Dnes Čtvrtek - prehanky-dest 18°C
Zítra Pátek - obcasny-dest 19°C
Čtvrtek 13. 6. 2024
Svátek má Antonín
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Praha 2: Začala fungovat veřejná kluziště na Grébovce a pod Nuselským mostem
Nové kluziště pod Nuselským mostem v parku Folimanka. Foto: Jan Puci

Praha 2: Začala fungovat veřejná kluziště na Grébovce a pod Nuselským mostem

V druhé městské části je od konce uplynulého pracovního týdně možné využívat dvě veřejná kluziště s každodenním provozem. Ve čtvrtek bylo otevřeno v horní části Havlíčkových sadů v sousedství Gröboho vily, od pátku funguje ledová plocha pod Nuselským mostem v parku Folimanka. Na obou místech by se mělo bruslit do konce února.

V Havlíčkových sadech zvaných Grébovka se v minulosti během zimy již bruslilo, letos se tam kluziště vrátilo. Bruslení pod Nuselský mostem má letos premiéru. V srpnu zde byl otevřen volnočasový areál Jammertal a jeho součástí je i plocha, která v zimě bude sloužit pro umístění kluziště. 

„Chtěli jsme, aby byl areál využívaný i v zimě, proto jsme se rozhodli, že plocha, na které se od jara do podzimu vyřádí především mladí lidé se skateboardy a bruslemi, poslouží v zimě pro kluziště,“ uvedl při slavnostním otevření plochy, kterou si jako první vyzkoušely děti ze základních škol Botičská a Sázavská, místostarosta Prahy 2 Jan Korseska (ODS). 

„Je to dobré doplnění kluziště, které se otevřelo na Grébovce. To využijí spíše lidé z Vinohrad, zde je to praktické pro lidi z Nuslí, Vyšehradu nebo třeba z Podskalí. Věřím, že zdejší kluziště bude mít u lidí úspěch a oblíbí si ho,“ řekl. 

„Je tradice mít kluziště na Praze 2, ale zde v dolní části chybělo, což obyvatelé reklamovali. Jsem ráda, že při projektování areálu pod Nuselským mostem jsme byli prozíraví a s kluzištěm počítali. Věřím, že už letošní zima ukáže, že to bylo správné rozhodnutí,“ uvedla starostka Prahy 2 Alexandra Udženija.

Obě kluziště jsou otevřena každý den od 9 do 20 hodin. Celodenní vstupné je 50 korun, děti do šesti let mají vstup zdarma. Půjčení bruslí stojí 80 korun.

Další informace a možnost rezervace naleznete na webových stránkách: www.jsmenalede.cz


Autor: puc

Sobota u řeky: Život na Vltavě a rybářské řemeslo

Dnes ve 14:58

Rodinný den plný tradičních řemesel v malebném prostředí Podskalské celnice na Výtoni v Praze 2 v sobotu 15. června.

Pohádky na Dvorečku: Pohádka pro Dášenku

Dnes ve 14:34

Praha 9 zve děti, rodiče i prarodiče na pohádky pro nejmenší. Pohádky na Dvorečku jsou zdarma a začíná se v 16 hodin. Hraje se v Jandově 4, v Praze 9.

Pro nejmenší v Praze 9: Pohádka a workshop

Dnes v 11:26

Praha 9 připravila pro děti, rodiče i prarodiče další ročník Pohádek pro nejmenší. Pohádky jsou zdarma a začíná se v 16 hodin.

Den otevřených dveří Prakab a festival KoresponDance

Dnes v 09:21

Společnost Prakab zve na Den otevřených dveří a druhý den festivalu KoresponDance.

MINT Market léto

Dnes v 07:32

Sháníte nové šaty na léto, kabelku k vodě nebo nové náušnice? Přijďte v neděli 16. června od 10 do 18 hodin na MINT Market na Rašínovo nábřeží. Svou tvorbu zde představí více než 130 tvůrců a designérů z celé republiky i zahraničí.

Letní scéna Prahy 10: Diskotéka na kolečkách

Dnes v 07:07

Rodinný program na kolečkových bruslích pro děti i rodiče v neděli 16. června v 16 hodin na Korzu Skalka. Přijďte se naučit základy bruslení a vyzkoušet si tančení na bruslích nebo jiných vozítkach podle vlastního výběru.

Třicet let Prahy 15: Výstava končí příští týden

Včera v 19:26

Už jen do 20. června je k vidění výstava v parku v Holoubkovské ulici k 30. výročí patnácté městské části.

Bitvy v UNYP Aréně: Vasil Ducár zraněn, nové hvězdy přichází na scénu!

Včera v 17:44

Vasil Ducár, který měl být jedním z hlavních taháků páteční akce v Unyp aréně, bohužel nebude moci nastoupit do ringu. Tuto informaci dnes oznámil na tiskové konferenci v Praze, kterou pořádaly organizace Patron Boxing a Heroes Gate, zodpovědné za událost The Ring 12.

PesFest 2024 v parku Na Pankráci

Včera v 11:22

Jedenáctý ročník festivalu pro psa a jeho rodinu PesFest v neděli 16. června v parku Na Pankráci v Praze 4

Hurá na prázdniny s indiány

Včera v 09:51

Poslední dny před koncem školního roku si děti mohou užít s indiány. Od 15 hodin budou připraveny indiánské týpí, workshop bubnování, malování na obličej indiánskými styly.

ZŠ Křimická přijme zaměstnance

Včera v 09:24

Základní škola Křimická v Horních Měcholupech nabízí místo paní učitelce nebo panu učiteli 1. stupně. Nabízí možnost ubytování a třídnický příplatek 3 000 korun. Informovala o tom Praha 15 na svém facebookovém profilu. „Těšíme se také na asistenty/ky pedagoga,“ uvedla. Více informací lze získat na...

Cyklojízda s průvodcem Prahy 10: Záběhlice

Včera v 08:17

V úterý 18. června od 18 hodin objedete zajímavá místa Zahradního města a přilehlého okolí Vršovic. Na trase je 10 zastavení s krátkým výkladem. Maximální délka trasy 10 km, dle domluvy s účastníky akce.

Další články
Nahoru