dnes
Čtvrtek - zatazeno
2°C
zítra
Pátek - snih
2°C
pozítří
Sobota - obcasny-dest
6°C
Praha 2 začala měřit hluk na Rašínově nábřeží
Pohled z Jiráskova mostu na Rašínovo nábřeží. Jeden z měřičů hluku je v úseku mezi Jiráskovým a Palackého mostem (levá strana snímku), druhý v úseku mezi ulicemi Trojická a Plavecká (pravá strana snímku). Foto: archiv

Praha 2 začala měřit hluk na Rašínově nábřeží

Městská část Praha 2 se rozhodla měřit a vyhodnocovat hluk v oblasti náplavky Rašínova nábřeží. Obyvatelé v oblasti si totiž dlouhodobě na hluk stěžují. 

„Já vím, že dopravní provoz pod okny obyvatel Rašínova nábřeží ovlivnit nedokážeme, ale rádi bychom dostali do správy náplavku, abychom dokázali, že zejména v nočních hodinách lze provoz zklidnit. Náplavka potřebuje koncepci provozu s jasnými pravidly, a my jsme přesvědčeni, že tam lépe dokážeme nastolit režim, aby tam bylo možné důstojně bydlet i se tam chodit bavit,“ uvedla starostka Prahy 2 Jana Černochová (ODS).

„Prvním krokem bylo pořízení senzorů akustického tlaku, které jsme umístili na Rašínově nábřeží 46 a 74. Údaje budeme pravidelně analyzovat a z nich vyplynou další kroky. Právě v tuto chvíli už na našem webu můžete měření hluku on line sledovat,“ upřesnila starostka. Měření hluku můžete sledovat zde.

Velkým problémem je i rušení nočního klidu v Podskalí, oblasti, které k nábřeží přiléhá. V ulici Trojická sídlí klub P.M., který má často otevřeno do pozdních nočních, nezřídka až ranních hodin. Kvůli návštěvníkům klubu se lidé často v noci moc nevyspí, do ulice jezdí i několikrát za noc strážníci.

Radnice Prahy 2 se na základě stížností místních obyvatel snažila už v minulosti řešit situaci návrhem omezení otevírací doby podniků v ulici Trojická, ale magistrát, který má jako jediný pravomoc takovou vyhlášku vydat, to odmítl s odůvodněním, že nechce vydávat normu kvůli jedné ulici.


Aktivisté budou protestovat při jednání pražského zastupitelstva

Včera ve 13:25

Hnutí Extinction Rebellion ČR neboli Rebelie proti vyhynutí bude ve čtvrtek 12. prosince v Praze na Nové radnici protestovat za serióznější přístup zastupitelů ke klimatické změně. Protest v budově na Mariánském náměstí začne ve 12:30 hodin, tedy v okamžik, kdy při posledním letošním jednání...

Další články
Nahoru