dnes
Čtvrtek - obcasny-dest
23°C
zítra
Pátek - zatazeno
30°C
pozítří
Sobota - obcasny-dest
18°C
Praha 2 začala měřit hluk na Rašínově nábřeží
Pohled z Jiráskova mostu na Rašínovo nábřeží. Jeden z měřičů hluku je v úseku mezi Jiráskovým a Palackého mostem (levá strana snímku), druhý v úseku mezi ulicemi Trojická a Plavecká (pravá strana snímku). Foto: archiv

Praha 2 začala měřit hluk na Rašínově nábřeží

Městská část Praha 2 se rozhodla měřit a vyhodnocovat hluk v oblasti náplavky Rašínova nábřeží. Obyvatelé v oblasti si totiž dlouhodobě na hluk stěžují. 

„Já vím, že dopravní provoz pod okny obyvatel Rašínova nábřeží ovlivnit nedokážeme, ale rádi bychom dostali do správy náplavku, abychom dokázali, že zejména v nočních hodinách lze provoz zklidnit. Náplavka potřebuje koncepci provozu s jasnými pravidly, a my jsme přesvědčeni, že tam lépe dokážeme nastolit režim, aby tam bylo možné důstojně bydlet i se tam chodit bavit,“ uvedla starostka Prahy 2 Jana Černochová (ODS).

„Prvním krokem bylo pořízení senzorů akustického tlaku, které jsme umístili na Rašínově nábřeží 46 a 74. Údaje budeme pravidelně analyzovat a z nich vyplynou další kroky. Právě v tuto chvíli už na našem webu můžete měření hluku on line sledovat,“ upřesnila starostka. Měření hluku můžete sledovat zde.

Velkým problémem je i rušení nočního klidu v Podskalí, oblasti, které k nábřeží přiléhá. V ulici Trojická sídlí klub P.M., který má často otevřeno do pozdních nočních, nezřídka až ranních hodin. Kvůli návštěvníkům klubu se lidé často v noci moc nevyspí, do ulice jezdí i několikrát za noc strážníci.

Radnice Prahy 2 se na základě stížností místních obyvatel snažila už v minulosti řešit situaci návrhem omezení otevírací doby podniků v ulici Trojická, ale magistrát, který má jako jediný pravomoc takovou vyhlášku vydat, to odmítl s odůvodněním, že nechce vydávat normu kvůli jedné ulici.


Provoz zákaznického centra PVK bude v srpnu bez omezení

Dnes v 10:05

Od 1. srpna obnoví Pražské vodovody a kanalizace provoz zákaznického centra v Dykově ulici. Zákaznické centrum se uzavřelo v druhé polovině března kvůli rozhodnutí vlády související s pandemií způsobené koronavirem. V omezeném režimu bylo znovu otevřeno 4. května.

Praha 2 pro podnikatele: Inzerovat v Novinách Prahy 2 mohou se slevou

Dnes v 07:11

Radní Prahy 2 přijali v dubnu opatření ke zmírnění dopadů epidemie koronaviru na podnikatelské a další subjekty.

Do budovy úřadu Prahy 2 s roušku

Včera v 11:43

Povinná ochrana úst a nosu plošně zůstala už jen ve zdravotnických a sociálních zařízeních, na větších akcích uvnitř a v metru.

Pocitová mapa Prahy 9: Označte místo, které chcete změnit

Včera v 07:58

Na základě sběru názorů a pocitů obyvatel deváté městské části, které se týkají kvality životního prostředí v jejich bezprostředním okolí, a klimatických změn, které ho ovlivňují, vznikla Pocitová mapa.

Severně od Opatovské vznikne prostor pro oddych a relaxaci

7. července 2020 ve 12:26

Zítra, 8. července, zahájí Praha 11 regeneraci vnitrobloku mezi ulicemi Konstantinova a Černockého. V rámci úprav lokality budou odstraněny původní květníky a prostor zkrášlí nový květník osázený trvalkovým záhonem.

Další články
Nahoru