Dnes Pátek - skorojasno 8°C
Zítra Sobota - obcasny-dest 8°C
Pátek 31. 3. 2023
Svátek má Kvido
Zpravodajství
Novinky z hlavního města
Praha 2 vydává školkovou kuchařku, nejoblíbenější dětská jídla zvládne připravit každý
Foto: Praha 2

Praha 2 vydává školkovou kuchařku, nejoblíbenější dětská jídla zvládne připravit každý

Zkušení pedagogové, moderní vzdělávací programy, pestrá nabídka mimoškolních aktivit, to vše přispívá k tomu, že dvojkové školy patří dlouhodobě v celopražském měřítku mezi nejvyhledávanější. A mateřské školy také nezůstávají pozadu. Vedle pestrého každodenního programu nabízejí dětem i kvalitní a zároveň chutná jídla.

„Školství na Dvojce mám ve své gesci už dlouho. Máme úžasné pedagogy i skvělé kuchařky. Z ohlasů rodičů i malých strávníků vím, že v jídelnách škol a školek vaří na výbornou. Proto jsem ani chvíli neváhala podpořit nápad s vydáním těch NEJ receptů z našich školek. O tom, že i zdravé jídlo může krásně vypadat a chutnat se tak nyní mohou přesvědčit i rodiče a prarodiče, zkrátka každý, kdo má dobré jídlo rád. V nové kuchařce najdete recepty jak teplé, tak i studené kuchyně. Jejich příprava, jak říkají paní kuchařky, navíc není vůbec těžká. Každý si tak může oblíbené „školkové“ jídlo uvařit sám,“ říká Jana Černochová, ministryně obrany a zároveň radní Prahy 2 pro oblast školství.

„Školková“ kuchařka, kterou radnice se začátkem nového školního roku představuje veřejnosti, obsahuje celkem 21 nápaditých receptů teplé i studené kuchyně. Zájemci ji získají v mateřských a základních školách, které městská část zřizuje nebo na webu Prahy 2.

Vysokou úroveň má kvalita stravování nejen těch nejmenších. Kuchařky z Centra sociálních služeb Prahy 2 se každoročně umisťují na předních příčkách celorepublikové soutěže Asociace kuchařů a cukrářů ČR. A nejinak tomu je i letos, kdy Alena Rajterová z CSS Prahy 2 skončila na krásném čtvrtém místě v kategorii racionální výživy.

„Úroveň péče a poskytovaných služeb v zařízeních Centra sociálních služeb Praha 2 patří dlouhodobě mezi nejlepší v republice. Asociace poskytovatelů sociálních služeb naše domovy seniorů, pečovatelskou službu i samotné Centrum sociálních služeb Prahy 2 ocenila pěti hvězdičkami. Úspěch paní Aleny je tak jen potvrzením toho, že se v našich domovech dobře žije a navíc skvěle vaří,“ chválí úroveň stravování v Centru sociálních služeb Prahy 2 její starostka Alexandra Udženija

Soutěž Asociace kuchařů a cukrářů ČR je určena výhradně kuchařkám a kuchařům z provozoven společného stravování, kteří chtějí představit moderní svačinky nebo pokrm v duchu zadání pro jednotlivé kategorie. Patří sem například kategorie racionálních pokrmů pro nemocné a seniory.
Autor: Alo

Praha 4 instaluje na hřiště nové workoutové prvky

25. března 2023 ve 13:08

Vybavení několika oblíbených sportovišť v Praze 4 doplní v letošní sezóně nové workoutové prvky. Rozšíření počtu veřejných hřišť, na kterých budou návštěvníkům k dispozici i konstrukce pro posilování s vlastní vahou již schválila rada městské části.

Tip: Astrovíkend v Příbrami

21. března 2023 ve 20:03

V Estrádním sále Divadla A. Dvořáka v Příbrami se koná již tuto sobotu 25. března Astrovíkend. Od 10 hodin jsou pro zájemce připraveny přednášky, meditace, workshopy nebo prodej hand made výrobků.

Praha 14 pomáhá s prevencí

21. března 2023 v 19:07

Praha 14 se každoročně připojuje k preventivním aktivitám v oblasti prevence nádorových onemocnění. Pravidelně vyhlašuje program, jehož cílem je podpořit prevenci nádorového onemocnění prsu prostřednictvím finančního příspěvku určeného na kvalifikované...

Adapterra Awards hledá v Praze projekty zaměřené proti suchu, přehřívání nebo záplavám

19. března 2023 v 07:26

Až do 31. března je stále možné nominovat administrativní budovy, domy, veřejná prostranství, parky, úpravy řek či území v krajině do 5. ročníku celostátní soutěže Adapterra Awards, kterou pořádá Nadace Partnerství ve spolupráci s Integra Consulting. Jednat se má o již realizované projekty...

Další články
Nahoru