dnes
Sobota - oblacno
3°C
zítra
Neděle - prehanky-snih
3°C
pozítří
Pondělí - zatazeno
2°C

Praha 2 vyčlenila statisíce na prevenci kriminality a boj proti drogám

Městská část Praha 2 poskytne přes půl milionu korun na prevenci kriminality a na prevenci sociálně patologických jevů a návazné kriminality.  Radní Prahy 2 a následně zastupitelé na pondělním zasedání rozhodli o tom, jakým způsobem budou peníze rozděleny.

Celková částka vyčleněná v rozpočtu na dotační program městské části Praha 2 v oblasti prevence kriminality a v oblasti prevence sociálně patologických jevů a návazné kriminality na období roku 2016 a I. čtvrtletí roku 2017 byla 900 000 korun.

V oblasti prevence kriminality schválili zastupitelé rozdělení částky 363 500 korun mezi sedm žadatelů o podporu projektu. Jsou to například Spolek pro mimoškolní aktivity Palaestra, který v městské části úspěšně dlouhodobě působí, Bílý kruh bezpečí s programem pomoci obětem trestných činů, Acorus pracující v oblasti pomoci lidem ohroženým či postiženým domácím násilím, a další.

V oblasti prevence sociálně patologických jevů a návazné kriminality se po rozhodnutí zastupitelů rozdělí celkem 250 000 korun, a to mezi tři subjekty – Dolečovací centrum Magdaléna, Sananim a Anima terapie.

„Bezpečnostní komise Rady městské části Praha 2 předložené žádosti v dubnu vyhodnotila a doporučila poskytnout veřejnou finanční podporu formou účelové dotace pro sedm projektů z oblasti prevence kriminality a pro tři projekty v oblasti prevence sociálně patologických jevů a návazné kriminality. Z celkového objemu vyčleněných prostředků jsme využili pro tyto dvě oblasti celkem 613 500 korun. Zbývající prostředky se využijí jiným způsobem, a na případný nový, efektivní projekt v oblasti prevence sociálně patologických jevů a návazné kriminality,“ uvedl k rozdělení finanční částky místostarosta Martin Víšek, předseda bezpečnostní komise Rady městské části Praha 2.


Běžecká škola Prahy 4 zve na Novoroční výběh

Dnes v 07:19

První běh nového roku se koná 1. ledna ve 12 hodin ve Žlutých lázních. Na běžce čeká občerstvení, čaj a novoroční punč.

Praha 10 zve na Gutovku

Včera ve 22:39

Na Gutovce se v sobotu a v neděli bruslí. Během víkendu začíná veřejné bruslení od 10 hodin, stodvacetiminutové bloky střídají půlhodinové přestávky na úpravu ledu.

Diskohrátky na ledě

Včera v 19:11

Radnice Prahy 1 připravila pro všechny milovníky bruslení a taneční hudby k tomu „Diskohrátky na ledě“.

Na Letišti Václava Havla Praha byla otevřena restaurace KFC

Včera v 16:04

Letiště Praha má od dnešního dne nového provozovatele služeb rychlého občerstvení. Stala se jím restaurace KFC, která byla otevřena v prostorách spojovacího objektu mezi Terminálem 1 a 2. 

Vánoční trhy v Bohnicích. Živý betlém a občerstvení, dílny, koncert

Včera ve 14:17

Vánoční trhy v areálu nemocnice v Bohnicích před kostelem sv. Václava v neděli 17. prosince od 13 hodin.

Christmas Flea Market at Wine Cellar

Včera ve 13:59

V neděli 17. prosince v 10–19 hodin blešák Flea Market at Wine Cellar Prague, tentokrát s vánoční atmosférou.

Novým pražským zastupitelem za Piráty se stal Viktor Mahrik

Včera ve 13:02

Novým pražským zastupitelem se včera stal Viktor Mahrik (Piráti). V zastupitelstvu nahradil svého stranického kolegu Jakuba Michálka, který se stal poslancem a rozhodl se složit zastupitelský mandát.

Neděle: Národní technické muzeum za 50 korun

Včera ve 12:46

U příležitosti výročí úmrtí Václava Havla mají návštěvníci v neděli 17. prosince možnost navštívit Národní technické muzeum namísto plného či sníženého vstupného za vstupné 50 korun za osobu.

Praha 1: Betlémské světlo v parku za Staroměstskou radnicí

Včera ve 12:26

V neděli 17. prosince od 13 hodin uslyšíte Spirituál Kvintet, Les Petits Chanteurs, Magdalenu Urbanovou a N.O.T.@

Ovečka betlémská

Včera v 11:33

V sobotu 16. prosince mohou děti od 15 hodin zažít vánoční zázrak s chundelatou ovečkou a pastýřem. Loutková pohádka vhodná pro děti od 3 let na Plechárně.

Vánoční koleda na Desítce

Včera v 08:02

V sobotu 23. prosince zazní na Kubánském náměstí od 11 hodin Česká vánoční mše J. J. Ryby, známé vánoční koledy a děti se mohou těšit na vánoční dílny.

Chrám P. Marie a Karla Velikého na Karlově

Včera v 07:54

Pozoruhodný církevní objekt, kterým vás velice poutavě provede zdejší jáhen p. dr. Laňka. Budete obdivovat nejen neobvyklý tvar tohoto kostela, naleznete tady i obraz P. Marie Karlovské, ke kterému se uchylovaly pro ochranu těhotné ženy i další pozoruhodnosti.

Praha 6 má ocenění za nejlepší projekty prevence kriminality v Praze

Včera v 07:49

Magistrát Prahy vyhlásil soutěž o nejlepší projekty prevence kriminality na území hlavního města Prahy realizované v letech 1997 až 2017. Cílem soutěže bylo připomenout problematiku prevence kriminality široké i odborné veřejnosti, ocenit úspěšnou preventivní práci v oblasti prevence kriminality...

Město přispěje na vybavení Nemocnice Milosrdných sester

Včera v 07:36

Zastupitelstvo schválilo návrh radního pro zdravotnictví Radka Lacka na poskytnutí dotací Nemocnici Milosrdných sester sv. Karla Boromejského. Příspěvek v celkové výši 1 050 000 korun bude využit na nákup nového vybavení.

Další krátké zprávy
Nahoru