dnes
Pátek - oblacno
13°C
zítra
Sobota - obcasny-dest
9°C
pozítří
Neděle - zatazeno
5°C
Praha 2: Výstava Stopy židovské přítomnosti se vrátila do budovy úřadu
Výstavu najdete v přízemí budovy Úřadu městské části Praha 2. Foto Praha 2

Praha 2: Výstava Stopy židovské přítomnosti se vrátila do budovy úřadu

Putovní výstava Stopy židovské přítomnosti byla opět přestěhována do přízemí budovy Úřadu městské části Praha 2. V hale před živnostenským úřadem se na patnácti informačních panelech můžete seznámit s osudy vinohradských rodin, jejichž členové byli Židy nebo za ně byli označeni. Příběhy popsané v textech podtrhují unikátní fotografie.

Výstava, kterou pořádá MČ Praha 2 ve spolupráci s Židovským muzeem Praha, byla v minulosti několik měsíců instalována v historických prostorách Novoměstské radnice.

Poté zahájila pouť po školách Prahy 2. První místo bylo symbolické – Gymnázium Sázavská stojí na místě někdejší Vinohradské synagogy, poškozené bombardováním v roce 1945 a následně zbourané. Byla to krásně vyzdobená a obrovská synagoga pro 2000 věřících, ale dochovala se z ní jen jediná dlaždice.

Výstavu viděli i žáci škol v Kladské, Slovenské, Jana Masaryka, Na Smetance a v Resslově ulici.

Autorem výstavy je Martin Šmok.


Knižní novinka: Sára a toulavý dědeček

Dnes ve 13:11

Plné fantazie, dobrodružství, překvapení, vtipu, historických postav i moderních předmětů obklopujících dnešní děti – takové jsou pohádky Sára a toulavý dědeček. Novinka z nakladatelství Práh potěší děti a také rodiče, kteří svým potomkům rádi dopřejí zábavné a přitom podnětné čtení....

Bytový interiér jako zrcadlo jeho obyvatele

Dnes v 11:22

Na předvánoční trh přináší toto téma výpravná publikace s množstvím fotografií, která by se ráda stala průvodcem bytových designérů i slabikářem laiků s nadšením pro zařizování interiérů. Autorkou knihy s názvem Styly interiérů je Ing. arch. Veronika Haroldová a vydavatelsví Baron ji od...

Další články
Nahoru