Dnes Pátek - prehanky-dest 19°C
Zítra Sobota - bourky 20°C
Pátek 24. 5. 2024
Svátek má Jana
Pražské drby
Co se v Praze povídá
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Praha 2 vydává školkovou kuchařku, nejoblíbenější dětská jídla zvládne připravit každý
Foto: Praha 2

Praha 2 vydává školkovou kuchařku, nejoblíbenější dětská jídla zvládne připravit každý

Zkušení pedagogové, moderní vzdělávací programy, pestrá nabídka mimoškolních aktivit, to vše přispívá k tomu, že dvojkové školy patří dlouhodobě v celopražském měřítku mezi nejvyhledávanější. A mateřské školy také nezůstávají pozadu. Vedle pestrého každodenního programu nabízejí dětem i kvalitní a zároveň chutná jídla.

„Školství na Dvojce mám ve své gesci už dlouho. Máme úžasné pedagogy i skvělé kuchařky. Z ohlasů rodičů i malých strávníků vím, že v jídelnách škol a školek vaří na výbornou. Proto jsem ani chvíli neváhala podpořit nápad s vydáním těch NEJ receptů z našich školek. O tom, že i zdravé jídlo může krásně vypadat a chutnat se tak nyní mohou přesvědčit i rodiče a prarodiče, zkrátka každý, kdo má dobré jídlo rád. V nové kuchařce najdete recepty jak teplé, tak i studené kuchyně. Jejich příprava, jak říkají paní kuchařky, navíc není vůbec těžká. Každý si tak může oblíbené „školkové“ jídlo uvařit sám,“ říká Jana Černochová, ministryně obrany a zároveň radní Prahy 2 pro oblast školství.

„Školková“ kuchařka, kterou radnice se začátkem nového školního roku představuje veřejnosti, obsahuje celkem 21 nápaditých receptů teplé i studené kuchyně. Zájemci ji získají v mateřských a základních školách, které městská část zřizuje nebo na webu Prahy 2.

Vysokou úroveň má kvalita stravování nejen těch nejmenších. Kuchařky z Centra sociálních služeb Prahy 2 se každoročně umisťují na předních příčkách celorepublikové soutěže Asociace kuchařů a cukrářů ČR. A nejinak tomu je i letos, kdy Alena Rajterová z CSS Prahy 2 skončila na krásném čtvrtém místě v kategorii racionální výživy.

„Úroveň péče a poskytovaných služeb v zařízeních Centra sociálních služeb Praha 2 patří dlouhodobě mezi nejlepší v republice. Asociace poskytovatelů sociálních služeb naše domovy seniorů, pečovatelskou službu i samotné Centrum sociálních služeb Prahy 2 ocenila pěti hvězdičkami. Úspěch paní Aleny je tak jen potvrzením toho, že se v našich domovech dobře žije a navíc skvěle vaří,“ chválí úroveň stravování v Centru sociálních služeb Prahy 2 její starostka Alexandra Udženija

Soutěž Asociace kuchařů a cukrářů ČR je určena výhradně kuchařkám a kuchařům z provozoven společného stravování, kteří chtějí představit moderní svačinky nebo pokrm v duchu zadání pro jednotlivé kategorie. Patří sem například kategorie racionálních pokrmů pro nemocné a seniory.
Autor: Alo

V Galerii 1 je nová kavárna

Včera ve 12:10

Minulý týden byla ve Štěpánské ulici slavnostně otevřena nová kavárna a představena hostům. Kavárna Bílá vrána v Galerii 1 je sociální podnik, který dává zaměstnání lidem s mentálním a kombinovaným znevýhodněním. Těmto lidem umožňuje dlouhodobé zaměstnání a příležitost získat dovednost...

Módní přehlídka z píseckého víkendu módy a designu 2024

20. května 2024 v 17:17

Písecký víkend módy a designu 2024 nabídl místním i návštěvníkům z celé republiky jedinečnou módní přehlídku udržitelných módních značek a designérů a design market složený z kvalitních výběrových produktů.

Šaty, které se hodí ke všemu - všestrannost košilových šatů

20. května 2024 v 06:15

Jestliže hledáte univerzální oblečení, které využijete na celou řadu příležitostí, zkuste vsadit např. na košilové šaty. Ty mohou mít mnoho podob. Na následujících řádcích si tak prozradíme, jaké kousky budou dobrou volbou pro aktuální sezónu. Inspirace je tady!

Probíhá Týden rané péče

16. května 2024 ve 22:24

Právě nyní probíhá už 17. ročník osvětové kampaně Týden rané péče, kterou pořádá Společnost pro ranou péči. Celý týden (13. — 19. 5.) je zasvěcen informování o tom, jak rodinám pečujícím o dítě s postižením pomáhá služba raná péče a proč je bez nadsázky životně důležité, aby vhodná podpora dítěte...

Dny zdraví na Desítce

15. května 2024 v 19:06

Dny zdraví se v Praze 10 konají ve čtvrtek 16. a v pátek 17. května.

Festival Za Prahu udržitelnou a sousedskou zkoumá město zdola

14. května 2024 v 11:27

Arnika, Paměť města, Jezevky, Roleta 39 a další iniciativy, zabývající se městskými tématy, pořádají již čtvrtý ročník festivalu Za Prahu udržitelnou a sousedskou. Proběhne od pátku 17. května do neděle 19. května v Kasárnách Karlín. Název festivalu navazuje na výzvu, kterou v roce 2020 podepsalo...

Albertovský den

13. května 2024 v 09:24

Odpoledne plné zábavy a zážitků vás čeká ve středu 15. května na Palackého náměstí na Praze 2. Albertovský den je příležitostí vyzkoušet si na vlastní kůži speciální vybavení, které umožňuje lidem po získaném poškození mozku fungovat v praktickém denním životě a věnovat se...

Diskuze s Vojtěchem Voseckým v Green Apéro

12. května 2024 v 08:31

Spletitými cestami cirkulární ekonomiky vás ve středu 15. května provede Vojtěch Vosecký, přední evropský odborník na oběhové hospodářství.

Další články
Nahoru