Dnes Pátek - zatazeno 19°C
Zítra Sobota - obcasny-dest 20°C
Pátek 12. 7. 2024
Svátek má Bořek
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Praha 2 vysadí ještě letos na sedmi místech skoro čtyřicet stromů
Loňská výsadba stromů v parcích Prahy 2. Foto: archiv

Praha 2 vysadí ještě letos na sedmi místech skoro čtyřicet stromů

V parcích na území Prahy 2 přibude ještě letos celkem 39 stromů. Společnost Gartensta Plus kromě nové výsadby zajistí také následnou péči po dobu pěti let. Nové stromy se objeví do konce května hned v sedmi lokalitách. Poočítá se s celkovými náklady ve výši 773 tisíc korun. Informovala o tom mluvčí radnice Andrea Zoulová.

„Praha 2 se řadí mezi nejzelenější centrální městské části. Abychom tento trend zachovali, dáváme každý rok do údržby parků a zelených zón desítky milionů korun. Část těchto prostředků pak investujeme do obnovy zeleně a náhradní výsadby stromů. Tu podzimní právě realizujeme,“ uvedl starosta Jan Korseska (ODS).  

Nově vysazené dřeviny se do konce roku objeví například v Havlíčkových, Riegrových a Lumírových sadech, ve Folimance nebo v Sadech Svatopluka Čecha. „Za posledních 15 let jsme nechali zasadit téměř 1200 nových stromů a v tomto trendu chceme pokračovat i v příštích letech,“ dodal starosta.

„Stromy a ostatní zeleň v parcích pravidelně kontrolujeme a zjišťujeme, v jakém jsou stavu. Ty, které musíme nechat odstranit z důvodu poškození nebo napadení škůdci, pak nahrazujeme novými. Co se týče samotného výběru, v posledních letech volíme k nové výsadbě již takové druhy dřevin, které jsou odolné a schopné prospívat i v podmínkách městského tepelného ostrova,“ sdělil místostarosta Jan Recman (ODS), který má oblast životního prostředí ve své gesci.

Mezi nově vysazenými druhy se objeví například javory, břízy, akáty, jilmy, lípy, smrky či jedle. Chybět nebude ani jírovec, dub, borovice, modřín nebo ovocné stromy jako je jabloň či višeň.

Nejvíce dřevin přibude v Havlíčkových sadech, a to včetně jerlínu japonského, který je s ohledem na pozdní období květu důležitým zdrojem potravy pro včely.  


Autor: puc

Praha 9: Vyplnění dotazníku do 15. července

Dnes v 16:08

Až do pondělí 15. července zve Praha 9 k elektronickému vyplnění dotazníku, jehož cílem je poskytnout prostor k vyjádření představ obyvatel městské části o rozvoji vstupního prostranství do parku Zahrádky po obou stranách ulice Ivana Hlinky.

Praha 4 hledá členy do volebních komisí při volbách do Senátu

Dnes v 10:33

Radnice se rozhodla výrazně navýšit odměnu pro členy OVK. Za první kolo bude přidáno 500, v případě druhého kola pak dalších 1500 korun.

Skončilo pátrání po dívce, která utekla z bohnické nemocnice

Dnes v 10:28

Pražští policisté ve čtvrtek odpoledne odvolali pátrání po třináctileté dívce, která dopoledne utekla z Psychiatrické nemocnice v Bohnicích. Podařilo se ji nalézt, je v pořádku. Informovala o tom policejní mluvčí Kristýna Soukupová. V nemocnici byla dívka hospitalizována z důvodu jejího...

V Rokytce se našlo mužské tělo

Dnes v 10:09

V říčce Rokytce na území Vysočanech se poblíž Mlékárenské ulice ve čtvrtek večer našlo tělo zhruba šedesátiletého muže. Tělo bylo již v pokročilém stadiu rozkladu, policisté se snaží zjistit okolnosti úmrtí.

Další články
Nahoru