Dnes Úterý - snih 1°C
Zítra Středa - polojasno 0°C
Úterý 28. 11. 2023
Svátek má René
Vánoční nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz, do konce roku za zvýhodněné ceny.
Praha 2: Začala fungovat veřejná kluziště na Grébovce a pod Nuselským mostem
Nové kluziště pod Nuselským mostem v parku Folimanka. Foto: Jan Puci

Praha 2: Začala fungovat veřejná kluziště na Grébovce a pod Nuselským mostem

V druhé městské části je od konce uplynulého pracovního týdně možné využívat dvě veřejná kluziště s každodenním provozem. Ve čtvrtek bylo otevřeno v horní části Havlíčkových sadů v sousedství Gröboho vily, od pátku funguje ledová plocha pod Nuselským mostem v parku Folimanka. Na obou místech by se mělo bruslit do konce února.

V Havlíčkových sadech zvaných Grébovka se v minulosti během zimy již bruslilo, letos se tam kluziště vrátilo. Bruslení pod Nuselský mostem má letos premiéru. V srpnu zde byl otevřen volnočasový areál Jammertal a jeho součástí je i plocha, která v zimě bude sloužit pro umístění kluziště. 

„Chtěli jsme, aby byl areál využívaný i v zimě, proto jsme se rozhodli, že plocha, na které se od jara do podzimu vyřádí především mladí lidé se skateboardy a bruslemi, poslouží v zimě pro kluziště,“ uvedl při slavnostním otevření plochy, kterou si jako první vyzkoušely děti ze základních škol Botičská a Sázavská, místostarosta Prahy 2 Jan Korseska (ODS). 

„Je to dobré doplnění kluziště, které se otevřelo na Grébovce. To využijí spíše lidé z Vinohrad, zde je to praktické pro lidi z Nuslí, Vyšehradu nebo třeba z Podskalí. Věřím, že zdejší kluziště bude mít u lidí úspěch a oblíbí si ho,“ řekl. 

„Je tradice mít kluziště na Praze 2, ale zde v dolní části chybělo, což obyvatelé reklamovali. Jsem ráda, že při projektování areálu pod Nuselským mostem jsme byli prozíraví a s kluzištěm počítali. Věřím, že už letošní zima ukáže, že to bylo správné rozhodnutí,“ uvedla starostka Prahy 2 Alexandra Udženija.

Obě kluziště jsou otevřena každý den od 9 do 20 hodin. Celodenní vstupné je 50 korun, děti do šesti let mají vstup zdarma. Půjčení bruslí stojí 80 korun.

Další informace a možnost rezervace naleznete na webových stránkách: www.jsmenalede.cz


Autor: puc

Mikulášská nadílka u Kiliána

Dnes v 09:51

Praha 9 ve spolupráci s Divadlem Gong organizují Mikulášskou nadílku v Pivovaru U Kiliána 2. prosince od 14 hodin.

Vánoční besídka s nadílkou v hasičárně

Dnes v 08:53

Baráčníci z Prahy 15 si přichystali v sobotu 16. prosince pro děti vánoční besídku

PVK: Přehled plánovaných výluk vody na 49. týden

Včera ve 12:20

Pražské vodovody a kanalizace zveřejnily plánované výluky v dodávkách pitné vody příští týden. Výluky jsou z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a revizních prací.

Vánoční punč v Kyjích

Včera v 11:17

Odpoledne plné sváteční atmosféry v neděli 10. prosince. Po pohádce Vánoční diamant, která začíná již v 15 hodin si v tématické dílničce můžete vyrobit vánoční dekorace a ozdobí perníčky.

Praha 1 zve na dětskou fotografickou výstavu

Včera v 05:01

Praha 1 zve na vernisáž fotografické výstavy s názvem PF 2024, která bude probíhat od 29. listopadu do 31. ledna 2024 v 7. patře radnice ve Vodičkově ulici 18.

Na projekty vzdělávání učitelů a dětí dá Praha 6 v následujících dvou letech 9,5 milionu korun

26. listopadu 2023 ve 22:16

Radnice Prahy 6 vloží v letech 2024 a 2025 do školství na projekty vzdělávání pedagogů a dětí 9,46 milionu korun. Peníze vydá prostřednictvím svého místního akčního plánu (MAP). Projekty se budou týkat mimo jiné médií, umělé inteligence, práva či finanční gramotnosti. Zaměřit se radnice chce také...

Praha 4 pokračuje v přípravě revitalizace pěší zóny na Pujmanové

26. listopadu 2023 ve 20:23

Podklady pro zpracování projektové dokumentace na revitalizaci pěší zóny Pujmanové jsou hotové. Praha 4 již dokument předala ke schválení Odboru investic hlavního města Prahy a nyní se čeká na schválení zastupitelstvem. Městská část o tom informovala na svém webu.

Úspěšná Mikulášská sbírka v Praze 9

26. listopadu 2023 ve 12:24

Minulý týden se otevřely brány radnice Prahy 9 všem, kteří rádi pomáhají. Konala se charitativní sbírka pro potřebné.

Praha 1: Pro Euroklíč na radnici

26. listopadu 2023 v 10:52

Euroklíč je univerzální klíč určený pro osoby se zdravotním postižením, sloužící k dostupnosti WC, výtahů, plošin a podobných kompenzačních zařízení. K vyzvednutí je v budově radnice Prahy 1.

Praha 4: Zapojte se do rozvoje Kačerova

26. listopadu 2023 v 09:39

Praha 4 zve na veřejné setkání k plánované proměně Kačerova. Tématem bude dopravní bezpečnost, mobiliář a herní prvky či údržba veřejné zeleně. 

Zajímá vás, co ukrývá Jaderka v centru Prahy? Přijďte na Den otevřených dveří

26. listopadu 2023 v 08:24

Přijďte nasát atmosféru špičkové univerzity s individuálním přístupem. Vědci na Fakultě jaderné a fyzikálně inženýrské ČVUT v Praze připravili řadu exkurzí a přednášek, kde si na své přijde opravdu každý. Od termojaderného fúzního reaktoru přes hi-tech lasery až po aplikace matematiky v systému...

Další články
Nahoru