Dnes Čtvrtek - jasno 1°C
Zítra Pátek - skorojasno 3°C
Čtvrtek 9. 2. 2023
Svátek má Apolena
Pražské masopusty
Letošní masopustová sezona v Praze zahrnuje řadu akcí
Praha 2: Začala fungovat veřejná kluziště na Grébovce a pod Nuselským mostem
Nové kluziště pod Nuselským mostem v parku Folimanka. Foto: Jan Puci

Praha 2: Začala fungovat veřejná kluziště na Grébovce a pod Nuselským mostem

V druhé městské části je od konce uplynulého pracovního týdně možné využívat dvě veřejná kluziště s každodenním provozem. Ve čtvrtek bylo otevřeno v horní části Havlíčkových sadů v sousedství Gröboho vily, od pátku funguje ledová plocha pod Nuselským mostem v parku Folimanka. Na obou místech by se mělo bruslit do konce února.

V Havlíčkových sadech zvaných Grébovka se v minulosti během zimy již bruslilo, letos se tam kluziště vrátilo. Bruslení pod Nuselský mostem má letos premiéru. V srpnu zde byl otevřen volnočasový areál Jammertal a jeho součástí je i plocha, která v zimě bude sloužit pro umístění kluziště. 

„Chtěli jsme, aby byl areál využívaný i v zimě, proto jsme se rozhodli, že plocha, na které se od jara do podzimu vyřádí především mladí lidé se skateboardy a bruslemi, poslouží v zimě pro kluziště,“ uvedl při slavnostním otevření plochy, kterou si jako první vyzkoušely děti ze základních škol Botičská a Sázavská, místostarosta Prahy 2 Jan Korseska (ODS). 

„Je to dobré doplnění kluziště, které se otevřelo na Grébovce. To využijí spíše lidé z Vinohrad, zde je to praktické pro lidi z Nuslí, Vyšehradu nebo třeba z Podskalí. Věřím, že zdejší kluziště bude mít u lidí úspěch a oblíbí si ho,“ řekl. 

„Je tradice mít kluziště na Praze 2, ale zde v dolní části chybělo, což obyvatelé reklamovali. Jsem ráda, že při projektování areálu pod Nuselským mostem jsme byli prozíraví a s kluzištěm počítali. Věřím, že už letošní zima ukáže, že to bylo správné rozhodnutí,“ uvedla starostka Prahy 2 Alexandra Udženija.

Obě kluziště jsou otevřena každý den od 9 do 20 hodin. Celodenní vstupné je 50 korun, děti do šesti let mají vstup zdarma. Půjčení bruslí stojí 80 korun.

Další informace a možnost rezervace naleznete na webových stránkách: www.jsmenalede.cz


Autor: puc

Radnice znají výsledky ankety zaměřené na využívání lesů a lesoparků

Včera ve 21:39

Anketu Jak využíváte lesy a lesoparky na jihu Prahy 4 a v Praze 12 připravila Praha 4 ve spolupráci s Prahou 12 a Katedrou zahradní a krajinné architektury České zemědělské univerzity. Zaměřila se na stav a využívání přírodně-rekreačních lokalit v oblasti Braníka, Hodkoviček, Lhotky, Kamýka a...

Praha 14: Pro kočičku na Plechárnu, koná se výstava

Včera v 18:14

Již po osmé proběhne 12. února v Kulturním centru Plechárna na sídlišti Černý most sraz desítky kočičích bezdomovců z mnoha spolků a zařízení zabývajících se jejich záchranou.

Zimní hry Prahy 9

Včera v 07:51

Zimní hry v Praze 9 pokračují. Týden plný sportovních dovedností na ledě nabídl střelbu na branku, curling a další soutěže, a dnes bude ledová plocha patřit školičce bruslení pro nejmenší. Před tím se ale můžete těšit na krasobruslařské vystoupení.

Praha 9: Diskotéka pro děti

Včera v 07:49

Rodiče mohou začít připravovat masky pro svoje ratolesti, v sobotu 25. února se od 15 hodin koná maškarní diskotéka pro děti.

Struny dětem zvou na Báru Polákovou, Floexe, Petru Ernyei nebo Jiřího Vodičku

Včera v 07:19

Rodinný festival Struny dětem opět poslední březnový víkend 24. až 26. března zamíří do divadla Minor a na Novoměstskou radnici, které rozehraje hudbou nejrůznějších žánrů, divadlem i tancem. 

Pro kočičku do KC Zahrada

7. února 2023 ve 14:42

V KC Zahrada v Praze 11 v Malenické ulici najdete v sobotu 25. února kočičky k adopci.

Týden mozku 2023

7. února 2023 ve 12:26

Dvacátý čtvrtý ročník festivalu Týden mozku proběhne v budově Akademie věd ČR na Národní třídě 13. března. Část hlavního programu bude dostupná také online.

Poslechněte si Příběhy našich sousedů z Prahy 2

7. února 2023 v 11:23

Slavnostní prezentace projektu, který dětem přibližuje vzpomínky deseti proslulých i méně známých pamětníků z Prahy 2, jejichž životy významně ovlivnily dějinné události 20. století, se bude konat 3. dubna na Novoměstské radnici. Vzpomínky pamětníků z Prahy 2 ožijí díky audio reportážím a animaci...

Projekt Trenéři do škol v základních školách Prahy 2 pokračuje

6. února 2023 ve 14:36

Praha 2 bude pokračovat v zapojování profesionálních trenérů do hodin tělocviku. Projekt, který radnice pilotně spustila v minulém školním roce a který finančně podporuje, tak bude fungovat i nadále.

Hasiči zvou na taneční zábavu

6. února 2023 v 11:20

Taneční zábava v pátek 24. února v klubu Varta.

Den plný Pokémonů na radnici

6. února 2023 v 07:52

Pro sběratele, hráče nebo fanoušky Pokémonů je připravena v sobotu 11. února akce na radnici – Den Pokémon!

Praha 14: Nordic walking v KC Kardašovská

5. února 2023 v 18:02

Nordic walking doslova severská chůze je dynamická chůze se speciálními sportovními holemi. Vyvinula se z lyžařského běhu a její kolébkou je Finsko.

Další články
Nahoru