dnes
Sobota - jasno
33°C
zítra
Neděle - zatazeno
33°C
pozítří
Pondělí - jasno
33°C
Praha 2 zahajuje další ročník Senior akademie
Foto: MČ Praha 2

Praha 2 zahajuje další ročník Senior akademie

Celkem 12 dvouhodinových přednášek na téma ochrana života, zdraví a majetku pořádá pro své dříve narozené spoluobčany městská část Praha 2 ve spolupráci s Městskou policií hlavního města Prahy. Senior akademie byla slavnostně zahájena ve středu 1. března 2017 ve 14 hodin za účasti místostarosty pro oblast bezpečnosti Martina Víška.   

Cyklus bude pokračovat až do 24. května. Přednášky se konají každou středu od 14 do 16 hodin v zasedacím sále radnice (nám. Míru 20, 6. patro). Obsahem té dnešní bylo bezpečí doma a na ulici i v prostředcích MHD, loupežná přepadení a také rady, jak předejít napadení a okradení.                                                                    

„Přednášky jsou zaměřeny na ochranu života, zdraví a majetku a lidé zde získají návod, jak se účinně bránit a předcházet nejrůznějším nepříjemnostem. Je jich celkem třináct a témata jsou vybrána tak, aby pokud možno pokryla rizika, ohrožující starší generaci v praktickém životě,“ říká zástupce starostky pro oblast bezpečnosti Martin Víšek.
 
Na druhém sezení 8. března se posluchačům akademie dostane poučení o základech právního vědomí. Další je věnováno problematice „kulturních“ zájezdů s prezentačními akcemi, předváděcích akcí a podomního prodeje. Senioři se také dozvědí, jak vybrat vhodnou banku, jak si založit a vést bankovní účet, něco o elektronickém bankovnictví a o půjčkách. Pozornost bude věnována domácímu násilí, jeho formám a příčinám a možnostem, jak se bránit. Dojde také na chov psů ve městě a právní úpravy s tím související.

Do dubna – měsíce bezpečnosti – vstoupí Senior akademie tématem „Zabezpečení majetku“, tedy bytů, domů, chat a automobilů. Další přednášky mají na programu otázky kriminalistiky, bezpečnost seniorů v provozu metropole a mimořádné události a krizové situace.

V květnu dojde na pravidla nutné obrany a krajní nouze včetně posouzení právního rámce takové obrany a seznámení se s efektivními sebeobrannými prostředky v mezích zákona. A nakonec se posluchači dozvědí něco o základech první pomoci při akutním infarktu myokardu, mozkové mrtvici nebo mdlobě a také o zásadách požární ochrany.

Senior akademie bude slavnostně ukončena předáním pamětních listů ve středu 24. května 2017. Její součástí jsou tři exkurze. Absolventi se podívají do Muzea Policie ČR na Karlově, do Centrálního operačního střediska MP v Korunní ulici a do Útulku pro opuštěná zvířata MP v Praze 8.Na diskotéku Miloše Skalky do Švehlovy sokolovny

Dnes v 07:11

Na taneční diskotéku všech dob zve radnice patnácté městské části. V pátek 14. září ve Švehlově sokolovně hraje Miloš Skalka a jako hosta si pozval herce a zpěváka Milana Peroutku.

Cvičení Seniorfitnes na radnici

16. srpna 2018 v 11:12

Od úterý 12. září od 13:30 hodin začne pravidelné cvičení Seniorfitnes – zdravotní cvičení s novou lektorkou Blaženou Bajgerovou na suchdolské radnici ve velké zasedací místnosti.

Domov pro seniory Chodov zve na srpnové akce

5. srpna 2018 v 11:22

V srpnu se senioři jedenácté městské části mohou těšit na zpěváka Miroslava Palečka, divadelní představení Hana B., nebo koncert Evy Henychové. Připraven je i program k 50. výročí srpnové okupace.

GasNet se soustředí na podporu seniorů. Za 10 let už firma věnovala více než 25 milionů korun

27. července 2018 ve 12:10

Polohovací lůžka, antidekubitní a zdravotní matrace a hygienické pomůcky – to jsou nejčastější položky nákupů pořizovaných z finančních darů pro domovy seniorů, hospice a další zdravotní a sociální zařízení. Takové zjištění vyplynulo z průzkumu společnosti GasNet ze skupiny innogy. Největší...

Heda Čechová oslavila devadesátku

27. července 2018 v 11:26

Heda Čechová, bývalá televizní hlasatelka a moderátorka Československé televize a Československého rozhlasu, oslavila v ošetřovatelském domě v Roháčově ulici v Praze 3 devadesáté narozeniny.

Géniové si nezávidí. Stylové večery

23. července 2018 v 08:02

V pořadí 5. koncert ze Stylových večerů na téma „Géniové si nezávidí“, které pořádá Praha 2 pro seniory, se bude konat 6. září od 19:30 hodin na Novoměstské radnici.

Senioři mohou navštívit bezplatné kurzy mobilní a počítačové gramotnosti

12. července 2018 v 06:42

Švédská společnost Doro, výrobce mobilních telefonů a dalších řešení a služeb pro seniory, nabízí bezplatné kurzy mobilní a počítačové gramotnosti v centru neziskové organizace Point 50+. Seniorům by tato setkání měla pomoci překonat strach z technologií a odstranit pocit, že práce s počítačem či...

Praha 5: Katalog sociálních služeb pomůže v obtížných situacích

11. července 2018 v 16:11

Každý z nás se může dostat do nepříznivé situace, kterou nebude schopen svými silami, ani s pomocí rodiny či blízkých zvládnout a bude potřebovat pomoc v podobě využití některé sociální služby.

Druhý automobil zdarma pro Jihoměstskou sociální

29. června 2018 v 07:08

Zcela nový vůz značky Dacia Dokker nyní využijí zaměstnanci Jihoměstské sociální v Praze 4. Slavnostní předání druhého sociálního automobilu proběhlo ve středu 27. června za účasti zástupkyně ředitele zařízení Hany Velebilové a zástupce poděbradské reklamní agentury Kompakt, která tento projekt...

Taxík Maxík přepravuje seniory a zdravotně postižené občany

23. června 2018 v 08:10

Od ledna 2017 krouží po Praze 5 Taxík Maxík, který slouží seniorům nad 60 let a handicapovaným občanům z páté městské části. Cestujícím nabízí výhodnou cenu a ulehčuje jim tak život v situacích, které by kvůli věku nebo zdravotnímu omezení těžko zvládali.

Další články
Nahoru