dnes
Čtvrtek - jasno
19°C
zítra
Pátek - jasno
19°C
pozítří
Sobota - skorojasno
15°C
Praha 2 zahajuje další ročník Senior akademie
Foto: MČ Praha 2

Praha 2 zahajuje další ročník Senior akademie

Celkem 12 dvouhodinových přednášek na téma ochrana života, zdraví a majetku pořádá pro své dříve narozené spoluobčany městská část Praha 2 ve spolupráci s Městskou policií hlavního města Prahy. Senior akademie byla slavnostně zahájena ve středu 1. března 2017 ve 14 hodin za účasti místostarosty pro oblast bezpečnosti Martina Víška.   

Cyklus bude pokračovat až do 24. května. Přednášky se konají každou středu od 14 do 16 hodin v zasedacím sále radnice (nám. Míru 20, 6. patro). Obsahem té dnešní bylo bezpečí doma a na ulici i v prostředcích MHD, loupežná přepadení a také rady, jak předejít napadení a okradení.                                                                    

„Přednášky jsou zaměřeny na ochranu života, zdraví a majetku a lidé zde získají návod, jak se účinně bránit a předcházet nejrůznějším nepříjemnostem. Je jich celkem třináct a témata jsou vybrána tak, aby pokud možno pokryla rizika, ohrožující starší generaci v praktickém životě,“ říká zástupce starostky pro oblast bezpečnosti Martin Víšek.
 
Na druhém sezení 8. března se posluchačům akademie dostane poučení o základech právního vědomí. Další je věnováno problematice „kulturních“ zájezdů s prezentačními akcemi, předváděcích akcí a podomního prodeje. Senioři se také dozvědí, jak vybrat vhodnou banku, jak si založit a vést bankovní účet, něco o elektronickém bankovnictví a o půjčkách. Pozornost bude věnována domácímu násilí, jeho formám a příčinám a možnostem, jak se bránit. Dojde také na chov psů ve městě a právní úpravy s tím související.

Do dubna – měsíce bezpečnosti – vstoupí Senior akademie tématem „Zabezpečení majetku“, tedy bytů, domů, chat a automobilů. Další přednášky mají na programu otázky kriminalistiky, bezpečnost seniorů v provozu metropole a mimořádné události a krizové situace.

V květnu dojde na pravidla nutné obrany a krajní nouze včetně posouzení právního rámce takové obrany a seznámení se s efektivními sebeobrannými prostředky v mezích zákona. A nakonec se posluchači dozvědí něco o základech první pomoci při akutním infarktu myokardu, mozkové mrtvici nebo mdlobě a také o zásadách požární ochrany.

Senior akademie bude slavnostně ukončena předáním pamětních listů ve středu 24. května 2017. Její součástí jsou tři exkurze. Absolventi se podívají do Muzea Policie ČR na Karlově, do Centrálního operačního střediska MP v Korunní ulici a do Útulku pro opuštěná zvířata MP v Praze 8.Praha 11 zve na koncert

12. října 2018 v 11:15

Koncert Yvetty Simonové, stálice české populární hudby, která před publikem vystupuje už více než půl století, si můžete poslechnout 16. října od 14:30 v KC Zahrada.

Melodie pro každého v Chodovské tvrzi

8. října 2018 v 08:53

Ve středu 10. října v 19 hodin začne první díl hudebního cyklu Melodie pro každého, ve kterém zazní písničky J. Suchého a J. Šlitra i jiné nestárnoucí hity z repertoáru divadla Semafor.

Dušičkové dekorace na radnici

8. října 2018 v 08:19

Radnice třinácté městské části umožní seniorům vyrobit si dušičkové dekorace.

Posvícenská zábava pro seniory

7. října 2018 v 08:30

Jihoměstská sociální zve na Posvícení, které proběhne ve středu 17. října od 13:30 do 18 hodin.

Trojka pro seniory zve v říjnu na Nordic Walking

3. října 2018 v 07:05

Pro začátečníky i pokročilé bez registrace, i nepravidelně.

Praha 9 zve na program k Mezinárodnímu dni seniorů

2. října 2018 ve 22:47

Sto let Československa – 100 let české dechovky – Krajanka Václava Hlaváčka. Pořad k výročí republiky složený z nejkrásnějších písniček, které provázely vznik republiky a zachytily proměnu dechovky v celém období od roku 1918 do roku 2018.

V Obecním domě se koná letos již druhé setkání seniorů

29. září 2018 v 10:10

Nezvykle velkému zájmu se těší společenská akce Podzimní setkání konané v Obecním domě. Dorazilo na ni téměř 1300 seniorů z celé Prahy. Po velkém úspěchu jarního setkání seniorů uspořádalo hlavní město Praha další setkání seniorů, tentokrát podzimní. Opět bylo určeno především klientům...

Další články
Nahoru