Dnes Úterý - bourky 17°C
Zítra Středa - oblacno 22°C
Úterý 28. 5. 2024
Svátek má Vilém
Pražské drby
Co se v Praze povídá
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Praha 2 začíná nabízet nájemní byty k úpravě vlastním nákladem
Radnice Prahy 2 sídlí na náměstí Míru. Foto: archiv

Praha 2 začíná nabízet nájemní byty k úpravě vlastním nákladem

Praha 2 přichází v oblasti nájemního bydlení s novinkou, prostřednictvím aukce zájemcům nabídne byty určené k úpravě vlastním nákladem. Prvních pět bytových jednotek na Novém Městě a v Nuslích hodlá radnice soutěžit již 19. června. Veřejná elektronická soutěž o nájem obecních bytů za smluvní nájemné bude jednokolová s vyvolávací cenou ve výši základního nájemného, to je 158 korun za metr čtvereční.

„V tuto chvíli v rámci pilotního projektu uvolňujeme do aukce prvních pět bytů. Zájemci si tak budou moci svůj budoucí byt upravit ve své režii. Předpokládám, že takoví nájemci budou v našich bytech bydlet dlouhodobě, budou tedy mít i zájem se o dům společně s ostatními starat a udržovat jej v pořádku,“ uvedla radní Prahy 2 pro oblast bytové problematiky Jitka Urbánková (ANO). 

Takové byty budou zrekonstruované do té míry, aby nájemce nemusel zasahovat do sítí, ať už se jedná o elektřinu, domovní rozvody vody a odpadu a podobně. Postará se tak výhradně o dokončovací práce, jako je například vymalování bytu, obložení koupelny a dovybavení bytové jednotky a podobně. 

Již před aukcí samotnou bude zájemce znát seznam potřebných úprav bytu a předpokládanou výši této investice. Konkrétní specifikace úprav bytu pak bude dojednána se správcem před podpisem nájemní smlouvy. 

Pokud se tato forma nájemního bydlení osvědčí, bude moci městská část podle Urbánkové uvolňovat do oběhu více volných bytových jednotek a ušetří čas i náklady na opravy bytů. 

„Možnost podílet se na finální podobě bytu zaujme ty, kteří si nemohou dovolit vlastní bydlení, ale přesto si v nájemním bytě chtějí vytvořit dlouhodobý domov. Aktuálně jsou totiž jednotlivé byty uvolňovány k pronájmu vždy až poté, co je městská část zrekonstruuje tak, aby byly obyvatelné, což bylo časově náročné. Takto můžeme byty nabízet rychleji a efektivněji,“ dodal k pilotnímu projektu místostarosta Prahy 2 Jan Korseska (ODS), který má ve své gesci vedle financí také správu majetku. 


Autor: Hla

Na Žižkově srazila tramvaj muže, přebíhal přes koleje

Včera ve 21:06

V pondělí krátce před třináctou hodinou v Seifertově ulici poblíž fotbalového stadionu klubu Viktoria Žižkov došlo k dopravní nehodě. Zhruba šedesátiletý muž přebíhal přes koleje a srazila ho tramvaj. Podle záchranářů utrpěl úraz hlavy a další poranění.

Vlak usmrtil ženu, nehoda zkomplikovala provoz příměstských i dálkových spojů

Včera v 09:36

V Roztokách u Prahy v pondělí po půl šesté ráno srazil vlak ženu, ta nehodu nepřežila. Provoz na trati mezi Prahou a Kralupy nad Vltavou byl přerušený do 8:20 hodin, informovaly České dráhy. Policisté se případem zabývají a zjišťují totožnost usmrcené ženy. Kvůli mimořádné události bylo zrušeno...

Vedení Prahy 1 jmenovalo ředitelky školek a školních jídelen

26. května 2024 v 08:00

Na 18. zasedání Rady městské části Praha 1 byly tento týden znovujmenovány dvě ředitelky mateřských škol a dvě ředitelky školních jídelen. Praha 1 o tom informovala na svém webu.

Střet vlaku s lokomotivou u hlavního nádraží způsobil velkou škodu

24. května 2024 ve 22:43

Škodu za více než 100 milionů korun v pátek dopoledne střet osobního vlaku s posunovací lokomotivou na pražském hlavním nádraží. Záchranáři ošetřili tři lidi, kteří utrpěli šok a odřeniny. Podle původních odhadů měla být materiální škoda výrazně nižší, mluvčí Drážní inspekce Martin Drápal ale...

Zemřel herec a režisér Jan Kačer

24. května 2024 v 17:10

V pátek dopoledne zemřel herec a režisér Jan Kačer, bylo mu 87 let. ČTK to oznámila jeho dcera Adéla Kubačáková. Byl ikonou nové vlny československého filmu a stál u zrodu pražského Činoherního klubu. Prosadil se jako divadelní režisér, režíroval například v Divadle na Vinohradech nebo v Národním...

Další články
Nahoru