení a také rady, jak předejít napadení a okradení.                                                                    

„Přednášky jsou zaměřeny na ochranu života, zdraví a majetku a lidé zde získají návod, jak se účinně bránit a předcházet nejrůznějším nepříjemnostem. Je jich celkem třináct a témata jsou vybrána tak, aby pokud možno pokryla rizika, ohrožující starší generaci v praktickém životě,“ říká zástupce starostky pro oblast bezpečnosti Martin Víšek.
 
Na druhém sezení 8. března se posluchačům akademie dostane poučení o základech právního vědomí. Další je věnováno problematice „kulturních“ zájezdů s prezentačními akcemi, předváděcích akcí a podomního prodeje. Senioři se také dozvědí, jak vybrat vhodnou banku, jak si založit a vést bankovní účet, něco o elektronickém bankovnictví a o půjčkách. Pozornost bude věnována domácímu násilí, jeho formám a příčinám a možnostem, jak se bránit. Dojde také na chov psů ve městě a právní úpravy s tím související.

Do dubna – měsíce bezpečnosti – vstoupí Senior akademie tématem „Zabezpečení majetku“, tedy bytů, domů, chat a automobilů. Další přednášky mají na programu otázky kriminalistiky, bezpečnost seniorů v provozu metropole a mimořádné události a krizové situace.

V květnu dojde na pravidla nutné obrany a krajní nouze včetně posouzení právního rámce takové obrany a seznámení se s efektivními sebeobrannými prostředky v mezích zákona. A nakonec se posluchači dozvědí něco o základech první pomoci při akutním infarktu myokardu, mozkové mrtvici nebo mdlobě a také o zásadách požární ochrany.

Senior akademie bude slavnostně ukončena předáním pamětních listů ve středu 24. května 2017. Její součástí jsou tři exkurze. Absolventi se podívají do Muzea Policie ČR na Karlově, do Centrálního operačního střediska MP v Korunní ulici a do Útulku pro opuštěná zvířata MP v Praze 8.Vysočanská Véčka pro seniory v dubnu

Včera v 08:47

Možnosti využití volného času seniorů Prahy 9 nabízí městská část i v dubnu. Nabídky jsou pro seniory, kteří mají trvalé bydliště v působnosti úřadu Sokolovská 14, Praha 9, tzn. pro všechny kdo mají OP vydaný ÚMČ Sokolovská 14/324, Praha 9.

Taxík Maxík vozí seniory Prahy 15

19. března 2019 v 08:33

Městská část Praha 15 chce zkvalitnit sociální služby pro seniorskou populaci, kteří mají problém s dopravní obslužností.  Velmi odpovědně řeší seniorskou problematiku a handicapovaných občanů.

Vysočanská Véčka pro seniory zvou na malování žehličkou

18. března 2019 v 18:43

Posezení s enkaustikou – malování žehličkou – originální technika již z doby starého Řecka a znovuobjevená cca před 15 let. 

Studenti z řad seniorů dostali další počítače

18. března 2019 v 07:38

Starosta třinácté městské části David Vodrážka ve středu 13. března symbolicky otevřel dovybavenou počítačovou učebnu pro seniory ve Středisku sociálních služeb Prahy 13 v Lukáši.

Vysočanská Véčka pro seniory, zítra do muzea

11. března 2019 v 07:41

Městská část Praha 9 nabízí seniorům nové možnosti zábavy pro volný čas. Akce Vysočanská Véčka jsou pro seniory MČ Praha 9, kteří mají trvalé bydliště v působnosti úřadu Sokolovská 14, Praha 9 tzn. pro všechny kdo mají OP vydaný ÚMČ Sokolovská 14/324, Praha 9

Dvojka pro seniory zve na automatickou kresbu s lektorkou Marií Tarou

7. března 2019 v 07:49

Klubovna klubu Dvojka pro seniory v Balbínově 6 v Praze 2 je otevřena každé úterý od 9 do 14 hodin. Tento čas je také určen pro nové členy klubu Dvojka pro seniory, kteří mohou po zapsání získat mnoho výhod, nebo se dozvědět aktuální informace o akcích a partnerech.

Praha 13 chce získat Auto pečovatel

6. března 2019 ve 12:00

Středisko sociálních služeb Prahy 13 se společně s městskou částí Praha 13 zapojilo do projektu Sociální automobil. Cílem je získat pro středisko do dlouhodobého pronájmu za symbolickou jednu korunu ročně nový automobil Dacia Dokker. Projekt, nad kterým převzal záštitu starosta David Vodrážka,...

Dvojka pro seniory: Bazén TJ Sokol Královské Vinohrady

3. března 2019 v 07:12

Každé úterý od 14 do 14:45 a čtvrtek od 15:45 do 16:30 mohou senioři, členové Klubu Dvojka pro seniory, využít bazén na Vinohradech. Lekce trvá 45 minut a probíhá na vlastní zodpovědnost cvičence.

Společenské a taneční odpoledne pro seniory Prahy 11

23. února 2019 v 07:51

Ve středu 13. března si od 13:30 hodin mohou senioři užít odpoledne, zatancovat si a popovídat si s přáteli. Společenské a taneční odpoledne se koná ve stravovacím centru Křejpského 1502/8.

Praha 11: Poslední volná místa v kurzech pro seniory

19. února 2019 v 11:29

Jihoměstská sociální nabízí seniorům poslední volná místa v jarních kurzech.

Komentovaná procházka pro seniory: Havelské město, klášter a řád obutých karmelitánů

19. února 2019 v 07:09

Jihoměstská sociální zve seniory na procházku s výkladem. Dozvíte se, jaké město vzniklo kolem farního kostela sv. Havla a jaký mělo vlastní právní a správní řád.

Zítra: Procházka pro seniory nejen s nordic walking Prahou 11

18. února 2019 v 10:29

Jihoměstská sociální pořádá pro seniory výlet s nordic walking holemi. Připojit se můžete bez objednání a rezervace, výlet se koná za každého počasí.

Dvojka pro seniory zve na koncert

18. února 2019 v 08:51

V pořadí druhý koncert ze Stylových večerů Prahy 2 na téma: Čajkovskij: Velikán romantické hudby se bude konat 14. března od 19:30 hodin na Novoměstské radnici.

Další články
Nahoru