Dnes Sobota - zatazeno 13°C
Zítra Neděle - oblacno 14°C
Sobota 2. 3. 2024
Svátek má Anežka
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Praha 2 vysadí ještě letos na sedmi místech skoro čtyřicet stromů
Loňská výsadba stromů v parcích Prahy 2. Foto: archiv

Praha 2 vysadí ještě letos na sedmi místech skoro čtyřicet stromů

V parcích na území Prahy 2 přibude ještě letos celkem 39 stromů. Společnost Gartensta Plus kromě nové výsadby zajistí také následnou péči po dobu pěti let. Nové stromy se objeví do konce května hned v sedmi lokalitách. Poočítá se s celkovými náklady ve výši 773 tisíc korun. Informovala o tom mluvčí radnice Andrea Zoulová.

„Praha 2 se řadí mezi nejzelenější centrální městské části. Abychom tento trend zachovali, dáváme každý rok do údržby parků a zelených zón desítky milionů korun. Část těchto prostředků pak investujeme do obnovy zeleně a náhradní výsadby stromů. Tu podzimní právě realizujeme,“ uvedl starosta Jan Korseska (ODS).  

Nově vysazené dřeviny se do konce roku objeví například v Havlíčkových, Riegrových a Lumírových sadech, ve Folimance nebo v Sadech Svatopluka Čecha. „Za posledních 15 let jsme nechali zasadit téměř 1200 nových stromů a v tomto trendu chceme pokračovat i v příštích letech,“ dodal starosta.

„Stromy a ostatní zeleň v parcích pravidelně kontrolujeme a zjišťujeme, v jakém jsou stavu. Ty, které musíme nechat odstranit z důvodu poškození nebo napadení škůdci, pak nahrazujeme novými. Co se týče samotného výběru, v posledních letech volíme k nové výsadbě již takové druhy dřevin, které jsou odolné a schopné prospívat i v podmínkách městského tepelného ostrova,“ sdělil místostarosta Jan Recman (ODS), který má oblast životního prostředí ve své gesci.

Mezi nově vysazenými druhy se objeví například javory, břízy, akáty, jilmy, lípy, smrky či jedle. Chybět nebude ani jírovec, dub, borovice, modřín nebo ovocné stromy jako je jabloň či višeň.

Nejvíce dřevin přibude v Havlíčkových sadech, a to včetně jerlínu japonského, který je s ohledem na pozdní období květu důležitým zdrojem potravy pro včely.  


Autor: puc

Beseda u kulatého stolu v Praze 15

Včera ve 12:57

Starosta Prahy 15 Michal Fischer zve na besedu u kulatého stolu.

Další články
Nahoru