Dnes Úterý - prehanky-snih 6°C
Zítra Středa - oblacno 11°C
Úterý 28. 3. 2023
Svátek má Soňa
Zpravodajství
Novinky z hlavního města
Politika

Praha 2 vyzvala ostatní městské části, aby se připojily k deklaraci

Představitelé centrálních městských částí v deklaraci, kterou společně v polovině září podepsali, požadují od vedení hlavního města mimo jiné zlepšení komunikace v oblasti protidrogové politiky, rozšíření služeb pro drogově závislé a lidi bez domova i mimo centrální městské části, revizi obecně závazných vyhlášek a také účinné postihy pro osoby dlouhodobě vykazující závadové chování formou návratu institutu vykázání. Zmíněná deklarace byla primátorovi hlavního města Prahy doručena už minulý týden. Městská část Praha 2 nyní apeluje na ostatní městské části, aby se k ní připojily.

„Doufám, že pan primátor i vedení Prahy brzy na deklaraci zareaguje a zasedneme ke společnému stolu. Zároveň věřím, že se připojí i další městské části, které mají zcela jistě podobné zkušenosti. Aktuální bezpečnostní témata, která jsme v desetibodové deklaraci společně s Prahou 1 a 5 otevřeli, si zaslouží zřetele, a hlavně rychlou reakci od vedení Prahy. Lokální opatření jsou totiž z dlouhodobého hlediska neúčinná,“ uvedla starostka Prahy 2 Jana Černochová (ODS).

Praha 2 řadí bezpečnost a veřejný pořádek dlouhodobě mezi své priority. Problémy spojené s lidmi s rizikovým chováním však řeší v některých lokalitách opakovaně a přijatá opatření mají krátkodobý efekt. Jedná se například o Karlovo náměstí, Zítkovy sady nebo oblast I. P. Pavlova.

„Se zástupci jednotlivých bezpečnostních složek pravidelně aktuální situaci vyhodnocujeme. Na bezpečnostních poradách společně řešíme konkrétní lokální problémy a bezpečnostní rizika. Můžeme tak koordinovaně a rychle reagovat. Bohužel se však často točíme takzvaně v kruhu. Osoby se závadovým chováním se nám do určitých lokalit opakovaně vracejí a systémové řešení chybí. Policisté a strážníci tak narážejí na nedostatečnou legislativu. Narážejí na bezzubé vyhlášky a neúčinné postihy. Městská policie se navíc potýká s nedostatkem strážníků nesystémovým zrušením tabulkových míst,“ přibližuje praxi radní pro bezpečnost Michal Zuna (TOP 09).

„Začátkem letošního roku jen v Praze 2 chybělo 19 strážníků městské policie a letos situace pravděpodobně nebude lepší. Magistrát hlavního města Prahy totiž snížil městské policii rozpočet pro letošní rok a ta 14 neobsazených míst úplně zrušila,“ uvedla druhá městská část v tiskové zprávě.


Autor: TZ, red

V Praze 18 budou poslední březnový týden jednat výbory zastupitelstva

23. března 2023 ve 22:10

Řádné zasedání Výboru pro školství, vzdělávání a sport ZMČ Praha 18 se uskuteční v pondělí 27. března od 17 hodin v obřadní síni radnice v Bechyňské ulici.

Řádné zasedání výborů zastupitelstva Prahy 18

15. března 2023 v 18:06

V úterý 21. března se bude konat zasedání Výboru pro životní prostředí, veřejný prostor, bezpečnost a ICT Zastupitelstva městské části Praha 18.

Zastupitelé Prahy 14 budou zasedat 21. března

15. března 2023 v 17:24

Třetí zasedání Zastupitelstva městské části Praha 14 v tomto volebním období se bude konat v úterý 21. března v Galerii 14 (náměstí Plukovníka Vlčka 686, Praha 9). Praha 14 o tom informovala na svém webu. Začátek zasedání v 15 hodin. Interpelace občanů budou probíhat tradičně od 17 do...

Vedení Prahy 11 schválilo opravu prvních tří nájemních bytů

14. března 2023 ve 12:59

Na svém jednání ve čtvrtek 9. března vedení jedenácté městské části schválilo opravu tří nájemních bytů. Radnice o tom informovala na webu.

V rozpočtu Prahy 9 na letošní rok dominují výdaje na školství

12. března 2023 ve 21:16

V rozpočtu Prahy 9 na letošní rok, který schválili zastupitelé v úterý 7. března, dominují výdaje na školství. A to jak běžné, tak i investiční, které jsou stanoveny na 233 milionů korun. Největší část – 180 milionů korun – spolkne výstavba ZŠ a MŠ U Elektry s kapacitou 33 učeben. Informovala...

Radní Prahy 1 schválili novelu svého jednacího řádu

12. března 2023 v 18:56

Rada městské části Praha 1 v úterý schválila novelu jednacího řádu, která podle radních posílí informovanost veřejnosti i transparentnost jednání radních.

Radní pro dopravu městských částí Praha 1 až 10 jednali společně

9. března 2023 ve 21:50

Na radnici Prahy 2 proběhlo v úterý 7. března dopoledne společné jednání zástupců deseti městských částí a magistrátu na téma dopravy. Za hostitele se jednání zúčastnil místostarosta Jan Korseska (ODS), Michal Zuna a radní pro oblast dopravy Tomáš Halva (oba TOP 09). Za metropoli se zúčastnil...

Další články
Nahoru