dnes
Úterý - zatazeno
19°C
zítra
Středa - zatazeno
24°C
pozítří
Čtvrtek - skorojasno
25°C
Praha 2 začala měřit hluk na Rašínově nábřeží
Pohled z Jiráskova mostu na Rašínovo nábřeží. Jeden z měřičů hluku je v úseku mezi Jiráskovým a Palackého mostem (levá strana snímku), druhý v úseku mezi ulicemi Trojická a Plavecká (pravá strana snímku). Foto: archiv

Praha 2 začala měřit hluk na Rašínově nábřeží

Městská část Praha 2 se rozhodla měřit a vyhodnocovat hluk v oblasti náplavky Rašínova nábřeží. Obyvatelé v oblasti si totiž dlouhodobě na hluk stěžují. 

„Já vím, že dopravní provoz pod okny obyvatel Rašínova nábřeží ovlivnit nedokážeme, ale rádi bychom dostali do správy náplavku, abychom dokázali, že zejména v nočních hodinách lze provoz zklidnit. Náplavka potřebuje koncepci provozu s jasnými pravidly, a my jsme přesvědčeni, že tam lépe dokážeme nastolit režim, aby tam bylo možné důstojně bydlet i se tam chodit bavit,“ uvedla starostka Prahy 2 Jana Černochová (ODS).

„Prvním krokem bylo pořízení senzorů akustického tlaku, které jsme umístili na Rašínově nábřeží 46 a 74. Údaje budeme pravidelně analyzovat a z nich vyplynou další kroky. Právě v tuto chvíli už na našem webu můžete měření hluku on line sledovat,“ upřesnila starostka. Měření hluku můžete sledovat zde.

Velkým problémem je i rušení nočního klidu v Podskalí, oblasti, které k nábřeží přiléhá. V ulici Trojická sídlí klub P.M., který má často otevřeno do pozdních nočních, nezřídka až ranních hodin. Kvůli návštěvníkům klubu se lidé často v noci moc nevyspí, do ulice jezdí i několikrát za noc strážníci.

Radnice Prahy 2 se na základě stížností místních obyvatel snažila už v minulosti řešit situaci návrhem omezení otevírací doby podniků v ulici Trojická, ale magistrát, který má jako jediný pravomoc takovou vyhlášku vydat, to odmítl s odůvodněním, že nechce vydávat normu kvůli jedné ulici.


Praha 15: Přijďte zavzpomínat na padlé a umučené obyvatele Hostivaře a Horních Měcholup

Včera v 19:56

Praha 15 a Český svaz bojovníků za svobodu, Oblastní výbor Praha 15, zvou k účasti na pietních vzpomínkách na padlé a umučené obyvatele Hostivaře a Horních Měcholup v době německé nacistické okupace v letech 1939–1945.

Máte Nápad pro Šestku? Pošlete jej na radnici

Včera v 07:00

Od 15. dubna do 2. června 20 hodin mohou zájemci podávat své návrhy a nápady, jak vylepšit veřejný prostor na území Prahy 6. Realizace projektů je plánována na rok 2020. V rozpočtu bude na projekt vyčleněno pět milionů korun, z nichž tři jsou určené na takzvané velké projekty s cenou od 400 tisíc...

Do Stodůlek za ptačím zpěvem

21. dubna 2019 v 06:56

Česká společnost ornitologická zve milovníky ptactva a přírody, aby pod vedením zkušených ornitologů uvítali a oslavili návrat ptačího zpěvu do naší krajiny i krásu jarní přírody.

Další články
Nahoru