dnes
Pátek - zatazeno
0°C
zítra
Sobota - zatazeno
0°C
pozítří
Neděle - zatazeno
0°C
Praha 2 zahajuje další ročník Senior akademie
Foto: MČ Praha 2

Praha 2 zahajuje další ročník Senior akademie

Celkem 12 dvouhodinových přednášek na téma ochrana života, zdraví a majetku pořádá pro své dříve narozené spoluobčany městská část Praha 2 ve spolupráci s Městskou policií hlavního města Prahy. Senior akademie byla slavnostně zahájena ve středu 1. března 2017 ve 14 hodin za účasti místostarosty pro oblast bezpečnosti Martina Víška.   

Cyklus bude pokračovat až do 24. května. Přednášky se konají každou středu od 14 do 16 hodin v zasedacím sále radnice (nám. Míru 20, 6. patro). Obsahem té dnešní bylo bezpečí doma a na ulici i v prostředcích MHD, loupežná přepadení a také rady, jak předejít napadení a okradení.                                                                    

„Přednášky jsou zaměřeny na ochranu života, zdraví a majetku a lidé zde získají návod, jak se účinně bránit a předcházet nejrůznějším nepříjemnostem. Je jich celkem třináct a témata jsou vybrána tak, aby pokud možno pokryla rizika, ohrožující starší generaci v praktickém životě,“ říká zástupce starostky pro oblast bezpečnosti Martin Víšek.
 
Na druhém sezení 8. března se posluchačům akademie dostane poučení o základech právního vědomí. Další je věnováno problematice „kulturních“ zájezdů s prezentačními akcemi, předváděcích akcí a podomního prodeje. Senioři se také dozvědí, jak vybrat vhodnou banku, jak si založit a vést bankovní účet, něco o elektronickém bankovnictví a o půjčkách. Pozornost bude věnována domácímu násilí, jeho formám a příčinám a možnostem, jak se bránit. Dojde také na chov psů ve městě a právní úpravy s tím související.

Do dubna – měsíce bezpečnosti – vstoupí Senior akademie tématem „Zabezpečení majetku“, tedy bytů, domů, chat a automobilů. Další přednášky mají na programu otázky kriminalistiky, bezpečnost seniorů v provozu metropole a mimořádné události a krizové situace.

V květnu dojde na pravidla nutné obrany a krajní nouze včetně posouzení právního rámce takové obrany a seznámení se s efektivními sebeobrannými prostředky v mezích zákona. A nakonec se posluchači dozvědí něco o základech první pomoci při akutním infarktu myokardu, mozkové mrtvici nebo mdlobě a také o zásadách požární ochrany.

Senior akademie bude slavnostně ukončena předáním pamětních listů ve středu 24. května 2017. Její součástí jsou tři exkurze. Absolventi se podívají do Muzea Policie ČR na Karlově, do Centrálního operačního střediska MP v Korunní ulici a do Útulku pro opuštěná zvířata MP v Praze 8.Praha 13: Cvičení pro seniory pokračuje i v příštím roce

7. prosince 2018 ve 13:03

Pro velký zájem a nadšení seniorů z lekcí cvičení ve Sportovním centru Jeremi se radnice Prahy 13 rozhodla nabídnout cvičení seniorům i v příštím roce.  

Dvojka pro seniory: Prohlídka Stavovského divadla

6. prosince 2018 ve 13:01

Ve středu 12. prosince navštíví členové klubu Dvojka pro seniory Stavovské divadlo. Spolu s prohlídkou si poslechnou povídání o W. A. Mozartovi a dalších významných osobnostech.

Festival divadla vzpomínek v Praze 11

6. prosince 2018 ve 12:21

V Domově pro seniory Chodov se na sklonku roku uskuteční druhý ročník festivalu divadla reminiscence MEMOfestival.

Seniorská Mikulášská zábava

29. listopadu 2018 v 07:55

Mikulášská zábava pro seniory se koná 5. prosince od 13:30 hodin v objektu stravovacího centra v Křejpského ulici 1502/8, Praha 11.

Vánoční koncert Václava Hybše

28. listopadu 2018 v 05:57

V Divadle ABC se 9. prosince od 15 hodin můžete zaposlouchat do melodií orchestru Václava Hybše.

Dvojka pro seniory zve své členy na prohlídku divadla

20. listopadu 2018 v 18:07

Ve středu 12. prosince navštíví členové klubu Dvojka pro seniory Stavovské divadlo.

Přednáška: Nenápadná řeč srdce

20. listopadu 2018 v 08:41

Srdce je pohonem našeho života, nasloucháte mu ale správně? Srdeční selhání se nemusí projevit přímo na srdci. Signály můžeme přehlédnout a zaměnit za projevy stáří.

Pro seniory: Co dělat, pokud špatně nakoupíte

16. listopadu 2018 v 08:26

Co dělat, když špatně nakoupíte vánoční dárky? Přednáška, určená seniorům z Prahy 1, pořádaná Střediskem sociálních služeb, se koná v úterý 20. listopadu ve 14 hodin.

Praha 6: Taneční odpoledne pro seniory

15. listopadu 2018 v 11:15

Taneční klub Astra Praha zve k odpolednímu tanci. Výuka a opakování základních figur do společenských tanců s ukázkou dětských tanečních párů pro osoby starší 60 let.

Na Karneval pro seniory zve Praha 10

14. listopadu 2018 v 15:09

Blíží se Karneval pro seniory, letos za doprovodu Orchestru Stanislava Douši a skvělých hostů. V pátek 23. listopadu od 17 hodin v KD Barikádníků vystoupí Miluška Voborníková a Rebelové rokenrolu.

Praha 9: Pro seniory v listopadu

14. listopadu 2018 ve 13:32

V nabídce listopadových akcí pro seniory MČ Praha 9 – Vysočanská Véčka je návštěva Botanické zahrady i vycházka do přírody.

Vysočanská Véčka pro seniory v listopadu

10. listopadu 2018 v 09:23

Nabídka listopadových akcí pro seniory Prahy 9 – Vysočanská Véčka. Čeká na vás hudební vystoupení, recitace, návštěva Botanické zahrady i vycházka do přírody.

Další články
Nahoru